هنگامی که شرکت ها اجازه دهید کارگران به دفتر

حتی به عنوان رئیس جمهور تهمت است گفت: “ما به کشور ما باز دوباره” خیلی از شرکت های بزرگ امریکا است که در هیچ عجله به بازگشت به کارکنان خود را به دانشگاه ها و آسمان خراش ها. شرکت در مسابقه نیست و برای اولین بار به عقب, اما آخرین.

تعداد فزاینده ای از آنها را که بیشتر باید یقه سفید کارکنان به تازگی توسعه یافته کار از خانه سیاست فراتر از سرپناه در محل جدول زمانی لازم الاجرا توسط دولت و مقامات محلی.

Google و Facebook کارکنان گفته شد پنج شنبه که آنها می توانند در خانه بمانند تا سال آینده. سرمایه یک مطلع 40,000 کارگران که آنها را از طریق روز کارگر و احتمالا دیگر. آمازون گفت: اکتبر. در سراسر کشور بیمه در حال حرکت است به شدت بیشتر نسبت به سایر شرکت های سازندگان: پنج دفتر در سراسر کشور و داشتن آن 4,000 کارکنان ارتباط از راه دور به طور دائم.

این حرکت حاکی از این واقعیت است که هیچ کس مطمئن است چگونه coronavirus همه گیر خواهد شد. در حالی که مرگ و میر ناشی از این ویروس در مناطق مانند شهر نیویورک آمده اند پایین شیوع بیماری های جدید پدید آمده در جاهای دیگر. تقریبا هر روز وجود دارد حداقل 20,000 موارد جدید در ایالات متحده در آوردن این کشور در مجموع به بیش از 1.2 میلیون نفر است.

اما حتی پس از coronavirus دیگر نیاز به این کار از خانه است به احتمال زیاد به حفظ حضور قابل توجهی در زندگی شرکت است. آن را تحت تاثیر قرار خواهد شکل شهرستانها و تجاری املاک و مستغلات صنعت و تغییر فرهنگ در شرکت که برای سال شده اند ساختمان معابد استادانه درست شده برای کارگران است.

برای بسیاری از شرکت ها آغاز شده است که با داشتن کارکنان از خانه کار می کنند در ماه مارس طولانی تر شدن سیاست است و نه فقط یک اندازه گیری ایمنی. آن است که یک رویکرد عملگرایانه است که کمک می کند تا کارگران با فرزندان جوان برنامه ریزی برای یک سخت تابستان و مدیریت زمان به پیکربندی مجدد باز-دفتر قصد دارد به چیزی امن تر است.

برخی از شرکت ها گفت: دلیل دیگری وجود دارد: کار از خانه کار خوبی است.

“کار از خانه است که یک چیز بزرگ برای این شرکت و کارکنان است که نمی خواهید به عقب بر گردیم در اتومبیل و رفت و آمد برای دو ساعت. که بهره وری از دست رفته” گفت: جوآن برک ارشد مردم افسر wendy chambers, یک سان فرانسیسکو شرکت فن آوری قادر می سازد که موافقت نامه های الکترونیکی. “من آن را به اتفاق می افتد راه بیشتر در آینده است.”

Wendy chambers به تازگی اعلام کرد در ماه سپتامبر بازگشت اما گفت که آن می تواند به راحتی بعد. کالیفرنیا است که در مستند تا 31 مه آن فرماندار گاوین Newsom گفته است.

این تصادفی نیست که شرکت های فن آوری در مقابل صفوف اقامت-در-صفحه اصلی جنبش است. نرم افزار خود را به ترویج کار در یک فاصله. تو سرو, کافه ها و سالن های آرایش همه از آن باید چهره به چهره و تعامل با مشتریان را از جمله لوکس.

قبل از coronavirus زده 8 درصد از دستمزد و حقوق و مزایای کارکنان مشغول به کار از خانه حداقل یک روز در هفته با توجه به اداره آمار نیروی کار; حدود 2 درصد از خانه کار می کرد تمام وقت. در عرض چند روز همه گیر تحت فشار قرار دادند از راه دور از حاشیه به اجباری در بسیاری از نقاط کشور است.

آخرین به روز رسانی: اقتصاد

  • تسلا قصد دارد به بازگشایی آن در کالیفرنیا کارخانه در انطباق با بهداشت محلی سفارش.
  • آوریل زیان کار برجسته عمق این بیماری همه گیر را ویرانی.
  • در اینجا دیگر takeaways از شغل گزارش.

در حال حاضر حتی به عنوان متحده مانند گرجستان و ایالت ایلینوی رول کردن مرحله به مرحله re-دهانه شرکت در آینده برای کار از راه دور. گارتنر شرکت تحقیقاتی و مشاور گفت: مشتریان خود — عمدتا شرکت های بزرگ است که کمی تعامل مستقیم با مردم — انتظار می رود به عنوان بسیاری به عنوان نیمی از کارکنان خود را به کار در خانه ،

گسترده تغییر می تواند پیامدهای عمده ای برای ترافیک اداره فرهنگ و سود شرکت. شرکت های کوچکتر می تواند در قرعه کشی یک مقدار بزرگتر از کارگران بالقوه زندگی می کنند که فراتر از شعاع ستاد. و برای برخی از, آن را پاک کردن مرز بین کار و خانه.

هستند خطرات وجود دارد به شرکت های بیش از حد. وفاداری کارکنان می تواند تبدیل به بیشتر شکننده, ساخت, نگهداری سخت تر است. مدیریت همچنین می تواند تبدیل به سخت تر است. اما خط پایین این اعمال قدرتمند بکشید.

“واقعی وجود دارد و هزینه را به انجام این کار و شرکت ها در یک دوره که در آن هزینه ها اهمیت زیادی گفت:” برایان کرپپ یک گارتنر معاون رئیس جمهور. “حتی اگر کارکنان که کار از راه دور 5 درصد کمتر شرکت می تواند صرفه جویی 20 درصد در املاک و مستغلات و در نهایت با بازگشت بالاتر.”

اعتبار…استوارت Isett برای نیویورک تایمز

چند استقبال از راه دور در آینده به عنوان مشتاقانه به عنوان Zillow آنلاین املاک و مستغلات شرکت مستقر در سیاتل. آن گفت: در تاریخ 24 آوریل که در آن 5000 کارکنان می تواند کار در خانه تا 2021.

سه ماه پیش Zillow تا به حال نمایش های سنتی در مورد محل کار. حدود 2 درصد از کارکنان خود کار می کرد از راه دور; یکی دیگر از 4 درصد از خانه کار می کرد بخشی از زمان است. هر کس دیگری رفت و در هر روز.

“من نمی بینیم که تعداد کسانی که تا کنون از رفتن به جایی که آنها بودند” دن Spaulding, Zillow ارشد مردم افسر در مصاحبه ای گفت:. “ما تعصب در برابر کار از خانه شده است به طور کامل منفجر شد.” او گفت: کارکنان باید ماند درگیر در حالی که در خانه و شرکت در “دیدن نیست هر قابل تشخیص افت بهره وری است.”

زمانی که غنی بارتون Zillow ارشد اجرایی توییتی خود را قاطعانه پشتیبانی برای کار از خانه در اواخر ماه گذشته یک منتقد پاسخ با نقل قول یک پست از اشتغال رتبه سایت Glassdoor که “ثابت check-ins, گزارش های روزانه و ساعت جلسات یک روز آن را غیر ممکن است برای کار خود را به اتمام.”

آقای Spaulding اذعان کرد که “وجود دارد قطعاتی که منفی هستند در اینجا. زوم تماس هستند در برخی از روزها نه در روزهای دیگر و کاملا بی رحم برای برخی از انواع همکاری است.”

باز-دفتر طرح مورد علاقه Zillow و بسیاری از شرکت های دیگر با این حال بدخیم حداقل در تئوری تشویق یک محیط مشترک. در حال حاضر همه آنها نیاز به فکر می کنم در مورد اینصورت برای کاهش خطر سرایت.

“اگر ما در حال رفتن به سال 1980 برای دلایل بهداشتی” — که در آن هر کس تا به حال یک اتاق با درب — “من نمی دانم که چگونه بسیاری از کارکنان علاقه مند هستند که” آقای Spaulding گفت.

مفهوم کار از راه دور اختراع شد توسط جک Nilles, یک مهندس سابق ناسا در سال 1973. آن را در اصل نه در مورد کار از خانه بود که تا حد زیادی غیر ممکن است قبل از تجاری اینترنت توسعه داده شد در اواخر 1990s. در عوض مردم را به مناسب دفاتر ماهواره ای برای کاهش زمان رفت و آمد.

پیشرفت متغیر بود. نیویورک و واشنگتن در سیاتل و سان فرانسیسکو رونق گرفت در حالی که شهرهای دیگر عقب مانده. اختلاف نگه داشته در حال رشد است.

“شرکت ها سعی در منطقه هاب, اما معلوم شد شما نمی خواهید به در ققنوس زمانی که همه تصمیمات در سان فرانسیسکو گفت:” نیکلاس بلوم یک استنفورد استاد اقتصاد و مدیر شرکت بهره وری, نوآوری و کارآفرینی برنامه در اداره ملی تحقیقات اقتصادی.

در یک مطالعه 2015 از کار از خانه بهره وری آقای بلوم به این نتیجه رسیدند که از آن بالا رفت اما او تا به احساسات متناقضی در مورد وضعیت فعلی. در حالی که Covid-19 ممکن است کمک به کاهش انگ او گفت که او شک دارد که کار از خانه پنج روز در هفته خواهد رشد بسیار.

“آن را سخت به ماندن با انگیزه و یا نوآورانه نشستن در اتاق نشیمن خود را,” او گفت:. “که برای تلفن های موبایل بیشتر شبیه یک فرفره کارگر.”

که ممکن است سرنوشت در سراسر کشور بیمه کارکنان در گینسویل, فلوریدا.; هرلیسویلل پن.; رالی N. C.; واسا, Wis., و, Richmond, Va., که دفاتر بسته خواهد شد به طور دائم توسط Nov. 1.

سراسر کشور 28,000 کارکنان در حدود 20 درصد از آنها در حال حاضر کار از راه دور. این شرکت گفت که “به طور دائم و انتقال به یک هیبرید عامل مدل.” مدیران کاهش یافته است به مصاحبه.

دیگر شرکت های مالی است که در صورت بیشتر از راه دور مسائل امنیتی نسبت به دیگر صنایع نیز شروع به فشار به عقب بازگشت و تاریخ. سرمایه یک شنبه گفت که هر گونه بازگشت به دفاتر این سقوط خواهد بود “آهسته” و “مبهوت.”

اعتبار…اعطای Hindsley برای نیویورک تایمز

آمازون که صرف میلیاردها دلار در آن جدید سیاتل شهری پردیس گفت: در 30 آوریل که کارکنان “خوش آمدید” به کار از خانه تا اکتبر. Facebook و گوگل ساخته شده داخلی به اطلاعیه روز شنبه که اکثر کارکنان می تواند ارتباط از راه دور تا پایان سال, اما همچنین گفتند که بازگشایی دفاتر این تابستان برای کارکنان که نیاز به وجود داشته باشد. این شرکت کاهش یافته است به نظر.

شل که باعث می شود پیام های فن آوری است که اجازه می دهد تا تیم به برقراری ارتباط و همکاری با یکدیگر است دیدن کسب و کار خود رونق در قرنطینه. اما شرکت سان فرانسیسکو برنامه را به آنجا که لازم است برای تعیین هر گونه تغییر در آن 2000 کارمند.

“آن را آسان تر برای مدیریت یک شرکت است که 100 درصد از راه دور از یک جایی که کارکنان در حال 50 درصد از راه دور و 50 درصد در دفتر” گفت: Robby Kwok, شل, معاون ارشد رئیس جمهور برای مردم است.

چرا که به طور کامل مجازی شرکت نیاز به نوشتن همه چیز را برای کارکنان. شرکت هایی که ترکیب این دو روش در معرض خطر است که برخی از کارکنان بیشتر مطلع هستند بیش از دیگران است.

و در یک جهان که در آن جمعیت در حال حاضر خطرناک شل می تواند کمک به کارگران اقامت امن نگه داشتن آنها را در خانه. اولین کارمندان را به دفتر سپتامبر آقای Kwok گفت.

“ما باید این جامعه تعهد به گذشته برای بازگشت,” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>