آنچه آن را مانند به کار برای اندرو یانگ

منچستر N. H. — اندرو یانگ در مناظره ریاست جمهوری, مرحله, کسی که صحبت در مورد نیاز برای بیشتر زنان در رهبری و عدم تنوع نژادی در میان ردیف بالا دموکراتیک نامزد شد همان فرد آنها می خواهم یک بار کار می کرد.

اما برای برخی از کارمندان سابق به نظر می رسید تقریبا غیر ممکن است به این باور تا چه حد او می آیند پس از لحظه ای چند سال پیش زمانی که او گفت: هر کس در غیر انتفاعی در مورد یک فیلم ترسناک او می خواهم در مورد بخوانید.

آقای یانگ زده شده بود توسط یک مقاله در مورد فیلم “The Babadook” که نوشته و کارگردانی شده توسط یک زن و بررسی موضوعات مادری. مانند فیلم “The Babadook,” او گفت: کارکنان در تامین کوتاه مدت و در نتیجه پر شکاف در بازار است. اگر فقط بیشتر به زنان داده شد فرصت او ادامه داد: — انعکاس استدلال او علنا در حدود همان زمان در یک 2015 مقاله آنها را شناسایی مشکلات مختلف از مردان و همین طور کمک به مقابله با خواسته های بازار با تلاش های خود را.

اعضای عمدتا زن تیم به یاد می آورد تبادل نگاهها. برای برخی از, آن را احساس به عنوان اگر آقای یانگ کشف شد جنسیتی برای اولین بار و توضیح آن را به آنها.

هفت سابق کارکنان برخی از آنها با حضور در این بحث در مورد قسمت دیگر از جلسات ستاد در مصاحبه با نیویورک تایمز در توصیف مکالمات در کل و فیلم بحث به طور خاص به عنوان سمبل آقای یانگ رفتار به عنوان یک رئیس.

در زندگی خود را قبل از سیاست آنها گفت: آنها را در آقای یانگ مردی هوشمند بود تا به حال ایده های خوب بود و قانع کننده بلندگو و گاهی اوقات الهام بخش است. اما او گاهی اوقات تصادفا در ارتباط با جنسيت و نژاد بیان آنچه کارمندان سابق گفته بودند کهنه و دلسردکننده انداز برای یک نامزد ریاست جمهوری به دنبال نامزدی از حزب دموکرات است که در حال حرکت به سمت چپ.

در مبارزات انتخاباتی آقای یانگ اتحاد تن به تن خود را به رای دهندگان به عنوان یک کارآفرینی حل مشکل در تلاش برای نجات امریکا از اتوماسیون — یک نامزد با ایده های به آتش یک جنبش و کسب و کار زرنگ و دانا به همه چیز انجام می شود. یانگ هواداران رفتند و به او گفتند چرا که او تا به یک ایده روشن: اساسی جهانی درآمد. و یک پیام روشن در مورد او چه کسی است.

او به دست آورده یک نقطه در مناظره جمعه در نیوهمپشایر بیشتر بر قدرت خود رابطه دوستانه با رای دهندگان در اینجا. او وارد از آیووا ظاهرا بدون هیچ متعهد نمایندگان و پس از آن عملکرد را اخراج اعضای کمپین کارکنان. او نشان داد که بارها و بارها اولیه روز شنبه از بالاترین اهمیت در نظر مبارزات انتخاباتی خود را به زنده ماندن.

صرف نظر از نتیجه قدر مطلق از آنچه آقای یانگ به دست آورد به نظر می رسد سپیده به طور کامل بر او. او در اشک را شکست هفته گذشته در یک رویداد در آیووا به عنوان او مشاهده کرد که مبارزه برای دو سال گذشته بوده است “سفر زندگی من است.” و صحبت با رای دهندگان در نیوهمپشایر روز چهارشنبه مشترک چیزی است که او گفت که او تا به حال گفتن است را دو پسر جوان در روز های اخیر: “پدر بزرگ مهلت در روز سه شنبه.”

زمانی که دموکرات ها را در نهایت انتخاب یک نامزد و تأمل در این فرایند ظهور و قدرت ماندن آقای یانگ در این مسابقه — outlasting برخی از فرمانداران و سناتورها نقشه کشی پول و علاقه ای به مراتب طولانی تر از بسیاری از افراد انتظار می رود او را به ارائه یک حذف درس: در مبارزات انتخاباتی از حداکثر اضطراب و حداکثر در زمینه اندازه یک خارجی با یک پیام خاص و خیالی وعده پول می تواند ایستادگی کردن.

اما آنچه که از دست داده بود و در اخبار خود از کارکنان سابق می گویند واقعی بود موشکافی.

برخی از کارمندان سابق ببینید آقای یانگ بعید است قدرت ماندن به اوایل سال 2020 نامزدی, مسابقات, نه فقط یک فرد آغوش یک بیگانه اما گاه به گاه بی توجهی به اتهامات در مورد او چگونه درمان می شود زنانی که برای او کار می کرد. آن است که جمعی از بی اعتنایی آنها می گویند که آنها پیدا کردن همه بیشتر نگرانکننده داده می شود که چگونه مواد منفجره و مربوط جنسیتی تبدیل شده است در این مسابقه است.

در همان زمان آقای یانگ cavalier استفاده از کلیشه های نژادی در مورد آسیایی-آمریکایی و چه سابق خود کارکنان می گویند که تعجب آور عدم توجه به سابقه او به عنوان رئیس اجرایی نیز جویده کسانی که می گویند آنها را تماشا رئیس خود را به طور مشابه, اشتباه کردن موضوعات حساس و مکالمات برای سال.

برخی از آقای یانگ کارمندان سابق توصیف جايزه خنده دار, متفکر, رهبر که به بالا سپاس و مشت پوند و به دنبال نگه داشتن خلق و خوی نور — مردی که شبیه نامزد آنها در کمپین بلیزرز. آقای یانگ می کند, نوشیدن الکل, اما او می خرید دور اول در طول شرکت در جشن آنها گفت. او در زمان کارکنان در سفرهای اسکی و رویدادهای ورزشی است. و او را تشویق مردم به انجام به خوبی در حالی که نگه داشتن آنها را به حساب.

اما حتی سالها بعد از وقت خود را صرف کار برای او و بسیاری دیگر از کارمندان سابق هنوز هم به یاد بیاورید قسمت خاص است که آنها می گویند برجسته آقای یانگ کاستی: چند زنان ادعا می کنند که او آنها را ناعادلانه که آن را به پرداخت غرامت و اشتغال; او یک بار offhandedly اظهار داشت که سازمان های غیر انتفاعی کمک هزینه تحصیلی برنامه سرمایه گذاری برای امریکا ممکن است به سادگی نمی تواند بهترین جا برای متقاضیان; او خود را متقاعد غیر انتفاعی به پرداخت هزینه برای خانواده اش به او ملحق در طولانی صندوق-افزایش سفر به کالیفرنیا ثابت کرد که تا حد زیادی ناموفق بود.

ده از کارمندان سابق گفت: آنها پناه عمیق رزرو خود را در مورد رهبری و تصمیم گیری است.

بسیاری از این 20 نفر که کار کرده و یا از نزدیک با آقای یانگ که در مورد خاطرات خود را به شرط ناشناس ماندن از ترس تلافی جویانه از کارآفرین تاثیر منفی بر کار خود و محافل اجتماعی و تلخ آنلاین آزار و اذیت خود را از حامیان شناخته شده به عنوان “یانگ باند.”

در مصاحبه آقای یانگ گفت که او با افتخار از آنچه او و تیم های انجام شده در طول سال در آنچه که او به نام “هدف گرا بالا انجام سازمان است.”

“من فکر می کنم که اکثر مردم احساس کردند که قلب من در سمت راست محل,” او گفت: “حتی اگر من اشتباه پا در زمان های مختلف.”

در استامپ آقای یانگ خلاصه سال های اولیه خود را در یک ماده از چند دقیقه: پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه براون او را به مدرسه حقوق صرف پنج سال به عنوان یک ناراضی, شرکت, وکیل و پس از آن تاسیس یک کسب و کار است که تجربه یک “مینی ظهور و سقوط حداکثر.”

کسب و کار Stargiving شده بود طراحی شده برای کمک به افراد جمع آوری پول برای موسسات خیریه مورد علاقه خود را و به آقای یانگ تبادل تجربه و تعامل با ستاره حدود دو دهه قبل از التقاطی گروهی از بازیگران از جمله Dave Chappelle, Donald Glover and Ken Jeong — را در پیدا کردن راه خود را به ریاست جمهوری خود را به اردوگاه.

آقای یانگ و سپس نقل مکان کرد و به کار در دو شروع یو پی اس اما یک کار در مراقبت های بهداشتی شروع به بن بست رسیده در سال 2005. در اطراف آن زمان آقای یانگ وصل با Zeke Vanderhoek بنیانگذار آزمون-آمادگی شرکت و سپس به نام Manhattan GMAT که در آن آقای یانگ قبلا نوشته شده برنامه مواد و گاهی پر به عنوان مربی. در حال حاضر آقای Vanderhoek می خواستم برای شروع یک منشور مدرسه — و او می خواست آقای یانگ به سر می برد این شرکت است. آقای یانگ موافقت کرد و شروع به اجرای آن در سال 2006 در سن 30.

اعتبار…Marilynn K. یی/نیویورک تایمز

“من متهم شد و آماده برای ایجاد یک علامت” آقای یانگ نوشت: در اولین کتاب خود را.

چند نفر که مشغول به کار در تست آمادگی برای شرکت شرح داده شده نزدیک گره از حدود 15 کارکنان تمام وقت و پاره وقت کارکنان. جو وجود دارد “شل” و “خوش بین” گفت: جرمی Shinewald که مشغول به کار تقریبا روزانه با آقای یانگ در منهتن دبستان و بعد از خدمت در هیئت سرمایه گذاری برای امریکا.

چهار نفر که مشغول به کار با آقای یانگ در تست آمادگی برای شرکت گفت: او به لحاظ اجتماعی بی دست و پا و مستعد ابتلا به تجاوز مرزهای. آنها گوناگون بازگو لحظات زمانی که او پشت سر هم از خنده وقتی کسی مورد یک رویداد غم انگیز و یا زمانی که او تحت فشار کارکنان برای شرکت در شرکت کارائوکه گردش.

Chris Ryan یک مدیر اجرایی در Kaplan که مشغول به کار در منهتن دبستان به عنوان یک مربی پاره وقت در سال 2003 شد و تمام وقت در سال 2007 گفت: به اعتقاد او آقای یانگ تلاش در تیم ایجاد شد “به صورت جدی و به خوبی معنی است.”

“او بود که” من قصد دارم برای انجام این مسخره معلم, نقش,'” آقای رایان گفت.

این شرکت فروخته شد به کاپلان در اواخر سال 2009 برای چه آقای یانگ گفته بود “پایین ده ها میلیون نفر.” پس از انتقال پاک او توضیح دادن چک به کارکنان مانند “آسیایی, بابا نوئل” و تحقق است که او فقط به ضرب یک “34 ساله میلیونر” هر چند مشخص نیست که دقیقا چه مقدار ارزش در زمان. (در افشای مالی فرم ثبت تابستان گذشته آقای یانگ گزارش دارایی ها به ارزش تا آنجا که$2.4 میلیون.)

پس از اتمام کار خود را با در تست آمادگی شرکت آقای یانگ آغاز تلاش های جدید: سرمایه گذاری برای امریکا. هدف از این غیر انتفاعی بود برای ایجاد 100,000 شغل تا سال 2025 در محروم شهرستانها که در آن همراهان است که این سازمان انتخاب شده و آموزش دیده کار می کنند و شروع به کسب و کار.

آقای یانگ از آن زمان اذعان کرد که سرمایه گذاری برای امریکا که همچنان به فعالیت های مختلف رهبری کاهش یافته است به خوبی از هدف خود را.اما به عنوان یک نامزد ریاست جمهوری او قرار می دهد یک چرخش مثبت در V. F. A. شکست برای ضربه زدن به هدف گفت: آن را به رهبری او را به بررسی ریشه و علل از دست دادن شغل و کشف تاثیر اتوماسیون.

بسیاری از آقای یانگ کارمندان سابق گفت که او بسیار سخت کار کرده در کنار آنها و در برخی موارد آقای یانگ و مردم او را مشغول به کار شد با شخصی دوستان است.

تاد نلسون بود که بخشی از این برنامه را برای اولین بار کلاس های سرمایه گذاری برای همراهان امریکا در سال 2012 و بعد از آن مشغول به کار برای آقای یانگ به عنوان بخشی از این سازمان گفت: رئیس سابق خود نگهداری “انتظارات بالا” و ستایش یکپارچگی خود را. به عنوان آقای نلسون بود شروع به دوران مدرسه مذهبی یهودی چندین سال پیش او زد ایده توسط آقای یانگ که گفته شد بسیار حمایت شده است.

“من به شما اعتماد او را تا روز مرگ من” آقای نلسون گفت.

اما چندین سابق سرمایه گذاری برای آمریکا کارکنان گفت: لحظاتی وجود دارد زمانی که آنها در مورد سوال آقای یانگ قضاوت.

برای مثال کارمندان متعدد به یاد می آورد یک دوره در سال 2016 زمانی که او تا به حال غیر انتفاعی پرداخت هزینه برای خود و خانواده خود را پرستار بچه به ماندن در یک Airbnb در منطقه خلیج برای حدود 10 هفته در این فرض است که او را قابل تهیه منابع جدید مالی برای سرمایه گذاری برای امریکا. آقای یانگ آنها گفت: موفق به تولید در هر نقطه نزدیک به $500,000 او امیدوار بود به درخواست.

در مصاحبه آقای یانگ گسترده تایید کرد که قسمت شرح داده شده توسط کارکنان سابق صورت گرفت.

“من در حال حاضر یک پدر با دو پسر و بنابراین به جای تلاش برای رهبری این تیم را در یک شب کارائوکه من سعی کنید برای اجرای به خانه و دیدن بچه های من,” او گفت:. “و این است که احتمالا بهتر برای همه, چرا که به نظر می رسد بسیاری از مردم نمی خواهید رئیس اطراف خود را خاموش ساعت.”

به عنوان سفر خود به منطقه خلیج فارس گفت: “ما نمی افزایش پول من در تلاش بود برای افزایش, اما آن را قطعا نمی خواهید از تلاش.”

آقای یانگ پشتیبانی در میان مردان تمایل به سبقت گرفتن حمایت خود را از میان زنان است. و در ماه های اخیر ادعای جنسیتی تبعیض و آزار و اذیت ظاهر شده اند در میان مبارزات انتخاباتی داوطلبان برخی از آنها در نامه ای به آقای یانگ که در آن آنها هشدار داده بود که “bro-فرهنگ مشکل است.”

یانگ کمپین گفت که بررسی اتهامات و را را در یک متخصص برای انجام ضد آزار و اذیت آموزش.

این تحولات را شگفت زده نمی برخی از آقای یانگ کارمندان سابق که گفت: آقای یانگ رفتار خشن گاهی اوقات ساخته شده او را نگاه و صدا بیشتر شبیه به یک برادری برادر از یک رئیس اجرایی است. و در واقع وجود داشته است, قسمت های دنباله دار است که می تواند توصیف می شود که در راه است.

در یکی از کتاب های آقای یانگ توصیف nicknaming خود pectorals “Lex” و “رکس” و در دیگری او گفت که او کار می کرد “کمی بیش از حد” در کالج. در یک مصاحبه در پاییز گذشته او مشخص شده است که Rex حق عضله سینه ای بزرگ و Lex است و یکی سمت چپ. “اتمام آن این است رکس هنوز در تلاش برای صحبت,” او گفت:, خم عضلات.

در یک دفتر باز کردن در ماه دسامبر آقای یانگ اسپری خامه به باز کردن دهان یک مرد دو زانو بر روی زمین در مقابل او یادآوری “این فقط یک شوخی” را به عنوان او آن را انجام داد. آقای یانگ مدیر کمپین به دنبال مداخله لحظه بعد به عنوان نامزد تکرار شیرین کاری با شخص دوم.

این قسمت زده اند برخی به عنوان تا حدودی در تقابل با آقای یانگ به قاب خود را به عنوان یک پیشرو قهرمان برای زنان است. او برنده ستایش برای برجسته سازی ارزش خود را به اقامت در خانه مادر و صحبت کردن به نفع مرخصی خانواده و بسته شدن شکاف دستمزد جنسیت.

Ronit Pelman که یکی از منهتن دبستان اول کارکنان و بخشی از آقای یانگ رهبری تیم وجود دارد گفت که در حالی که تماشای آقای یانگ در دنباله او زده شده است او تمایل واقعی به زمین ایده که “در اطراف محور ثابت جهان است.”

او صحبت پوستی در مورد زمان کار برای آقای یانگ سال پیش. هنگامی که او باردار بود, او گفت:, او راهی به او اجازه دهد به کار از راه دور از فلوریدا پس از تولد اولین فرزند او.

“دوستان ما بودند,” او اضافه شده است. “اندرو بهترین بود.”

اما نه همه زنان در منهتن دبستان احساس می شود که در راه است. در ماه سپتامبر یک زن که کار را برای آقای یانگ وجود دارد و ادعا شده که او از کار اخراج شده بود چرا که او تا به حال ازدواج نکردی و او فکر کرد که او کار می برند.

آقای یانگ و آقای Vanderhoek باید با زور و اجبار انکار کرد که آقای یانگ درگیر تبعیض جنسیتی زمانی که او از کار اخراج کارمند و گفت که او اجازه رفتن به دلیل عملکرد شغلی.

در یک مصاحبه, زن, Kimberly واتکینز گفت که او “در همه جای تعجب نیست” با آنچه که او گفت: آقای یانگ “زانو حرکت تند و سریع” ضربه به او را یک دروغگو.

“داده ها وجود دارد که من نه اجرای من کار درستی,” او گفت:. “او را ترویج و من آمار هر درآمد, هدف, هر نشانگر مجموعه ای از برای من است.”

در ماه نوامبر یک زن دوم که مشغول به کار در منهتن دبستان ادعایی که آقای یانگ تا به حال درگیر در ختم غیر قانونی و تبعیض زمانی که او اجازه دهید او برود پس از چندین بحث و گفتگو در مورد او پرداخت نمی شود در خط با همکاران مرد انجام کار متناسب. او خاطره ای شد به طور گسترده تایید اسناد و مدارک و توسط یک همکار به او منتقل گفتگو در مورد وضعیت در آن زمان است.

در نقاط مختلف او گفت: آقای یانگ حال اذعان کرد که او پرداخت شد نابرابر اما حاضر به افزایش حقوق و دستمزد.

در بیانیه سخنگوی آقای یانگ کمپین گفت: “اندرو یانگ تا به حال تاسف وظیفه اجازه دادن به کارکنان بروید که نمی دیدار با استانداردهای سازمان. اطلاعات ارائه شده توسط نامه-نویسنده منعکس نمی کند از این وضعیت است.”

برای ماه آقای یانگ کشیده شده تشویق با این خط: “مخالف دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن یک مرد که ریاضی را دوست دارد.” پسر تایوانی مهاجران آقای یانگ یکی از تعداد انگشت شماری کوچک از آسیایی-آمریکایی نامزد تا کنون به اجرا برای رئيس جمهور.

به این ترتیب راه آقای یانگ مورد بحث و بررسی مسابقه شده است و این موضوع موشکافی شدید. آغوش خود را از کلیشه است که تداوم این مدل-اقلیت در مورد افسانه آسیایی-آمریکایی ها به شدت انتقاد در پاییز بیش از یک بیانیه او در طول ساخته شده در سراسر کشور بحث تلویزیونی: “من اسیایی, بنابراین من می دانم که بسیاری از پزشکان است.”

چندین کارمندان سابق توصیف زده بودن بی دست و پا و گاهی اوقات دور راه آنها گفت: آقای یانگ صحبت در مورد مسابقه. سرمایه گذاری برای امریکا شده بود مجبور به دست و پنجه نرم کردن با تنوع و گنجاندن مسائل از ابتدا; کارمندان سابق گفت: — و تجزیه و تحلیل اطلاعات بر روی وب سایت سازمان را تایید می کند — که حدود 60 از 100 نفر در دو کلاس از همراهان که هر چند در طول سال تنوع بعدی کمک هزینه تحصیلی کلاس ها بهبود یافته است.

کارکنان صحبت کرد چندساله تنش در اطراف چگونه به شدت به اولویت بندی تنوع و شمول که آن را به انتخاب همراهان. پنج سابق V. F. A. کارکنان به یاد می آورد که به آنها ابراز نگرانی از همراهان سیاه و سفید’ در تلاش برای تهیه کار آموزی آقای یانگ پیشنهاد offhandedly که این برنامه ممکن است به سادگی نمی تواند بهترین جا برای متقاضیان — یک نکته که خشم برخی از اعضای تیم که می گویند او بعد راه می رفت و سخن گفتن به عقب.

برخی نیز گفته است که آقای یانگ vacillated در مورد اینکه آیا به دسته بندی آسیایی-آمریکایی به مردم رنگ یک اقلیت کمتر یا محروم اقلیت داده شده است که او گفت: آنها در مقایسه با نسبت جمعیتی در راه اندازی و فناوری جهان است.

آقای یانگ تایید خاطراتی از کارمندان سابق مورد بحث در مورد همراهان سیاه و سفید. او همچنین تایید کرد که او گفت تیم خود را نباید هرالد تنوع آن کمک هزینه تحصیلی کلاس اگر تنوع مبلغ بیشتر به “یک دسته از آسیایی-آمریکایی که در مقایسه با نسبت جمعیتی در فضا است.”

صحبت کردن به طور کلی بیشتر در مورد چگونه برای بررسی موضوع هویت در محل کار و در مبارزات انتخاباتی آقای یانگ گفت: بار: “من بسیار قوی احساسات و نقطه نظر در مسابقه. من درک هویت من بسیار حاد.”

“اما” او افزود: “من مطمئن هستم که اگر با رهبری است که لزوما مفید ترین راه برای حرکت هر جامعه رو به جلو است.”

هویت خود را در حال حاضر او در مصاحبه ای گفت: پس از یک روز طولانی از مبارزات انتخاباتی در نیوهمپشایر در روز پنج شنبه شده است به شکل دو سال او صرف در دنباله. او باز می شود تا بیشتر. او نه فقط در مورد نمودار و آمار و ارقام.

او گفت که مردم به او بگویید که او اجرا ساخته شده است که آنها فکر می کنم که بهتر است همه چیز امکان پذیر است در این کشور. و آنها به او بگویید که آن را ساخته شده است که آنها فکر می کنم چیز دیگری بیش از حد: “افرادی که نمی حرفه سیاستمداران فقط می توانید تصمیم به اجرا برای رئيس جمهور.”

استیسی استو و ایزابلا Grullón باز کمک گزارش از نیویورک است. زن سبک و جلف بنت و آلن Delaquérière کمک پژوهش است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>