سوت دمنده: دی اچ اس تهدیدهای روسیه و سفیدپوستان را رد کرد

واشنگتن — مقامات ارشد با وزارت امنیت داخلی هدایت تحلیلگران آژانس به کاهش تهدید برتری خشونت آمیز سفید پوستان و دخالت در انتخابات روسیه ، با توجه به شکایت سوت دمنده واصل شده توسط یک مقام ارشد اطلاعاتی با بخش.

برایان مورفی، رئیس سابق شاخه اطلاعاتی وزارت امنیت داخلی، روز سه شنبه در شکایتی سوت زن گفت که او توسط چاد اف ولف سرپرست این بخش هدایت شده است تا تولید ارزیابی ها در مورد دخالت روسیه را متوقف کند. بر اساس این شکایت که روز چهارشنبه توسط کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان منتشر شد، دومین مقام عالی رتبه این بخش، کنت تی سوچینلی دوم نیز به او دستور داد ارزیابی های اطلاعاتی را اصلاح کند تا تهدید برتری سفیدپوستان «کمتر شدید به نظر می رسد» و شامل اطلاعاتی در مورد گروه های خشونت آمیز «چپ» باشد.

با این کار، دو مقام ارشد در این بخش – هر دو منصوب رئیس جمهور ترامپ – به نظر می رسید که دیدگاه های آژانس را در اطراف خطابه ها و منافع آقای ترامپ شکل می دهند.

آقای مورفی که در ماه اوت پس از آن که دفترش گزارش های اطلاعاتی در مورد معترضان و روزنامه نگاران در پورتلند، اور را جمع آوری کرد، از سمت خود حذف شد، در این شکایت اظهار داشت که به دلیل بالا بردن نگرانی ها برای مافوق ها و همکاری با بازرس کل بخش تلافی شده است. او از بازرس کل خواست تا تحقیق کند.

وکلای آقای مورفی در این شکایت ۲۴ صفحه ای نوشتند: «افشاگری های حفاظت شده ای که باعث اقدامات تلافی جویانه پرسنل در مسئله شد، در درجه اول بر تدوین گزارش های اطلاعاتی و ارزیابی های تهدید متمرکز بود که با اهداف سیاستی تعیین شده توسط کاخ سفید و مقامات ارشد وزارت امنیت داخلی در تضاد بود.»

اين بخش نزديک به يک سال است که در انتشار طرح اجرا در مورد مبارزه با برتری سفيدپوستان و ديگر اشکال تروريسم داخلی متوقف شده است. ساعاتی پیش از انتشار این شکایت، آقای ولف تهدید «تندروهای سفیدپوست یا افراط گرایان آنارشیست» را در یک سخنرانی سالانه که کار این بخش را خلاصه می کرد، برجسته کرد. وی گفت اين بخش طرحی را برای مبارزه با تهديدها در اين هفته منتشر خواهد کرد، هرچند مشخص نبود که آیا علنی خواهد شد یا نه.

دموکرات های کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه گفتند که این شکایت به جزئیات نقض قانون و سوء استفاده از اقتدار می گوید که «ملت ما و امنیت آن را در معرض خطر شدید قرار می دهد.»

آدام بی شیف نماینده کالیفرنیا، رئیس کمیته در بیانیه ای همراه گفت: «ما به ته این موضوع خواهیم رسیدند، هر و همه سوء رفتار یا فسادی را در معرض مردم آمریکا قرار خواهیم داد و جلوی سیاسی شدن اطلاعات را خواهیم گرفت.»

شکایت سوت زن تقریبا دقیقا یک سال پس از آن صورت می گیرد که هیئت آقای شیف وجود شکایت دیگری مربوط به اطلاعات در مورد تلاش های آقای ترامپ برای تحت فشار قرار دادن اوکراین برای بررسی رقیب سیاسی خود جوزف آر بایدن جونیور را علنی کرد، سندی که در نهایت منجر به استیضاح رئیس جمهور از سوی مجلس شد. مارک اس زيد و اندرو پی باکاج، وکلای واشنگتن که نماينده سوت زن اوکراين بودند، که هويت آنها در سراسر حماسه استيضاح ناشناس ماند، اکنون برای آقای مورفی کار می کنند.

آقای شيف در نامه خود گفت از مقام امنيت ملی خواسته است در ۲۱ سپتامبر برای شهادت بنشیند و جلسه علنی می تواند به دنبال داشته باشد. اما این بار با کمتر از هشت هفته تا روز انتخابات، مجلس به احتمال زیاد توسل معنی داری کمی فراتر از علنی کردن ادعاهای آقای مورفی خواهد داشت.

سی ان ان برای اولین بار از وجود این شکایت و جزئیات مربوط به محتویات آن خبر داد.

آقای زيد در بيانيه ای گفت آنها ادعاهای او را به قوه مجریه و قانونگذاری اطلاع داده اند و با درخواست های نظارت کنگره همکاری خواهند کرد.

او می گوید: «آقای مورفی در گزارش ادعاهای جدی سوء رفتار علیه رهبری دی اچ اس، به ویژه شامل تحریف سیاسی تحلیل اطلاعاتی و تلافی، از قوانین قانونی سوت زن مناسب پیروی می کرد.»

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im