بیست و مقامهای سعودی برای رفتن به دادگاه به صورت غیابی بیش از Khashoggi قتلبیست و عربستان مقامات برای رفتن به دادگاه به صورت غیابی در ترکیه متهم به قتل روزنامه نگار جمال Khashoggi تقریبا دو سال پس از ناپدید شدن او در استانبول شوکه جهان و غیر قابل جبرانی مخدوش تصویر از عربستان شاهزاده محمد بن سلمان را به عنوان یک لیبرال اصلاح طلب.

Khashoggi ترکیه نامزد خدیجه Cengiz و گزارشگر ویژه سازمان ملل اگنس Callamard منتظر قضات وارد دادگاه در اعمال دادگاه مجتمع در استانبول Çağlayan محله مدت کوتاهی قبل از 10در (7 صبح به وقت تهران) در روز جمعه. هر دو امیدوارند آزمایش ریخته خواهد شد بیشتر نور در گریم شرایطی از مرگ روزنامه نگار و فاش کردن آنچه اتفاق افتاده است به او باقی مانده است.

Khashoggi, 59 بود یک بار یک عضو از عربستان نخبگان اما شکست در رتبه پس از رشد مضطرب در مورد swift افزایش قدرت شاهزاده محمد. او نقل مکان به واشنگتن دی سی شروع یک زندگی جدید به عنوان یک ستون نویس واشنگتن پست.

او در بازدید از کنسولگری عربستان در استانبول در 2 اکتبر 2018 به جمع آوری مدارک برای ازدواج آینده به Cengiz اما هرگز پدید آمده از ساختمان.

با توجه به کیفرخواست بر اساس تجزیه و تحلیل از تلفن و کامپیوتر سوابق و اظهارات شاهد محققان به این نتیجه رسیدند که Khashoggi خفه شد به مرگ است. ترکی محققان همچنین ادعا شده که Khashoggi بدن تجزیه شد با یک استخوان را دیدم و سپس محلول در اسید در کنسولگری محل.
A Saudi official opens a door to the Saudi consulate in Istanbul, Turkey, in October 2018

کیفرخواست صادر شده در ماه مارس در استانبول دادستان متهم دو مرد در شاهزاده محمد درونی دایره – معاون سابق عربستان سعودی به طور کلی هوش احمد العسیری و سابق دربار مشاور سعود القحطانی از تحریک “قتل عمد با هیولا قصد”. ترکیه در پی حبس ابد در تمام 20 نفر.

Khashoggi را وحشتناک کشتن حیرت زده کرد عربستان سعودی متحدان غربی ياوه پادشاهی به آن بدترین دیپلماتیک بحران پس از 9/11 حملات. آن را نیز برگشت ناپذیر مخدوش شاهزاده محمد را به عنوان یک لیبرال اصلاح طلب پس از سوالات مطرح شد بر سر اینکه چگونه این عمل می تواند انجام شده است و بدون رضایت او و یا دانش است.

سازمان سیا همراه با چندین دولت های غربی در نهایت به این نتیجه رسیدند که ولیعهد بود درگیر در Khashoggi ترور. پادشاهی را رد کرده است چنین ادعا می کند به جای سرزنش rogue عوامل که آن را می گوید در زمان بازگشت از ماموریت بیش از حد.

عربستان سعودی را رد کرد ترکیه خواستار مظنون’ بازگشت به صورت آزمایشی در ترکیه است. در ماه دسامبر سال گذشته یک دادگاه عربستان محکوم پنج افراد ناشناس به مرگ بیش از Khashoggi کشتن اما در اثر تبرئه مردان نزدیک به شاهزاده محمد.

عربستان دادستان نیز حکومت وجود داشته است هیچ قصد قبلی برای کشتن در آغاز بازگشت, ماموریت, پیدا کردن یک در تقابل با سازمان ملل متحد تحقیق منتشر شده در ژوئن 2019 و ترکیه کیفرخواست.

Callamard سازمان ملل متحد گزارشگر ویژه که نویسنده تحقیق Khashoggi مرگ بود اما محروم از دسترسی به مرموز عربستان محاکمه به نام حاکم در ریاض مسخره از عدالت است.

ترکیه بررسی شده است خدشه دار اتهامات تعصب: آنکارا استفاده کرده است قتل به اعمال فشار بر عربستان رقبای منطقه ای چکه-تغذیه lurid اطلاعات به رسانه ها و های محکم ضبط صدا از قتل با دولت های دیگر.

Callamard و چند تن از فعالان حقوق بشر بارها خواستار مستقل بین المللی تحقیقات مربوط به مرگ روزنامه نگار.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de