سازندگان واکسن حفظ جزئیات ایمنی آرام, دانشمندان هشدار دهنده

صبح روز بعد از آن که جهان دریافت که یک کارآزمایی بالینی از نزدیک تماشا شده از یک واکسن کروناویروس هفته گذشته بر سر نگرانی های ایمنی متوقف شده است، مدیر ارشد اجرایی این شرکت فاش کرد که فردی با توجه به این واکسن علائم عصبی جدی را تجربه کرده است.

اما این اظهارات علنی نبود. در عوض، رئیس اجرایی، پاسکال Soriot از AstraZeneca، در یک جلسه بسته سازماندهی شده توسط جی پی مورگان، بانک سرمایه گذاری صحبت کرد.

آسترازنکا روز شنبه گفت يک هيات خارج محاکمه خود را در بريتانيا پاک کرده است تا دوباره آغاز شود، اما اين شرکت هنوز جزئياتی در مورد وضعيت پزشکی بيمار نداده است و نه متن اظهارات آقای سويوت را برای سرمايه گذاران منتشر نکرده است که توسط رسانه خبری STAT گزارش شد و بعدا توسط يک تحليلگر جي پی مورگان تائيد شد.

یکی دیگر از دونده های جلویی در مسابقه واکسن به نام فایزر روز شنبه به همین ترتیب اعلام کرد: این شرکت پیشنهاد می کند کارآزمایی بالینی خود را گسترش دهد تا هزاران شرکت کننده دیگر را شامل شود، اما جزئیات کمی دیگر در مورد طرح خود داد، از جمله اینکه چگونه اثربخشی واکسن را در مطالعه بزرگتر خود تعیین خواهد کرد.

این استاندارد برای شرکت های مواد مخدر به جلوگیری از جزئیات کارآزمایی های بالینی تا پس از آنها به پایان رسید، سرسختانه محافظت از مالکیت معنوی و لبه رقابتی خود را. اما این ها زمان های فوق العاده ای هستند و اکنون اعتراض رو به رشدی در میان دانشمندان مستقل و کارشناسان بهداشت عمومی وجود دارد که شرکت ها را به مراتب بازتر با مردم در بحبوحه همه گیر سوق می دهند که در حال حاضر بیش از 193 هزار نفر را در آمریکا کشته است.

این کارشناسان می گویند مالیات دهندگان آمریکایی حق دارند از زمانی که دولت فدرال میلیاردها دلار به تحقیقات واکسن و خرید واکسن ها به محض تایید آنها متعهد شده است، بیشتر بدانند. و شفافیت بیشتر همچنین می تواند به تقویت تضعیف اعتماد عمومی به واکسن ها در زمانی کمک کند که تعداد فزاینده ای از آمریکایی ها می ترسند رئیس جمهور ترامپ رگولاتورهای فدرال را تحت فشار قرار دهد تا قبل از اینکه ثابت شود امن و موثر است، واکسنی را تصویب کنند.

دکتر هارلان کروهولز، متخصص قلب و مراقبت های بهداشتی دانشگاه ییل در نیو هیون، کانن که سال ها را صرف پرت کردن شرکت ها و محققان دانشگاهی برای به اشتراک گذاشتن داده های آزمایشی بیشتر با دانشمندان خارج کرده است، می گوید: «اعتماد در عرضه کوتاه است. “و هر چي بيشتر بتونن به اشتراک بذارن، ما بهتر هستيم”

هفته گذشته، نه شرکت داروسازی، از جمله AstraZeneca و فایزر، متعهد به “ایستادن با علم” و سخت دامپزشکی هر گونه واکسن برای کروناویروس – یک پیمان غیر معمول در میان رقبا. اما محققان گفتند گم شدن از بیانیه مشترک وعده ای برای به اشتراک گذاشتن جزئیات انتقادی تر در مورد تحقیقات خود با مردم و جامعه علمی است.

هیچ یک از سه شرکتی که واکسن کروناویروس در کارآزمایی های بالینی پیشرفته در ایالات متحده دارند، پروتکل ها و طرح های تجزیه و تحلیل آماری آن کارآزمایی ها را علنی نکرده اند – نقشه های دقیق راه که می تواند به دانشمندان مستقل کمک کند تا بهتر بفهمند کارآزمایی ها چگونه طراحی شده اند، و شرکت ها را پاسخگو نگه می دارند اگر قرار باشد از برنامه های خود منحرف شوند. در برخی موارد، جزئیات بسیار مهم در مورد چگونگی محاکمه راه اندازی شده اند – مانند در چه نقاطی یک هیئت مدیره مستقل می تواند نتایج مطالعه اولیه را بررسی کند، یا تحت چه شرایطی یک محاکمه می تواند زود متوقف شود – عمومی نشده اند.

دکتر اریک توپول، استاد پزشکی مولکولی در تحقیقات اسکریپس در لا جولا، کالیفرنیا، و کارشناس دیرینه کارآزمایی های بالینی می گوید: «ما هرگز چنین کارآزمایی بالینی مهمی – یا سری کارآزمایی های بالینی – در تاریخ اخیر نداشتیم.» “همه چيز بايد شفاف باشه”

اعتماد عمومی به یافته های شرکت های مواد مخدر و سخت گیری رگولاتورهای فدرال در متقاعد کردن آمریکایی ها به واکسینه شدن حیاتی خواهد بود. تعداد فزاینده ای از مردم تردید دارند. یک نظرسنجی بنیاد خانواده قیصر در هفته گذشته نشان داد که نزدیک به دو سوم آمریکایی ها – ۶۲ درصد – نگران ند که اداره غذا و دارو بدون اینکه مطمئن شود امن و موثر است، تحت فشار سیاسی آقای ترامپ، برای تصویب واکسن ویروس کرونا عجله کند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im