ونزوئلا دادستانی احضار Guaido برای ‘تلاش برای کودتا’

Líder ژوئن Guaido (AFP Photo/villasana)

کاراکاس (AFP) – دولت دادستان در ونزوئلا را احضار رهبر مخالفان ژوئن Guaido برای اتهام “اقدام ” کودتا” و تلاش برای ترور, دادستان عمومی Tarek ویلیام ساب اعلام کرد.

در بیانیه ای پخش در تلویزیون دولتی ساب گفت: Guaido احضار شده به نظر می رسد قبل از دادستان پنجشنبه آینده پس از بررسی در هفته گذشته به تصرف یک انبار سلاح را در کشور همسایه کلمبیا که او گفته بود که قاچاق به ونزوئلا است.

احضاریه تحویل داده شد به سر خود را از امنیت در شب دوشنبه ساب گفت.

رهبر مخالفان به رسمیت شناخته شده است به عنوان رییس جمهور موقت توسط بیش از 50 کشور از جمله آمریکا که حاضر به رسمیت شناختن رئیس جمهور سوسیالیست نیکولاس مادورو پس از او مورد اختلاف 2018 انتخاب مجدد.

کلمبیا و نیروهای هفته گذشته کشف و ضبط یک کش از سلاح های مرتبط به یک بازنشسته ونزوئلا به طور کلی می خواستم در قاچاق مواد مخدر هزینه در ایالات متحده است. این shaven-ریاست عمومی Cliver الکلا, تسلیم در کلمبیا شد و تحویل به مقامات ایالات متحده در هفته گذشته.

الکلا ادعا مالکیت سلاح های کشف شده توسط پلیس در Puerto Viejo در کلمبیا مگدلنا گروه در مارس 23. او گفت: در پیام های رسانه های اجتماعی قصد این بود که به ارائه آنها را به ونزوئلا “آغاز آزادی است.”

در اطلاعیه روز شنبه ساب گفت: Alacala — که پس از نزدیک به اواخر رئیس جمهور هوگو چاوز اما بازنشسته زمانی که مادورو در زمان قدرت در سال 2013 — شده بود در عملیاتی تحت عنوان “دستورالعمل مستقیم از آقای ژوئن Guaido.”

Guaido شده است بارها و بارها هدفمند توسط دولت در تعدادی از موارد قانونی است اما هرگز دستگیر تنگه هرمز توسط ایالات متحده است که در آن می مادورو را “آخرین اشتباه است.”

Guaido به نام روز یکشنبه برای تشکیل اضطراری دولت ائتلافی خواهد بود که قادر به متقاعد کردن سازمان های چند جانبه برای ارائه به شدت مورد نیاز بودجه برای آن در حال فرو ریختن نظام سلامت برای مبارزه با بیماری همه گیر کوروناویروس.

صندوق بین المللی پول هفته گذشته مادورو را رد کرد درخواست برای $5 میلیارد دلار وام, بر این اساس بود که “هیچ وضوح” در به رسمیت شناختن بین المللی از دولت او.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im