‘ما ناپدید می شوند’: هزاران نفر از زنان اعتصاب در اعتراض به کشتار جنسیتیبه عنوان راش-ساعت شروع در صبح روز دوشنبه وجود دارد بلیط-فروشندگان در مکزیکو سیتی ایستگاه های مترو.

و نه وجود دارد زن پیشگویان در بسیاری از بانک ها. ناخن سالن سالنهای ماساژ و آرایشگاه بسته شده است. و در شهرستانها در سراسر کشور به مراتب کمتر بود در خیابان از یک روز عادی.

هزاران بی شماری از زنان و دختران در سراسر مکزیک پیوست تاریخی اعتصاب در اعتراض به این کشور شگفت انگیز نرخ خشونت مبتنی بر جنسیت و شکست دولت برای پاسخ به بحران است که در آن بیش از ده نفر از زنان به قتل رسیده در هر روز است.

.

از کارخانه ها در امتداد ریو گراند برای کسب و کار در پایتخت و دفاتر در شهرستانها در نزدیکی مرز گواتمالا زنان و دختران پیوست بی سابقه اعتراض در صورتحساب یا لیست به عنوان یک روز بدون زنان.

اعتصاب ارسال یک پیام روشن به جامعه مکزیک گفت: ساندرا ریس, 33, یک زیست شناس در موسسه ملی سرطان که یکی از حداقل 80,000 افرادی که پیوست این کشور بزرگترین انقلاب در روز یکشنبه.

“در برخی از راه های آن طعنه زدن: اگر شما نمی خواهید ما را در اینجا در خیابان ها ما را به ناپدید می شوند” او گفت:.

بسیاری از راهپیمایان روز یکشنبه ابراز نا امیدی با این کشور فدرال و مقامات دولتی: بیشترین قتل پرونده حل نشده و خانواده ها اغلب به دنبال گم شده خود به خود.

السا Arísta گونزالس که تاسیس یک Facebook به گزارش ناپدید شدن و سوء استفاده در شهر Nezahualcóyotl در مکزیک, خارجه, گفت که مردم تغذیه می شدند تا با مصونیت از مجازات.
Thousands of women march against gender-based violence in Cancun, Mexico Sunday.

“ما استفاده می شود قادر به راه رفتن از مدرسه به خانه به تنهایی و ترک باز کردن درب به خانه خود را. دیگر نه” گفت: آریستا گونزالس, 40, دانشجوی حقوق و کافی شاپ کارمند. “ما می شوند استفاده می شود به زندگی در ترس است.”

اما بسیاری از معترضان محفوظ خاص خشم به صورت فعلی رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز Obrador که در ماه دسامبر سال 2018 در وعده های فراگیر تغییر اما نشان داده علاقه کمی در موضوع خشونت علیه زنان است.

رئیس جمهور محبوب شناخته شده به عنوان Amlo است نسبت femicides به “سیاست های نئولیبرالی” دولت های قبلی و بارها و بارها نشان می دهد که زنان تظاهرات بخشی از راست گرا که گرایش توطئه علیه او.

روز دوشنبه او تکرار این اتهام گفته است که زنان آزاد بودند در اعتراض به, اما این ادعا که برخی از “خواست ما از دولت برای شکست”.

“برای کل سال این دولت در پاسخ با وعده به مردم را خواسته است. اما وضعیت زنان بهبود یافته است. زنان روبرو هستند همان نوع از خشونت به عنوان قبل و این کشور تبدیل شده است و حتی بیشتر نظامی. هیچ چیز تغییر کرده است” گفت: Alejandra♥, 28, یک استاد حقوق.

هر چند برخی از زنان همچنان به کار در مغازه ها و کافه ها و رستوران ها – اغلب به خاطر ترس از منوی view پرداخت کنون زنان کمتر از حد معمول بودند سوار مترو به محل کار.

“اعتصاب به ما داده است فرصتی برای به چالش کشیدن ما شرایط کار. سوال این است که آیا ما قادر خواهید بود به نگه دارید تا فشار اجتماعی” گفت: Nélida ریس Guzmán, 56, قابل توجه مترو کارگر.

بسیاری از کسب و کار حمایت از اعتصاب و گفت: کارمندان زن خود را به ماندن در خانه و برخی از زنان نگران است که حمایت از جریان اصلی سیاستمداران و عمده کسب و کار تا به حال رقیق برخی از آن نیروی ایدئولوژیک.

اما دیگران استدلال می کنند که چنین حمایتی صرفا نشان داد قدرت زنان را باعث شود.

“بدون ما همه از این فرو می ریزد” گفت: پائولا لئون گارسیا, 33, مدیر یکی از بسته شعب BBVA Bancomer, مکزیک بزرگترین بانک.

زنان اعتصاب برگزار شده است که قبلا در آرژانتین و شیلی و همچنین لهستان و اسپانیا. اما Amneris چپررو یک محقق در مطالعات جنسیتی در مرکز ملی مستقل دانشگاه گفت: مکزیک تا به حال قبل از هرگز تا به حال عمده زنان strike – با وجود آن سنت طولانی مدت از کار و فعالیت های دانشجویی.

اما فزاینده مرگ و میر زنان و دختران هدفمند برای جنسیت خود را – و وحشتناک اخیر رشته ای از جنایات مشخصات بالا – الهام گرفته از شور و شوق جدیدی در این کشور جنبش زنان.

“ما هر روز شواهد بیشتری است که آنها در حال کشتن ما به طور خاص برای زنان” گفت: Maria de la Luz Estrada اجرایی هماهنگ کننده ملی شهروند رصدخانه در کشتار جنسیتی.

“اگر این دولت می خواهد یک تغییر و تحول در این شهرستان آنها را به صورت مشکل است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>