اتیوپی مقامات بازداشت دو مظنون قتل سیاسی محبوب خواننده که مرگ در هفته گذشته موجب اعتراضات که در آن 166 نفر کشته شدند.

عکسبرداری از Haacaaluu Hundeessaa یک نوازنده به طور گسترده ای مورد احترام در میان اورومی قومی مشتعل تظاهرات در آدیس آبابا و اطراف آن Oromiya منطقه است. نخست وزیر Abiy احمد توصیف قتل او به عنوان “یک عمل بد”.

در یک بیانیه تلویزیونی روز جمعه دادستان کل Adanech Abebe گفت: تیرانداز اقدام شد به دستور یک ضد دولتی گروه اورومی جبهه آزادی (OLF-Shene).

این دو نفر که دستگیر شده بودند شامل مشکوک تیرانداز و همدست است. یک سوم مشکوک شد و هنوز هم در بزرگ Adenech گفت.

“ما را دستگیر کرده اند کسانی که او را کشتند و کسانی که همکاری در قتل” او اضافه شده است. “ما ادامه خواهد داد برای اطمینان از حکومت قانون است.”

متهمان هنوز متهم شده است.

Haacaaluu سنگ در اورومی زبان اتیوپی بزرگترین گروه قومی. قتل او شنود گذاشته به نارضایتی سوخت توسط چند دهه از حکومت سرکوب و چه اورومی توصیف خود را به عنوان طولانی محرومیت از قدرت سیاسی است.

Abiy خود را یک اورومی به قدرت در سال 2018 به عنوان اولین, مدرن, اتیوپی صدای رهبر که از گروه های قومی پس از ماهها تظاهرات خشونت آمیز منجر به سلف خود رفتند.

ناآرامی های هفته گذشته مرگبارترین پس Abiy گرفت ، نخست وزیر آغاز گسترده سیاسی و اقتصادی تعمیرات اساسی در چه شده است یکی از محکم ترین کنترل کشور در آفریقا است. او برنده جایزه صلح نوبل در سال گذشته برای ساخت برای نقش خود را در کاهش تنش ها با همسایه اریتره.

اما افزایش آزادی های تحت رهبری خود را نیز همراه با افزایش خشونت های قومی و برخی از اورومی آمار و ارقام می گویند که او انجام داده است و نه به اندازه کافی به خود را به آدرس دیرینه نارضایتی.

tinyurlis.gdv.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

علمی ترین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *