سه هندوراس کشته در ضربات پنالتی به زندانی MS-13 رهبر باند

توسط گوستاو پالنسیا

تگوسیگالپا (ایسنا) – حدود 20 مرد مسلح با لباس نظامی خستگی و لباس پلیس در روز پنج شنبه به کشته شدن سه پلیس و زخمی شدن دو نفر دیگر در حمله به یکی از رهبران ارشد قدرتمند MS-13 باند, پلیس گفت:.

الکساندر Mendoza, بدنام MS-13 شکل همچنین به عنوان شناخته شده “ال Porky,” فرار در طول حمله در شهر El Progreso, 175 کیلومتر (108 مایل) شمال پایتخت تگوسیگالپا. او در راه به یک آزمایش شنوایی.

بدنام MS-13 جرم و جنایت این گروه تاسیس شد و توسط اهالی السالوادور در لس آنجلس در سال 1980 و گسترش به ال سالوادور هندوراس و گواتمالا به عنوان ایالات متحده اخراج امواج مهاجران.

مهم ترین MS-13 رهبر در شمال شهر سن پدرو سولا مندوزا دستگیر شده بود در سال 2015 و محکوم به 20 سال زندان به اتهام ارتباط نامشروع و پول شویی.

“ما در حال رفتن به تصرف این مرد و دستگیری کسانی که به او کمک کرد تا فرار گفت:” معاون وزیر امنیت لوئیس Suazo.

رئیس جمهور هندوراس, خوان اورلاندو هرناندز, ارائه پاداش 2 میلیون lempiras (80.000 دلار) برای اطلاعاتی که منجر به مندوزا ببرند.

تلویزیون محلی نشان داد تصاویر از حدود 20 لباس مردان و با چهره خود را پوشانده تیراندازی و سپس صعود به چندین وسایل نقلیه برای فرار با مندوزا.

MS-13 همراه با رقیب خود مارا 18 در میان قدرتمند ترین باندهای عامل در مرکزی امریکا با بسیاری از فعالیت های خود را اختصاص داده شده به اخاذی ترور و قاچاق مواد مخدر است.

(نوشتن با Drazen Jorgic; ویرایش توسط ساندرا ملر)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im