آمریکا و طالبان به توافق جامع هسته ای هموار کردن راه برای خروج نیروهای نظامی و مذاکرات صلحآمریکا و طالبان با توجه به امضای توافق نامه در 29 فوریه که منجر به خروج هزاران نفر از نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا و شروع جامع مذاکرات صلح بین دولت افغانستان و شورشیان.

وزیر امور خارجه آمریکا مایک Pompeo اعلام کرد که این توافقنامه را امضا شود هنگامی که شده است وجود دارد یک هفته “در سراسر کشور کاهش خشونت” برای شروع در نیمه شب روز جمعه با توجه به درک و درباره ما و طالبان مذاکره کنندگان جلسه در دوحه.

“پس از یک اجرای موفق از این درک امضای طالبان و توافق است که انتظار می رود به جلو حرکت کند. ما در حال آماده سازی برای ورود به محل در 29 بهمن” Pompeo گفت.

“داخل افغانستان مذاکرات به زودی شروع خواهد شد پس از آن خواهد ساخت و در این گام اساسی برای ارائه یک برنامه جامع و دائمی آتش بس و آینده سیاسی نقشه راه برای افغانستان است.”

احمد شجاع جمال مدیر کل امور بین المللی در افغانستان را در شورای امنیت ملی گفت: در یک صدای جیر جیر: “این یک فرصت مهم را برای طالبان برای نشان دادن جدیت خود را برای صلح و پایان دادن به درد و رنج مردم افغانستان.”

طالبان صادر شده خود را در بیانیه ای در ایران گفت: هر دو طرف خواهد ترتیبات برای آزادی زندانیان و در نهایت زمینه سازی برای صلح در سراسر کشور با خروج همه نیروهای خارجی”.

در تفسیر منتشر شده توسط نیویورک تایمز طالبان معاون رهبر Sirajuddin حقانی پیشنهاد کرد که حرکت او بود آماده به سازش در میز مذاکره با دولت افغانستان و نمایندگان از جمله در مورد حقوق زنان.

“من مطمئن هستم که آزاد از سلطه خارجی و دخالت ما با هم خواهد پیدا کردن یک راه برای ساختن یک نظام است که در آن تمام افغانها باید حقوق برابر که در آن حقوق زنان است که اعطا شده توسط اسلام – از حق آموزش و پرورش به حق کار – حفاظت و که در آن شایستگی پایه و اساس است برای فرصت های برابر” او نوشت.

وجود دارد بسیاری از سوالات پاسخ داده نشده اما در مورد چگونگی مذاکرات صلح را ادامه دهید و که حضور در آنها. رئیس جمهور اشرف غنی برنده اعلام شد و از سال گذشته انتخابات این کشور را از کمیسیون انتخابات اما اعلام شد پذیرفته سیاسی رقیب اصلی او عبدالله عبدالله.

طالبان نمی شناسند غنی دولت و گفته است: “تنها صحبت کردن با مقامات دولت اگر حضور آنها در مذاکرات به عنوان شهروندان عادی. ناظران اشاره کرده اند که یک هفته کاهش خشونت یک امتیاز کوچک در زمستان, در پی بارش برف و قبل از بهار توهین آمیز است که انتظار می رود برای شروع.

تحت برنامه ریزی جهش روز توافق ما انتظار می رود برای کاهش آن حضور نظامی از 12000 8,600 را پشت سر زور به انجام مبارزه با تروریسم عملیات. رسما طالبان خواستار خروج کامل نیروهای خارجی است اما بنا به گزارش ها پذیرفته شده و باقی مانده مبارزه با تروریسم نیروی در یک راز فرعی به معامله.

آن است که روشن نیست که آیا ما خواهد شد ارسال نیروهای نظامی به افغانستان اگر داخل افغانستان مذاکرات موفق به دریافت زمین و طالبان مطبوعاتی پیش با حملات خود را.

شده است وجود دارد گمانه زنی ها در منطقه است که دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن خود را ممکن است توافق با طالبان آب بندی یک سیاست خارجی پیروزی او به عنوان قدم تا او دوباره انتخابات. او می خواهد در هند در یک سفر دولت در هفته آینده. در ماه سپتامبر رئیس جمهور اعلام کرد که رهبران طالبان بوده است با توجه به سفر به کمپ دیوید به امضای یک توافق اما او به نام سفر به دلیل یک حمله طالبان در کابل ،

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im