آنچه شما نیاز به دانستن در مورد مغلوب ساختن پیشی جستن میانه طرح

رئیس جمهور تهمت ایستاده بود کنار بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در کاخ سفید در روز سه شنبه به فاش مدتها در انتظار طرح در نظر گرفته شده برای حل و فصل نسل از درگیری بین اسرائیل و فلسطینی ها است.

قابل ملاحظه ای وجود ندارد و از آن اعلام گرچه هر فلسطینی نمایندگی و رهبران فلسطینی را به صراحت رد این طرح است. پیشنهاد حل و فصل به شدت به نفع اسرائیل اولویت به جای داشتن هر دو طرف سازش قابل توجهی.

آقای ترامپ قول داد در آغاز ریاست جمهوری خود را که او می خواهد مذاکره “بزرگتر و بهتر معامله” به کارگزار صلح بیش از هر کسی می تواند تصور کنید. سه سال بعد کارشناسان می گویند که طرح توسعه تحت نظارت Jared کوشنر آقای مغلوب ساختن پیشی جستن در سقوط قابل ملاحظه ای کوتاه از این هدف و بعید است که تا کنون برای تبدیل شدن به پایه و اساس یک توافق صلح.

در اینجا برخی از طرح های اصلی.

در حالی که آقای تهمت پیشنهاد آخرین در یک سری از ایالات متحده-میانجیگری تلاش برای ایجاد صلح بین اسرائیلی ها و فلسطینی ها خود را در چارچوب تیز بود خروج از دهه سیاست آمریکا. ایالات متحده از مدت ها ابراز حمایت برای ایجاد یک دولت فلسطینی تنها با تنظیمات جزئی به مرزهای اسرائیل وجود داشته است که قبل از جنگ اعراب و اسرائیل از سال 1967 که اسرائیل wrested غرب بانک از اردن و غزه از مصر است.

در عوض 181-صفحه مغلوب ساختن پیشی جستن طرح پیشنهاد غرب بانک سرند با تکه های به هم پیوسته از اسرائیل شامل شهرک های یهودی نشین بسیاری از آنها تا حد زیادی محاصره شده توسط سرزمین های فلسطینی. برای فلسطینی ها آن را به معنی از دست دادن یک ادعا به مقدار زیادی از غرب بانک زمین — از جمله مکان هایی که در اسرائیل ساخته شده است اسکان بیش از نیم قرن گذشته بوده و مناطق استراتژیک در امتداد مرز اردن. بسیاری از جهان با توجه به شهرک سازی به عنوان غیر قانونی است.

این چارچوب همچنین مجموعه کنار دیرین هدف به طور کامل مستقل فلسطین. به جای آقای ترامپ مبهم وعده داده است که فلسطینی ها می تواند به “دستیابی به یک دولت مستقل از خود را بسیار خود را” اما به چند جزئیات در حالی که آقای نتانیاهو گفت این توافق ارائه یک “مسیر به یک دولت فلسطینی” با هشدارهای قابل توجهی.

فلسطینی ها نیست و عضویت در این طرح هر چند این قرارداد را فراهم می کند برای یک چهار سال و پنجره آنها را به شرکت در تمدید مذاکرات حل و فصل. در آن زمان اسرائیل خودداری از ساخت شهرک های یهودی نشین در آن بخش هایی از کرانه غربی که این طرح تعیین شده برای فلسطینی ها.

قبلی آمریکا پیشنهاد صحبت از ریشه کن کردن ده ها هزار نفر از اسرائیلی ها از این شهرک به بازگشت به آن مناطق به فلسطینی ها برای گنجاندن در دولت خود را, اما مغلوب ساختن پیشی جستن طرح وعده به ترک هر دو از مهاجران و فلسطینی های فعلی خود را در خانه. به جای آن نقشه از یک سری از مرتبط شهرک ها و مناطق دیگر که رسما تبدیل به خاک اسرائیل در میان کرانه.

مغلوب ساختن پیشی جستن پیشنهاد برای یک دولت فلسطینی
زمان

پیشنهاد

غرب

بانک

تل آویو

تل آویو

اورشلیم

اورشلیم

غزه

غزه

اسرائیل

دولت

فلسطین

مصر

اردن

مصر

اسرائیل

انکلاوها

30 مایل

زمان

پیشنهاد

غرب

بانک

تل آویو

تل آویو

مدیترانه

دریا

مدیترانه

دریا

اورشلیم

اورشلیم

غزه

غزه

اسرائیل

اسرائیل

اردن

اردن

مصر

مصر

دولت فلسطین

20 مایل

اسرائیل انکلاوها

زمان

پیشنهاد

غرب

بانک

تل آویو

تل آویو

مدیترانه

دریا

مدیترانه

دریا

اورشلیم

اورشلیم

غزه

غزه

اسرائیل

اسرائیل

اردن

اردن

مصر

مصر

دولت فلسطین

20 مایل

اسرائیل انکلاوها


توجه داشته باشید: مرزهای تقریبی هستند و بر اساس داده های موجود ارائه شده توسط کاخ سفید که برخی از آنها پنهان شد.

منبع: کاخ سفید

توسط نیویورک تایمز

این طرح همچنین پیش بینی یک فلسطینی سرمایه به “شرق بیت المقدس” در لبه های بیرونی شهر فراتر از امنیت اسرائیل مانع در حالی که تضمین حاکمیت اسرائیل بیش از همه از بیت المقدس. شهر مقدس سایت برای یهودی و مسلمان و مسیحی ادیان و شده است یک نقطه چسبیده در مذاکرات صلح.

آقای نتانیاهو بعد از آن روشن است که این پیشنهاد فلسطینی سرمایه خواهد بود در اورشلیم یک روستای فلسطینی در حومه شهر مقدس.

طرح پیشنهاد لینک های حمل و نقل بین بیارتباط سرزمین های فلسطینی در کرانه غربی و غزه است. اما عنصر این طرح که ممکن است به اثبات می شود آن تنها اثر ماندگار است که آمریکا به رسمیت شناختن اسرائیل ادعا می کنند بیش از دره اردن و تمام شهرک های یهودی نشین در کرانه باختری است.

پیشنهاد می دهد آمریکا تصویب به اسرائیل برنامه ای برای دوباره تعریف مرزهای این کشور و به طور رسمی ضمیمه شهرک سازی در کرانه باختری و دره اردن است که مدت ها به دنبال کنترل.

که ترک کرانه بخشی از هر پتانسیل فلسطین در همه طرف احاطه شده توسط اسرائیل است. نیروهای اسرائیلی کشف و ضبط غرب بانک از اردن در سال 1967 جنگ اسرائیل و شهرک سازی را به طور پیوسته تجاوز در منطقه بیش از چند دهه از یک حرکت تا حد زیادی محکوم سطح بین المللی.

آقای نتانیاهو باعث جنجال در ماه سپتامبر هنگامی که او قول داد در حالی که در حال اجرا برای انتخاب مجدد به ضمیمه بقاع استراتژیک حیاتی تکه از کرانه nestled در برابر مرز با اردن است. روز سه شنبه او روشن ساخته است که او را دیدم جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن طرح به مشروعیت دادن به این ادعا شهرک های اسرائیلی و دره اردن به خاک اسرائیل.

“برای بیش از حد طولانی به قلب سرزمین اسرائیل که در آن ما میهن پرستان دعا ما پیامبران موعظه و پادشاهان ما رد شده است ظالمانه مارک به عنوان” غیر قانونی در سرزمین های اشغالی,'” آقای نتانیاهو گفت. “امروز آقای رئیس جمهور شما در حال پاره کردن این دروغ بزرگ است.”

آقای نتانیاهو گفت که کابینه خود را می تواند حرکت در روز به دفاع از حاکمیت بر این مناطق اما این تصمیم می تواند موضوع را به چالش های قانونی از آنجا که دولت فعلی یک دولت موقت.

با وجود آقای تهمت ادعای اینکه معامله شد “برنده-برنده” فرصت برای هر دو طرف فلسطینی را تا حد زیادی آن را رد کرد.

محمود عباس 84 ساله رهبر تشکیلات خودگردان فلسطین را محکوم کرد این طرح در یک سخنرانی سه شنبه شب آن را “توطئه” نیست شایسته توجه جدی است.

“ما می گویند یک هزار بار در بیش: هیچ هیچ هیچ” آقای عباس گفت: صحبت کردن از رام الله در کرانه باختری است.

رهبری فلسطین قطع ارتباط با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در سال 2017 پس از واشنگتن به رسمیت شناخته شده اسرائیل بیت المقدس به عنوان پایتخت و بعد از انتقال سفارت آمریکا به این شهر است. در خیابان های غزه و کرانه غربی در اعتراض به این طرح شکست در روز سه شنبه.

واکنش از دیگر دولتهای عربی مخلوط شده است. هیچ یک از ایالات متحده متحدان عرب را به طور رسمی تایید طرح و یا متعهد به طلوع آن را به واقعیت هر چند سفرای, بحرین, عمان و امارات متحده عربی حضور داشتند اعلام.

دیوید فریدمن ایالات متحده سفیر اسرائیل گفت: در تماس با خبرنگاران پس از این طرح اعلام شد که آشکار بود و بهنگام در “غیرسیاسی راه است.”

او گفت که این طرح “به طور کامل پخته” قبل از انتخابات اسرائیل در ماه آوریل گذشته اما مقامات آمریکایی برگزار شده بود معرفی کردن پس از آن. وقتی که انتخابات تولید هیچ دولت ایالات متحده بار دیگر به تعویق افتاد و هر گونه اعلام تا پس از دوم انتخابات در ماه سپتامبر او گفت:.

در حال حاضر به اسرائیل نزدیک یک سوم انتخابات در کمتر از یک سال است که همچنین می تواند موفق به تولید یک دولت آقای فریدمن گفت که زمان تا به حال شده است مناسب برای معرفی این پیشنهاد است. او اشاره کرد که مقامات آمریکایی تا به حال همچنین در مورد برنامه های با Benny Gantz رهبر میانه رو آبی و سفید و آقای نتانیاهو از رقیب اصلی در مارس 2 انتخابات.

اما کارشناسان می گویند که زمان اجرای بیشتر به سیاست داخلی ایالات متحده و اسرائیل نسبت به حل و فصل مناقشه با آقای ترامپ رو به استیضاح و محاکمه آقای نتانیاهو در انتظار محاکمه به اتهام فساد مالی.

William F. وکسلر, مدیر خاورمیانه و برنامه ها در شورای آتلانتیک در واشنگتن-بر اساس تحقیقات سازمان گفت: در یک ایمیل فرستاده بیانیه ای که طرح شد و بعید است که تأثیر عمده ای در کوتاه مدت است.

“اطلاعیه انتخاب زمان خاص و مرحله بندی شرکت کنندگان محدود و در واقع ماده آن را روشن است که آن را کمتر به انجام با نیت تلاش برای رسیدن به صلح بین اسرائیلی ها و فلسطینی ها” آقای وکسلر گفت: “و بیشتر به فوری قانونی و انتخاباتی مقابله با چالش هایی که هر دو از رهبران.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>