ترکیه عبور می کند قانون گسترش فراگیر قدرت بیش از رسانه های اجتماعی

ترکی نمایندگان مجلس در صبح روز چهارشنبه با تصویب قانونی که به دولت فراگیر قدرت های جدید برای تنظیم محتوا در رسانه های اجتماعی نگرانی که یکی از معدود فضاهای باقی مانده برای بحث های عمومی در این کشور می تواند به سقوط بیشتر تحت کنترل دولت.

اندازه گیری سفارشات سیستم عامل رسانه های اجتماعی با بیش از یک میلیون کاربر در هر روز — مانند Facebook, Twitter و YouTube — برای باز کردن دفتر در ترکیه و تحمیل سختی مجازات اگر شرکت های حاضر از جمله کاهش پهنای باند سایت و ساخت آنها تا حد زیادی غیر قابل دسترس.

این شرکت ها خواهد بود مسئول برای پاسخ به مطالبات از دولت ها و افراد برای جلوگیری یا حذف محتوای میزبانی شده بر روی سیستم عامل خود که تلقی توهین آمیز است. آنها را 48 ساعت برای پاسخگویی به هر گونه تقاضا و می تواند در صورت سفت مجازات های مالی در صورتی که موفق به رعایت. .

قانون جدید نیز نیاز به غول رسانه های اجتماعی برای ذخیره اطلاعات کاربر در داخل کشور و افزایش نگرانی های حریم خصوصی.

رئیس جمهور رجب طیب اردوغان از ترکیه و حاکم A. K. P. حزب بودند در پشت این قانون استدلال می کنند که آن را مورد نیاز برای محافظت از کاربران رسانه های اجتماعی از جرایم و تهمت. منتقدان اما می گویند آن است که بخشی از یک تلاش گسترده برای کنترل جریان اطلاعات در کشور و سرکوب مخالفان.

“قانون جدید فعال خواهد شد و دولت برای کنترل رسانه های اجتماعی, برای دریافت مطالب حذف خواهد شد و خودسرانه هدف های فردی کاربران” تام Porteous, معاون برنامه, مدیر دیده بان حقوق بشر در بیانیه ای گفت: چند ساعت قبل از این یک شبه رای دادن. “رسانه های اجتماعی یک راه نجات برای بسیاری از مردم که استفاده از آن برای دسترسی به اخبار به طوری که این قانون سیگنال های جدید تیره عصر آنلاین سانسور.”

بیش از 90 درصد از ترکیه متعارف رسانه ای است که در حال حاضر کنترل شده توسط شرکت نزدیک به دولت و قانون است دیده می شود توسط بسیاری به عنوان یک گسترش بیشتر که قدرت.

“امروز در حالی که تمام رسانه های متعارف اقدام در برخی انضباط و نظم ما خواهد بود با تنظیم های رسانه های اجتماعی که اقدام کاملا خود را در آن” Cahit Ozkan معاون A. K. P. گفت: در روز سه شنبه در سخنرانی تلویزیونی سخنان.

آقای اردوغان ساخته شده است که هیچ راز از تحقیر خود را برای رسانه های اجتماعی و از تمایل خود برای اعمال کنترل بیش دیجیتال فضاهای بسیار در راه همان دولت خود را به دست آورده است کنترل بر رسانه های سنتی.

اعتبار…Adem Altan/Agence France-Presse — Getty Images

شش سال پیش زمانی که او درگیر یک رسوایی فساد به طور گسترده ای گزارش شده در رسانه های اجتماعی او قول داد برای محدود کردن دسترسی به سایت.

“ما اجازه نمی دهد این کشور به بلعیدم, YouTube, Facebook و یا هر آنچه که” آقای اردوغان گفت: در سال 2014. “ما اقدامات لازم در firmest راه است.”

در سال 2017 در این کشور حیرت بسیاری از ناظران بین المللی که آن را ممنوع ویکی پدیا که محدودیت برداشته شد تنها این ژانویه گذشته.

این موضوع در زمان شخصی به نوبه خود به زمانی که آقای اردوغان نوه نوزاد چهارمین فرزند دختر و برات Albayrak است که در این کشور وزیر دارایی بود و توهین های مختلف سیستم عامل رسانه های اجتماعی.

“کسانی که در فضاهای که در آن دروغ و افترا حمله به حقوق شخصی, شخصیت, ترور وحشی در حال اجرا باید در دستور کار قرار” آقای اردوغان گفته خود مقامات در یک سخنرانی تلویزیونی در ژوئیه 1.

“ما می خواهیم چنین رسانه های اجتماعی فضاهای به طور کامل حذف می شود کنترل می شود,” او اضافه شده است.

اما انتقاد از این قانون بود سویفت, پر کردن خیلی از سایت های رسانه های اجتماعی دولت به دنبال کنترل.

Yaman Akdeniz یک cyberrights متخصص در توییتر نوشت که “جدید و دوره تاریک در ترکیه شروع شده است.”

“هدف این است که به سکوت,” او نوشت. “این است که قصد دولت برای پاک کردن گذشته خود را از بحرانی محتوا از جمله پوشش اخبار از فساد و همچنین همه نوع بی نظمی است.”

حتی بدون قانون جدید ترکیه مسدود شده و دسترسی به بیش از 400 ، 000 وب سایت تا پایان 2019 به گفته آقای Akdeniz که سازمان آزادی بیان و تشکل را کامپایل یک گزارش سالانه در دسترسی به اینترنت در کشور است.

توییتر کاهش یافته است به نظر بعد از این لایحه تصویب شد. با توجه به این شرکت گزارش شفافیت برای نیمه اول سال 2019 ترکیه بيشترين تعداد درخواست ها برای حذف محتوا با بیش از 6000 درخواست.

در طول سال هزاران نفر از مردم شده است به موضوع پرونده کیفری برای توهین به آقای اردوغان در پست در رسانه های اجتماعی.

ریموند زونگ کمک گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>