بالا اسرائیلی در دادگاه شنود چالش به نتانیاهو در تشکیل دولتبنیامین نتانیاهو می تواند منع از تشکیل دولت پس از اسرائیل به دادگاه عالی شروع بررسی دادخواست که به دنبال مانع نخست وزیر زیرا او تحت جنایی کیفرخواست.

یکشنبه شنوایی را تهدید می کند برای پایان دادن به فعالیت سیاسی این کشور طولانی ترین خدمت رهبر. آن را نیز می تواند بازگشت اسرائیل به بحران سیاسی تنها دو هفته پس از آن به نظر می رسد سال-بن بست بود و در نهایت حل و فصل شده است.

در 20 مارس نتانیاهو و رقیب اصلی او بنی Gantz, توافق برای تشکیل یک دولت وحدت. این معامله که پیش بینی نتانیاهو باقی مانده در قدرت برای اولین بار در 18 ماه پس از آن Gantz فرض نقش نخست وزیر برای 18 ماه آینده زیر سه انتخابات با هیچ نتیجه روشن است.

اما هشت دادخواست توسط گروه های حمایت و مخالفت با آمار و ارقام می گویند که به عنوان سرپرست و رهبر نتانیاهو محافظت شده توسط یک اسرائیلی قانون که تحت آن نخست وزیران نیست از نظر قانونی موظف به مرحله پایین اگر متهم به جرم و جنایت.

“این بخشی از مشکل در اسرائیل امروز. فساد تبدیل شده است قابل قبول” Eliad Shraga بنیانگذار غیر انتفاعی جنبش برای کیفیت دولت اسرائیل در دادگاه گفت.

این امر می تواند قابل توجه و بحث برانگیز گام برای دادگاه به مداخله در چنین بحرانی توافق سیاسی به خصوص یکی است که در بخشی به دست آورد به دلیل فوریت اضافه شده ناشی از این بیماری همه گیر کوروناویروس. این ویروس نیز آلوده کرده است در مورد 16,000 اسرائیلی کشته و 230 و ویران اقتصاد است.

Shimi قهوه ای یک وکیل به نمایندگی از Gantz آبی و سفید داد و گفت: قضات در روز یکشنبه از آن خواهد بود “نامناسب و بسیار غیر منطقی” برای دادگاه به قانون در حمایت از دادخواهان پس از یک معامله رسیده بود.

در یک نظر ارائه شده به دادگاه در هفته گذشته اسرائیل دادستان کل Avichai Mandelblit گفت که در حالی که نتانیاهو در کیفرخواست مطرح شده “عمده مشکلات” وجود دارد هیچ پایه و اساس قانونی برای محرومیت او از تشکیل یک دولت است.

در ماه ژانویه دادگاه عالی نیز کاهش یافته است به حکومت در مورد اینکه آیا نتانیاهو می تواند تشکیل یک دولت تحت کیفرخواست اساسا به تعویق انداختن تصمیم گیری برای رای دهندگان در ماه مارس در انتخابات است. با این حال که رای بی نتیجه بود ترک این سوال باز است.

نتانیاهو و متحدان او را متهم به دادگاه از نفس بیش از حد. مصاحبه رادیو عمومی روز شنبه با انرژی وزیر استاینیتز گفته است که اگر دادگاه حکم داد نتانیاهو نمیتواند آن را به مقدار “یک حمله بی سابقه در اسرائیل دموکراسی”.

روز یکشنبه نتانیاهو وکیل مایکل Ravillo گفت: دادگاه: “می توانید این ترکیب قضات جایگزین رای دهندگان؟”

در ضمن طرفدار دموکراسی اعتراض و خواستار دادگاه به دولت را به حساب. هفتگی تظاهرات برگزار شده است تحت محدودیت با هر معترض ایستاده دو متری از هم جدا و با پوشیدن ماسک.

دهها تن از معترضان با تجمع در مقابل ساختمان نخست وزیر اقامت در بیت المقدس به عنوان دادگاه برگزار شده در روز یکشنبه. در این جلسه پخش شد زندگی غیر معمول برای اسرائیل موارد به دلیل coronavirus محدودیت به معنای چند اجازه داده شد برای حضور در. تمام 11 قضات عینک ماسک صورت با حذف موانع پلاستیکی جدا کردن آنها از یکدیگر است.

معلوم نیست زمانی که یک تصمیم اعلام خواهد شد. روز دوشنبه در دادگاه رسیدگی خواهد جداگانه دادخواست به این سوال که آیا نتانیاهو-Gantz معامله شد خود را قانونی, در بخشی به دلیل آن را کاهش می دهد از نظر قانونی موظف به مدت چهار سال به سه.

نتانیاهو آینده محاکمه – که در آن چهره او محکم به اتهام رشوه خواری و تقلب و نقض اعتماد – بود به شروع ماه گذشته بود اما به تعویق افتاد تا 24 مارس با توجه به نگرانی ها در مورد گسترش coronavirus در courthouses.

70 ساله را رد کرده است هر گونه تخلف توصیف تحقیقات به عنوان یک “شکار ساحره”.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im