“ما به دام افتاده بودند برای بیش از حد طولانی’: بازگشت به زندگی پس از مستند در ووهانOn 24 مارس, هوبئی coronavirus پیشگیری و کنترل گروه اعلام کرد که با شروع از نیمه شب روز 8 مارس, مردم اجازه داده می شود به ترک ووهان و اطراف آن هوبئی استان است. لینک های حمل و نقل به خارج از ترمیم خواهد شد و مردم با سبز “سلامت کد” قادر خواهد بود به ترک.
Guo Jing

دیدن این اخبار من بسیار هیجان زده است. اول من مسکونی ترکیب شد و هنوز هم تحت مستند. ثانیا وضعیت از بیماری بهبود یافته اما پس و فاجعه ناشی از این بیماری همچنان ادامه دارد.

چگونه ما به یاد داشته باشید افرادی که فوت کرد ؟ چگونه ما کمک به کسانی که آسیب دیده توسط ویروس ؟ چگونه ما را در بهبود وضعیت هوبئی افرادی که در حال حاضر تبعیض? بسیاری از کسب و کار رفته اند ورشکسته و مردم شغل از دست داده اند – چگونه می توانیم اطمینان حاصل شود معیشت خود را? تمام این سوالات نیاز به دولت و جامعه به صورت حقیقت و مسئولیت. اما تا کنون ما را دیده اند و نه یک سیاست جامع اعلام کرد.

در شب 30 مارس داوطلب در ترکیب گفت: آنها صحبت کرده و به گارد امنیتی و ساکنان با سبز سلامت کد در حال حاضر می تواند بیرون رفتن برای خرید لوازم. من خیلی هیجان زده بود من پشت سر هم به اشک. من به سرعت ثبت شده برای سلامت کد Alipay کردم و آماده رفتن به روز بعد. آخرین باری که من سمت چپ خانه من بود 26 فوریه. آن را در حال حاضر بوده است 43 روز.

در 31 مارس در 11:35am می باشد من راه می رفت خارج از ترکیب است. (هر خانواده می تواند یک فرد ترک برای حداکثر دو ساعت است.) پله از ترکیب من نمی هر گونه طرح ویژه من فقط خیلی مشتاق به دیدن این شهر دوباره با چشم خودم.

بسیاری از فروشگاه ها هنوز بازگشایی شد اما وجود دارد بیشتر از قبل: سوپر مارکت ها و فروشگاه های راحتی کوچک ماکارونی فروشگاه الکترونیک, فروشگاه ها, مراکز خرید و….

چون من می تواند تنها ماندن برای دو ساعت من کمی متلاطم و تا به حال مشکل گرفتن عکس روشن. من گذشت توسط یک فروشگاه فروش Wuhanese تنقلات و خریدم 10 کوفته سرخ شده برای 21 یوان ($3).

به عنوان بخشی از این مستند بسیاری از مکان شده اند حصار از جمله فروشگاه ها در امتداد خیابان و کوچه و خیابان ورودی یا دروازه به رودخانه. این مغازه ها مانند روستاهای شهری – ساکنان زندگی نمی کنند در رسمی مسکونی ترکیبات با مدیریت خدمات یا حیاط. بسیاری از خانه های خود کوچک هستند – و آنها را مجبور به ماندن در بیش از 40 روز برخی از آنها حتی بیش از 60 روز است.

کسی یک بار از من پرسید: “چه چیز شما را انجام خواهد داد و پس از مستند?” من گفتم: “پیاده روی در امتداد رودخانه و فریاد.” بنابراین در این روز من به سمت رودخانه.

من حدودا به ورود و سپس راه می رفت همراه بانک. وجود دارد و بیشتر مردم در حال حاضر. وجود پدر و مادر با کودکان خود ارتباط, مردم, ماهیگیری. من در بر داشت یک صندلی در زمان خاموش من, ماسک صورت و در یک نفس خوردند پنج کوفته. آنها خوش طعم اما نه چرب. طعم بود درست است.

پس از به پایان رسید خوردن من راه می رفت در کنار رودخانه. من کمی مکث کرد و سپس رو به رودخانه من فریاد زد: “Ahhhh!” دو صدای دیگر به من پیوست. یکی از آنها حتی فریاد سه بار. همه ما به دام افتاده است برای بیش از حد طولانی است. ما باید خفه شده است. من فریاد زد: چند بار. من احساس انرژی.

دو ساعت به سرعت گذشت. در 1 بعد از ظهر شروع کردم به راه رفتن به عقب از رودخانه است. من خریداری یک کارتن ماست از سوپر مارکت کنار من ترکیب. در 1:32pm من رفت و برگشت به خانه.

قادر به ترک محله ما مرکب است یک گام کوچک. آوردن شهر و برگشت به زندگی است که هنوز هم یک راه طولانی به دور است. جهانی شدن به کوتاه شدن فاصله بین مردم و ارتباط با آنها – اما آن نیز منجر به انفجار این بیماری همه گیر در سراسر جهان است.

بسیاری از موارد جدید در چین در حال حاضر در حال وارد عفونت که می تواند منجر به یک دوم شیوع. به صورت اپیدمی مردم باید اقدامات حفاظتی و دولت باید درمان کسانی که آلوده می شوند. همه من می خواهم این است که به رفتن را از طریق یکی دیگر از مستند.

Guo Jing, 29, یک مدافع حقوق زنان در ووهان و نویسنده ووهان مستند خاطرات.

ترجمه شده توسط وو در جزیره پرنس ادوارد لین و لیلی کو

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>