بزرگترین همجوشی هسته ای پروژه آغاز می شود مجمع در فرانسهبزرگترین همجوشی هسته ای پروژه خود را آغاز کرد و پنج سال مجمع فاز روز سه شنبه در جنوب فرانسه با فوق العاده داغ پلاسما انتظار می رود تولید شده در اواخر سال 2025 است.

€20bn (£18.2 میلیارد دلار) پروژه Iter را تکرار واکنش های است که قدرت خورشید و در نظر گرفته شده است برای نشان دادن فیوژن قدرت را می توان تولید در مقیاس تجاری. همجوشی هسته ای وعده های پاک, قدرت نامحدود اما با وجود 60 سال پژوهش آن است و در عین حال برای غلبه بر چالش های فنی مهار چنین مقدار زیادی از انرژی است.

میلیون ها نفر از قطعات استفاده می شود به جمع آوری های غول پیکر راکتور که وزن 23,000 تن و پروژه پیچیده ترین مهندسی تلاش در طول تاریخ است. تقریبا 3000 تن از آهنرباهای ابررسانا برخی سنگین تر از یک جامبو جت متصل خواهد شد با 200 کیلومتر از کابل های ابررسانا همه نگه داشته و در -269C توسط بزرگترین برودتی کارخانه.

رئیس جمهور فرانسه, Emmanuel پاکسازی راه اندازی فاز مونتاژ در کنار سران از Iter اعضای اتحادیه اروپا و انگلستان و چین و هند و ژاپن و کره و روسیه و ایالات متحده است. شینزو آبه در ژاپن نخست وزیر گفت: “من معتقدم که مخل نوآوری را یک نقش کلیدی در پرداختن به مسائل جهانی از جمله تغییر آب و هوا و متوجه پایدار کربن جامعه است.”

“امکان منحصر به فرد به استفاده از انرژی پاک خواهد بود یک معجزه برای سیاره ما” گفت: Bernard Bigot Iter مدیر کل. او گفت: فیوژن در کنار انرژی های تجدید پذیر اجازه می دهد حمل و نقل و ساختمان و صنعت به اجرا در برق.

اما Bigot گفت: “ساخت دستگاه قطعه توسط قطعه خواهد بود مانند مونتاژ سه بعدی پازل در یک جدول زمانی پیچیده [و] با دقت یک ساعت سوئیسی است.” این پروژه Iter تصور می شد در سال 1985 اما دچار تاخیر می اندازد.

همجوشی هسته ای منتشر شده مقادیر زیادی از انرژی که سنگین اتم هیدروژن با یکدیگر ترکیب اما این نیاز به یک درجه حرارت از 150 متر ج 10 بار داغتر از هسته خورشید است. هیدروژن سوخت به دست آمده از آب دریا و فقط چند grammes مورد نیاز است اما بزرگ آهنرباهای مورد نیاز شامل پلاسما در حلقه ای به شکل محفظه خلاء شناخته شده به عنوان یک توکامک.

همجوشی هسته ای در مقایسه با راکتور

مانند متعارف هسته ای شکافت راکتور فرایند به خودی خود تولید نمی کند آب و هوا گرم کربن دی اکسید اما راکتورهای همجوشی نمی تواند بحران و تولید کمتر زباله های رادیو اکتیو.

در مقایسه با پروژه خواهد بود که برای اولین بار برای رسیدن به یک “سوختن” و یا خود-گرمایش پلاسما است و انتظار می رود برای تولید 10 برابر حرارت از در قرار داده است به مراتب بیشتر از هر تلاش قبلی. آن را نیز با استفاده از یک مقدار قابل توجهی از انرژی الکتریکی که آن را در حال اجرا است به قدرت آهن ربا و ابزار علمی در نظر گرفته شده است به عنوان یک اثبات مفهوم مقیاس بزرگ fusion نه یک طراحی برای آینده تجاری راکتور.

در میان اجزای در حال مونتاژ است و 30 متر قطر cryostat ساخته شده توسط هند که در اطراف راکتور و آن را نگه می دارد در بسیار کم متوسط مورد نیاز است. یکی از قطبهای به نام مرکزی برقی و ساخته شده توسط ما دارای قدرت مغناطیسی برای بلند کردن یک ناو هواپیمابر.

متعددی وجود دارد که بخش خصوصی و شرکت ها به دنبال همجوشی هسته ای از طریق اندازه دستگاه های کوچکتر از جمله توکامک انرژی مستقر در بریتانیا که مطرح است £117m در سرمایه گذاری. آن معاون اجرایی رئیس دیوید Kingham گفت: “ما ضمن استقبال از پیشرفت در مقایسه با آن ما را به عنوان یک پروژه علمی مهم و حمایت از دستگاه توکامک.”

“اما ما متقاعد شده است که سریع تر پیشرفت است ممکن است رانده شده توسط نیاز برای بیشتر کربن و انرژی و فعال کنید توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری طرح های مدولار مواد جدید و فن آوری های پیشرفته,” او گفت:. Iter مهندسین گفت غول پیکر خود را در پروژه اندازه ثابت که فن آوری می تواند ارائه.

دیگر همجوشی هسته ای شرکت شامل سه جانبه آلفا انرژی که مهار شتاب دهنده ذرات, تکنولوژی و کار با گوگل کلی همجوشی است که با استفاده از یک گرداب از سرب مذاب و لیتیوم شامل پلاسما و حمایت آمازون جف بزوس و نور اول Fusion.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im