دود آتش سوزی خطرناک است. در اینجا چگونه برای محافظت از خودتان.

سان فرانسیسکو — دختر 4 ساله جنیفر Krasner شده بود سرفه برای روز. خانم کراسنر و خانواده اش ۲۰ دقیقه در شمال سانفرانسیسکو، در میل ولی، کالیفرنیا زندگی می کنند، نه نزدیک به هیچ آتشی اما با این وجود، با خانه و ماشینش که با خاکستر گرد و غبار شده بود، در دود وسوسه شدند.

او روز پنجشنبه گفت: «من باید او را برای کاوید آزمایش می کردم چون خیلی سرفه کرده است.» اما معلوم شد ریه هایش فقط از تمام دود تحریک شده اند.

در سراسر خلیج سان فرانسیسکو به جنوب شرقی، در آلامدا، دختر مونیکا چلم، نیز 4، روز چهارشنبه پرسید که چرا اینقدر تاریک است. خانم چلم گفت: به او گفتم خورشید با دود مسدود شده است.

“او به من روی آورد و پرسید: “آیا دایناسورها اینطوری مردند؟”

بچه ها تنها کسايي نيستن که سرفه ميکنن و آنها تنها کسانی نیستند که سوالاتی در مورد دود دارند که بدبختی را در اطراف غرب گسترش می دهند. در اینجا برخی از حقایق کلیدی و راهنمایی در مورد آنچه شما می توانید انجام دهید.

اثرات بهداشتی دود آتش سوزی به طور کامل درک نمی شود و ذرات از برخی جهات با دیگر آلودگی هوا که نشان داده شده است باعث بیماری می شود متفاوت است. اما دود آتش سوزی که می تواند شامل مواد سمی ساختمان های سوخته باشد، با مشکلات جدی بهداشتی مرتبط شده است.

سارا هندرسون، دانشمند ارشد خدمات بهداشت محیط در مرکز کنترل بیماری های بریتیش کلمبیا می گوید: «وقتی این اتفاق می افتد سلامت مردم رنج می برد.» “شکي نيست”

مطالعات نشان داده است که وقتی امواج دود برخورد می کنند، میزان وزش های بیمارستانی بالا می رود و بسیاری از بیماران اضافی دچار مشکلات تنفسی، حملات قلبی و سکته های مغزی می شوند.

دکتر هندرسون گفت قرار گرفتن در معرض دود می تواند پیامدهای بهداشتی مادام العمر برای نوزادان داشته باشد، هر چند او گفت تحقیقات بیشتری در مورد این سوال مورد نیاز است. او می گوید: «این ممکن است به ریه های در حال توسعه آسیب وارد کند که ممکن است هرگز از آن بهبود نیافتند.»

خطرات بیشتر برای افراد رنگ، که تمایل به زندگی در مناطق در حال حاضر در معرض سطوح بالایی از آلودگی ذرات. بر اساس یک مطالعه در سال ۲۰۱۷، سیاه پوستان مسن تر به دلیل دود سه برابر بیشتر احتمال بستری شدن در بیمارستان را برای شرایط تنفسی دارند.

فرانچسکا دومینیکی، استاد آمار زیستی هاروارد و نویسنده این تحقیق در این مورد می گوید: «اقلیت های کم نشان بار بهداشتی بسیار بالاتری را از آلودگی و دود آتش سوزی و در حال حاضر، کاوید تجربه می کنند.»

همه گیر کروناویروس که به افراد رنگین پوست نیز به طور نامتناسبی ضربه زده است، مشکلات بیشتری را اضافه می کند. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها هشدار داده است که «افراد مبتلا به کوید-۱۹ در جریان همه گیر در معرض افزایش خطر ناشی از دود آتش سوزی قرار دارند.»

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>