چرا زندگی مهم است حرکت جدید

در پی منحرف صورت فلکی مرگ و میر ناشی از سیاه و سفید آمریکایی به دست پلیس و اوباش آمریکا زمان تجسم یک جنبش حقوق مدنی — سازمان تحت پاره ای از “Black Lives Matter” — است که قدرتمند تر از همیشه.

“هفت سال پیش ما بودند تا ما بیش از حد رادیکال هم در خارج از مرزهای آنچه ممکن است” گفت: Alicia Garza the حقوق مدنی سازمان در اوکلند کالیفرنیا که عبارت ابداع در سال 2013 Facebook پست پس از جورج زیمرمن شد متهم به قتل 17 ساله Trayvon Martin. “و در حال حاضر تعداد بی شماری از زندگی بعد از آن را در نهایت به عنوان دیده می شود مرتبط است.”

ضرورت و اعتبار جنبش در نهایت به رسمیت شناخته شده است او به من گفت که این کشور رسیده است “آن نقطه جوش.”

برای نزدیک به 10 روز مستقیم آمریکایی ها شده اند تجمع و راهپیمایی در اعتراض به بدون کنترل خشونت دولتی علیه مردم سیاه و سفید. اعتراضات فوران تقریبا در هر دولت آمریکا در شهرهای کوچک و شهرهای بزرگ به طور یکسان و در اروپا و نیوزیلند. ده ها تن از مارک های منتشر شده رسانه های اجتماعی پست های vocalizing حمایت خود را به صورت سیاه و سفید زندگی می کند توجه به حرکت و یا در برابر نژاد پرستی. برخی از جمله کسانی که از بن و جری “Sesame Street” و Nickelodeon است, احساس صریح تر و قدرتمند تر از دیگران است. تیلور سویفت در پاسخ به رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن “در هنگام غارت شروع به تیراندازی شروع می شود” توییت او را متهم به تهدید و خشونت پس از سالها “stoking آتش سفید برتری و نژادپرستی است.” “جنگ های ستاره ای” بازیگر John Boyega, به یک سخنرانی احساسی و عاطفی در یک تظاهرات در لندن است.

این بزرگترین تظاهرات جمعی از ناآرامی های مدنی در سراسر خشونت دولتی در نسل ما حافظه. موضوع وحدت برای اولین بار در امریکا سابقه است و در گذشته: سیاه و سفید زندگی می کند مهم است.

آخرین به روز رسانی: جورج فلوید تظاهرات

به روز شده

  • مینیاپولیس به ممنوعیت استفاده از chokeholds در پاسخ به جورج فلوید مرگ است.
  • ادامه اعتراضات در شهرهای سراسر کشور پیش از تظاهرات برنامه ریزی شده برای روز شنبه.
  • بیشتر خشونت های پلیس رخ می دهد در طول بازداشت معترضان به خشونت پلیس.

چرا در حال حاضر ؟

رشاد رابینسون رئیس سازمان دفاع از حقوق مدنی رنگ تغییر این باورند که این استارک ظلم و ستم تصویری از جورج فلوید مرگ که گرفتار این کشور است. درد قابل لمس بود این nonchalance در درک چوین چهره سرد. “افسر پلیس است که به دنبال به دوربین به عنوان او را هل دادن زندگی از او” آقای رابینسون گفت.

در مینه سوتا, مردم سیاه و سفید در حال چهار بار به عنوان به احتمال زیاد کشته شده توسط اجرای قانون به مردم است. آقای فلوید مرگ سهام گریم جغرافیایی نسب با دیگر سیاه و میر لرزاند که ملت: جایی که او درگذشت تقریبا یک درایو 15 دقیقه ای از شاهین ارتفاعات حومه شهر سنت پل, Minn. که در آن Philando کاستیا بود به ضرب گلوله توسط یک افسر پلیس در سال 2016 در حالی که خود را نامزد جریان برخورد live on Facebook. سال قبل از آن Jamar کلارک بود به ضرب گلوله توسط پلیس به عنوان آنها سعی دستبند او را به عنوان او دراز بر روی زمین در همین نزدیکی که در آن آقای فلوید gasped نهایی او تنفس در زیر یک افسر پلیس به زانو.

اعتبار…جیم Lo Scalzo/سازمان حفاظت محیط زیست از طریق Shutterstock

“دلیل این اینقدر بزرگ است زیرا آن شده است اتفاق می افتد” Junauda Petrus-Nasah یک نویسنده و سازمان از مینیاپولیس که در آن آقای فلوید زندگی می کردند و کشته شد به من گفت. در سومین روز از تظاهرات هنگامی که یک ایستگاه پلیس در خانه روشن شد در آتش “این احساس با شکوه شاعرانه خشم” او گفت:.

همه گیر اضافه شده خود را accelerant به مخلوط. برای تقریبا سه ماه قبل از اینکه آقای فلوید مرگ آمریکایی ها زندگی می کردند در یک حالت hypervigilance و اضطراب, مقابله با احساس عدم اطمینان و ترس و آسیب پذیری — چیزهایی که بسیاری از آمریکایی های سیاه و سفید تجربه به طور منظم. اطلاعات در مورد چگونه به اجتناب از ویروس بود distressingly پراکنده و گیج کننده به عنوان محلی و مقامات فدرال sparred در مورد شدت همه گیر و چگونه بهترین را به آن داشته باشد.

در ضمن واضح تر و bleaker — عکس از کشور شروع به پدیدار شود. غنایم امتیاز در میان برخی در تضاد کامل با فقدان آن در میان دیگران. در حالی که برخی از آمریکایی ها فرار کرد و شهرستانها به خانه دوم میلیون ها نفر از دیگران در زمینه بیکاری و تشکیل خطوط در بانک های مواد غذایی. همدلی برای وضع اسفناک کارگران ضروری یک دسته است که در آن مردم سیاه در مقایسه با نسبت جمعیتی دارای عقاید فوق العاده. داده ها نشان داد که سیاه و Latinx جوامع بودند که به طور نامتناسبی ویران شده توسط این بیماری همه گیر.

در همان زمان اجتماعی به معنای فاصله زیادی از زندگی روزانه — محل جلسات احزاب و مراسم عروسی و جشن تولد — شد مهاجرت به صفحه نمایش. به نظر می رسد ما فقط می خواهم ایجاد نوظهور اعتماد و صمیمیت با ما تلفن و کامپیوتر زمانی که وحشتناک رژه مرگ و میر شروع یک جریان در سراسر آنها. Ahmaud Arbery شد تعقیب و کشته در Glynn County, Ga., در فوریه. 23. Breonna تیلور بود در زمانی که پلیس وارد آپارتمان او و اسپری خود را با گلوله در Louisville, Ky., در مارس 13. نینا پاپ یافت شد چاقو به مرگ در سایکستون Mo. در آوریل 3. تونی McDade بود به ضرب گلوله کشته شده توسط پلیس در تالاهاسی فلوریدا., در مه 27.

در زمان خشم و ناامیدی بیش از آقای فلوید مرگ پر ما خوردها tinderbox آماده بود تا منفجر شود.

اگر این کشور شده بود باز هر طور معمول برخی از سازمان به من گفت: حواس او را پرت از پیش همه گیر زندگی ممکن است نگه داشته اند مردم را از تنظیم به گفتگوهای آنلاین. چند گفت این است متنوع ترین تظاهرات در حمایت از سیاه و سفید زندگی می کند مهم است که آنها می توانید به یاد بیاورید در جنبش هفت سال سابقه. در مه 28, توییتر, به من گفت: بیش از هشت میلیون توییتهایی برچسب زده شده با #BlackLivesMatter ارسال شده بر روی پلت فرم. مقایسه on Dec. 4, 2014 نزدیک به پنج ماه پس از اریک گارنر درگذشت در دست یک افسر پلیس در جزیره استاتن تعداد توییتهایی برچسب زده شده با #BlackLivesMatter به اوج خود رسید و در 146,000.

در نهایت وجود این حجم گسترده از اسناد تصویری از پلیس جنایات در تظاهرات خود که تنها در خدمت به تصریح انتقادات لجام گسیخته با استفاده از زور و تاکید شناختی dissonances.

ما خوردها اجتماعی تبدیل شده اند مانند دوربین های امنیتی شبکه ها هر کدام با تصاویر از یک ناکجاآباد: در یک پارک در پایتخت کشور صلح آمیز معترضان پراکنده با مواد شیمیایی محرک و دود قوطی پاکسازی یک مسیر برای رئیس جمهور که پس از آن مطرح شده به صورت یک عکس در این نزدیکی هست. در فیلادلفیا افسران پلیس pelting تظاهرکنندگان به دام افتاده در کنار یک بزرگراه با کپسول های گاز اشک آور و گاز. در نیویورک دو پلیس وسایل نقلیه شتاب به یک جمعیت. در آتلانتا افسران پلیس شکستن را به یک ماشین و tasering دو سیاه و دانشجویان است. هر روز مردم با دوربین های ارائه شده خام و وحشتناک مکمل به تلویزیون و روزنامه و پوشش.

Thenjiwe McHarris یک استراتژیست برای حرکت به صورت سیاه و سفید زندگی می کند گفت: این نوع از اسناد و مدارک و توزیع رونمایی از سادیسم است که آمریکایی های سیاه و سفید به طور منظم صورت می شود. “ما استفاده می شود به انجام cop تماشای گشت و ما را در اطراف تیم و سند آن را نشان دهد و این کشور چه اتفاقی می افتد به ما مردم” او به من گفت. “بدیهی است که در حال حاضر ما می دانیم که دوربین نمی جلوگیری پلیس اما آنچه آنها را نشان می دهد بسیار مهم است برای استراحت آمریکا را ببینید.”

جنبش درو افزایش اضافی از فعل و انفعالات دیجیتال از لحاظ نژادی جوامع مختلف. Melissa Brown, یک همکار فوق دکترا در Clayman موسسه تحقیقات جنسیتی در دانشگاه استنفورد مشاهده شده است که به عنوان سیاه و سفید توییتر کاربران تبدیل شده اند به طور فزاینده ای علاقه مند به موسیقی پاپ کره ای, شده است وجود دارد بیش از یک ارز بین سیاه و کره جوامع آنلاین. این ماه بعد از اداره پلیس دالاس با استفاده از یک صدای جیر جیر برای تشویق مردم به گزارش “فعالیت غیر قانونی” به کاربرد آن طرفداران K-pop آب گرفتگی این برنامه با ویدئوها از خوانندگان مورد علاقه (شناخته شده به عنوان fancams). هر چند وزارت تایید نمی, چرا, این سرویس به طور موقت گرفته شده نیست.

گذشته در حالی که بسیاری از ملت توجه زیرفشار از زندگی ماده برگزارکنندگان و فعالان نبودند خفته. خانم Garza به من گفت که این جنبش اولین نسل از سازمان کار کرده است به طور پیوسته برای تبدیل شدن به savvier و حتی بیشتر استراتژیک بیش از هفت سال گذشته شده اند و با انگیزه رهبران جوانتر.

خانم Garza گفت که او امیدوار است که زمان حرکت حمل حرکت رو به جلو بدون معتدل آن است. “ما می توانید به یکی از دو راه” او گفت:. “به نام” قانون و نظم ” مسیر یا مسیر که در آن ما را سیاه زندگی مهم نیست چرا که همه ما آنها را می خواهید به ماده است. و دسترسی به چیزهایی که ما سزاوار و صلح و عدالت در جوامع ما است.”

جینا Wortham (@jennydeluxe) توسط تحریریه در مجله نیویورک تایمز و یک شرکت میزبان از “هنوز پردازش” پادکست.

این بار متعهد به انتشار یک تنوع از نامه به سردبیر. ما می خواهم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این و یا هر یک از مقالات ما است. در اینجا برخی از راهنمایی. و در اینجا ما ایمیل: [email protected].

دنبال نیویورک تایمز نظر بخش در Facebook, Twitter (@NYTopinion) و Instagram.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>