جنگ زده یمن را تایید اولین coronavirus مورد پرانتز برای بیشتر

توسط محمد Ghobari

عدن (ایسنا) – یمن گزارش داد که اولین مورد از این رمان coronavirus روز جمعه به عنوان کمک گروه های محکم برای شیوع در یک کشور که در آن جنگ در هم شکسته نظام سلامت و گسترش گرسنگی و بیماری است.

اخبار آزمایشگاه-مورد تایید شده پس از یک آتش بس در سراسر کشور باعث شده به این ویروس همه گیر آغاز شد و در روز پنج شنبه. عربستان سعودی رهبری ائتلاف مبارزه با حوثی های جنبش اعلام توقف عملیات نظامی برای دو هفته هر چند حوثی ها در یمن هنوز به توافق برسند.

در این مورد تشخیص داده شد در جنوب تولید کننده نفت منطقه Hadhramout یک منطقه تحت کنترل یمن را در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده از سوی کمیته عالی ملی اضطراری کمیته گفت. فرد “پایدار و دریافت مراقبت های پزشکی”.

و فردا هشدار داد این فرد وزیر کار در بندر تجاری از خاکستر Shihr.

اگر این ویروس در عربستان تاثیر خواهد بود “فاجعه بار” آن U. N. انسانی هماهنگ کننده Lise گراند گفته رویترز روز پنجشنبه به عنوان وضعیت سلامت حداقل نیمی از جمعیت “بسیار تخریب” و کشور نیست و باید منابع کافی و یا امکانات.

مقامات دستور بسته شدن خاکستر Shihr پورت برای یک هفته برای تمیز کردن عمیق و دستور کارگران وجود دارد برای منزوی کردن در خانه برای دو هفته با توجه به بخشنامه دیده می شود خبر داد.

آنها همچنین تحمیل 12 ساعت منع رفت و آمد شبانه در همه Hadhramout مناطق شروع از 6:00 بعد از ظهر جمعه تا اطلاع ثانوی. دفاع مدنی وسایل نقلیه در نزدیکی بندر بودند سفارش مردم از طریق بلندگو به اقامت در خانه روستایی ،

“امروز ما شنیده ام که وجود دارد coronavirus و در خانه ماندند. خدا به حفاظت از کشور و خانواده های ما” گفت: ساکنان محلی مازن سالم یک پدر دو.

بحران انسانی

سازمان بهداشت جهانی (WHO) گفت: آن را ارائه پشتیبانی به یمن وزارت بهداشت.

“ما زیر مورد و مخاطبین خود را به منظور ارزیابی سطح قرار گرفتن در معرض” یمن نماینده الطاف Musani گفت.

که به تازگی به رویترز گفت آن مشغول به کار بود به ارائه یمن با قابلیت تست هزاران نفر از بیماران. آن را در حال حاضر ارائه 500 تست کیت. برخی از 37 امکانات بهداشتی اختصاص داده شده اند به عنوان واحد جداسازی.

یمن را به مدت پنج سال جنگ به کشته شدن بیش از 100 ، 000 نفر و باعث یک بحران انسانی. تنها نیمی از بیمارستان های آن کاملا کاربردی هستند و 18 میلیون نفر دسترسی به بهداشت مناسب, آب و فاضلاب, بین المللی نجات کمیته می گوید.

وبا و تب دانگ و مالاریا زیاد. حدود 80 درصد از یمنی یا 24 میلیون نفر تکیه بر کمک های انسان دوستانه در حالی که میلیون ها نفر زندگی می کنند در آستانه گرسنگی و آسیب پذیر هستند به بیماری است.

علی-Walidi سخنگوی دولت ملی اضطراری کمیته به رویترز گفت این هفته که در جنوب یمن قرنطینه مراکز تعیین شده بود تا در Hadhramout Al Mahra و عدن.

او گفت: این کمیته درخواست پنکه مخازن اکسیژن و تخت بیمارستان از این که در هماهنگی با عربستان سعودی و پادشاه اردن کمک های بشر دوستانه و امداد مرکز به تقسیم بین مناطق تحت کنترل عربستان سعودی حمایت دولت و کسانی که برگزار شده توسط حوثی ها جنبش است.

حوثیها که سرنگون عربستان-حمایت دولت از قدرت در پایتخت صنعا در اواخر سال 2014 کنترل بسیاری از مناطق شهری است. آنها راه اندازی یک مرکز قرنطینه در بیمارستان صنعا و یکی در فرودگاه صنعا.

سازمان ملل متحد در تلاش برای راه اندازی مجازی مذاکرات میان طرفین به بحث در مورد یک آتش بس دائمی یک هماهنگ coronavirus پاسخ های انسانی و اقتصادی اعتماد سازی گام و از سرگیری مذاکرات صلح.

یمن به شدت متکی بر مواد غذایی وارداتی و سوخت و دارو.

این برنامه جهانی غذا گفت: در روز پنج شنبه آن را نصف کمک آن می دهد به مردم در تکریت-مناطق تحت کنترل از اواسط ماه آوریل پس از اهدا کنندگان کاهش بودجه بیش از نگرانی هایی است که حوثی مقامات مانع کمک های تحویل. برنامه جهانی غذا تغذیه بیش از 12 میلیون یمنی در ماه بیشتر حوثی در مناطق.

حوثی مقامات شکایت کرده اند در مورد سوء مدیریت کمک به برنامه های بین المللی.

A U. s. State Department رسمی به خبرنگاران گفت: در یک تلفنی روز پنج شنبه که تعهد بود در ظهر.

“ما آنها را تشویق به یکی از پیوستن به آتش بس و به پایان خود مشکل ساز شیوه های بشردوستانه گفت:” دیوید Schenker, معاون وزیر امور خاور نزدیک.

(تعاملی گرافیک ردیابی جهانی گسترش coronavirus: باز https://tmsnrt.rs/3aIRuz7 در یک مرورگر خارجی. )

(گزارش شده توسط محمد Ghobari و رادیو فردا, تلویزیون, تیم, لیزا Barrington, Humeyra Pamuk و سمر, Hassan; نوشتن توسط Ghaida Ghantous; ویرایش توسط کلارنس فرناندز و گرت جونز)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>