‘این است که ما فمینیستی بهار’: میلیون ها نفر از زنان آماده به اعتصاب بیش از femicides

Dalilah لوزا 15 و آرزوی بودن orthodontist یا یک اقتصاددان – شاید حتی یک عکاس است.

اما بیشتر از همه او می خواهد به صدای مادر خود را.

“من تنها کسی که می تواند صحبت می کنند و برای او در حال حاضر. من دختر خود را. من تنها کسی که واقعا مراقبت گفت:” نوجوان که 33 ساله بود به قتل در خانه خود در تیجوانا در سپتامبر گذشته در مقابل Dalilah و برادر نوزاد خود.

قبل از اینکه ماه گذشته Dalilah گرفته شده هرگز در یک اعتراض سیاسی.

اما زمانی که مکزیک فمینیست ضربه خیابان ها در روز ولنتاین به محکوم کردن خود و کشور را وخیم تر شدن کشتار جنسیتی بحران او را دیدم یک فرصت برای اطمینان از زندگی او و مادرش و مرگ بودند به یاد.

Flanked توسط نمرات بیشتر از زن جوان تظاهرکنندگان Dalilah راهپیمایی در دادستانی کل, محکم, در خانه, placard با پرتره و پیام: “من از دست شما مومیایی”.

“مادر من بهترین مادر در جهان,” او به یاد چهره او نور. “شما می توانید به او بگویید هر چیزی که شما را دوست داشت و او می خواهم هرگز کسی را. او به معنای واقعی کلمه بهترین دوست من.”

Dalilah را Nery Rodei پلایو رامیرز بود با چاقو به مرگ توسط دوست پسر او را در 16 سپتامبر – یکی تقریبا 4000 مکزیکی زنان کشته شده در سال 2019.
Dalilah Loza shows a picture of her mother, Nery Rodei Pelayo Ramírez.

و با خشونت هنوز هم در حال افزایش نسل جدیدی از مکزیک فمینیست – که تعداد Dalilah به تازگی پیوست – بسیج با به طور فزاینده ای رادیکال تاکتیک به امید وادار کردن دولت خود را به عمل.

“ما نمی خواهد فقط نشستن بی سر و صدا در اطراف در حال انتظار برای یک زن دیگر به قتل رسیده و یا برای یکی دیگر از دختر مورد تجاوز قرار گرفتن” گفت: Carolina Barrales یکی از بنیانگذاران Circulo ویولتا (بنفش دایره) به تیخوانا-بر اساس فمینیستی جمعی است که به کمک سازماندهی 14 فوریه در اعتراض وجود دارد.

Barrales گفت گروه او از صمیم قلب حمایت مستقیم اقدام به عنوان ابزاری برای توقف خشونت جنسیتی.

در پایتخت این کشور نقاب فمینیست و با پلیس درگیر شدند و تحت پوشش کاخ ریاست جمهوری با خون قرمز رنگ و نقاشی های دیواری افشاگری رئیس جمهور شکست برای محافظت از مکزیک زنان است.

در تیخوانا, فعالان در بلکلوا اقدام به بستن شلوغ ترین مرز عبور زمین از میان مکزیک و ایالات متحده است.

“در Circulo سر ما معتقدیم در فوق العاده هر آنچه که نیاز به شکست فریاد هر آنچه که شما نیاز به فریاد انجام هر آنچه که شما نیاز به انجام این کار گفت:” 33 ساله و مادر یک.

“ما نمی خرابکاری … اما ما حمایت از این شکل از اعتراض. از آن گذشته ما رفت و آمد مکرر – و آخرین رفت و آمد مکرر است که آنها ما را ترک کرده اند … ما فریاد و فریاد و هیچ چیز اتفاق می افتد”.
Activists plan a nationwide rally on Sunday and a 24-hour women’s strike on Monday.

آخر این هفته فعالان راه اندازی خواهد شد آخرین اقدامات مخالفت: تظاهرات در سراسر کشور در روز یکشنبه و یک برنامه به طور بالقوه تاریخی 24 ساعته زنان اعتصاب در روز دوشنبه که در آن بیش از 20 میلیون مکزیکی از زنان انتظار می رود که شرکت با ماندن در خانه.

“من فکر می کنم از آن خواهد شد واقعا مهم لحظه به ما نشان می دهد عضلات” گفت: ثریا Vázquez یک وکیل حقوق بشر است که بخشی از تیجوانا را جنبش فمینیستی پس از سال 1980 و با نام فعلی بسیج بی سابقه در تاریخ این شهر.

مکزیک فمینیستی شورش شده است جمع آوری بخار از تابستان گذشته هنگامی که تظاهرکنندگان ریخت و بر روی خیابان ها برای چه بود لقب “revolución دیمنتینا” (زرق و برق انقلاب).

اما زمان شورش آغاز شد و در ماه فوریه با سه نفر از خوفناک, تیتر گرفتن femicides که شوکه ملت و برجسته دولت در عدم حمایت از زنان.

اول آمد کشتار 25 ساله اینگرید Escamilla در 9 فوریه. او چاقو و پوست توسط شریک زندگی خود را قبل از داشتن یک تصویر از جسد پخش بر روی محلی تلخیص را صفحه اول.

دو روز بعد هفت سال دختر فاتیما سیسیلیا Aldrighetti آنتون شد ربوده شده و به قتل رسیده در شهر مکزیک اضافه کرد به اعتراض.

در تیجوانا در ضمن همه چشم در یک سوم جرم: قتل ماربلا والدز ویارئال 20 ساله و دانشجو که پیدا شد در یک زباله تخلیه در 8 مارس. عکس های پس از آن پدید آمده نشان والدز را مشکوک قاتل حضور در مراسم تشییع جنازه او و قرار دادن گل بر روی تابوت او را.
Mourners of Marbella Valdez grieve over her casket during her wake at a funeral home in Tijuana on 14 February.

“برای من آن را مانند یک زلزله تکان خوردن” گفت: Barrales. “بسیاری از زنان جوان را دیدم خود را در او. آنها را دیدم ماربلا داستان را به عنوان خود را … اگر آن اتفاق می افتد به آن اتفاق می افتد می تواند به هر یک از آنها.”

مکزیک جنسیتی بحران نیست با شروع ریاست جمهوری از آن زمان رهبر آندرس مانوئل لوپز Obrador یک چپ پوپولیستی که در ماه دسامبر 2018 و بهترین و شناخته شده به عنوان Amlo.

اما تعداد قتل در حال افزایش است. سال گذشته 1,006 از 3,825 قتل رسما به عنوان طبقه بندی شده femicides – زنان و یا دختران کشته به دلیل جنسیت خود را. که در مقایسه با 426 در سال 2015 زمانی که مقامات شروع به شمارش این گونه جنایات ،

و Amlo پاسخ های اخیر قتل است و خشم و بیگانه فعالان حقوق زنان بسیاری از آنها به او رای دادند در سال 2018 باور مترقی رهبر را بیشتر برای خود ایجاد کند.

.

در هفته های اخیر Amlo به بدخیم بعدی روز دوشنبه اعتصاب به عنوان بخشی از “نیروهای تاریک” توطئه پخته شده توسط محافظه کار آشوبگران. در فرصتی دیگر به او به نظر می رسد برای شستن دست های خود را از کشتار جنسیتی بحران سرزنش آن در “نئولیبرالی” سیاست های دولت های قبلی.

“من نمی دفن سر خود را در شن و ماسه” Amlo اصرار داشت اگر چه فعالان ادعا می کنند او انجام درست آن.

Barrales گفت او رای دادند Amlo اما تا به حال رشد به طور فزاینده ای سرخورده او به عنوان کاهش بودجه برای برنامه های ایجاد شده برای حمایت از زنان از جمله مهد کودک و پناهگاه است.

با اظهارات اخیر او صبر و شکیبایی اجرا کرده بود: “صادقانه بگویم من سعی کنید برای جلوگیری از تماشای stupidities که این مرد بیرون می آید با. او فقط نمی مراقبت در مورد درد زنان است.”

Barrales به یاد بودن متقاعد Amlo را وعده به حکومت برای مردم و فقرا است.

“اما در حال حاضر ما به وضوح ببینید آنچه ما واقعا به معنای به او – که منظور ما مطلقا هیچ چیز … به نظر من از او این است که او را بیشتر بدبینانه و سمی رئیس جمهور ما تا به حال از جمله پنا نیتو” او افزود: با اشاره به Amlo به شدت منفور سلف.
Women march on the attorney general’s office on 15 February.

به عنوان سیاسی شدت گرفتن نبرد Dalilah و خانواده او هنوز هم دست و پنجه نرم کردن با غم و اندوه.

مادر بزرگ او Elvia پلایو Gutiérrez به یاد می آورد دریافت یک تماس تلفنی از او وحشت زده نوه در بعد از ظهر و مادر او کشته شد.

“لطفا!” Dalilah التماس. “من توضیح دهید زمانی که شما از اینجا دریافت کنید.”

زمانی که پلایو وارد, او در خانه احاطه شده توسط پلیس و پسرش همسر سابق – که تا به حال نقل مکان به تیخوانا نزدیک به 20 سال پیش در جستجوی یک زندگی بهتر – جاسوس از داخل روی تخت.

او کاهش یافته است را وارد کنید. “من می خواستم به یاد داشته باشید او را به عنوان او گفت:” پلایو که گفت او همچنین اعتقاد بر این دولت شکست در وظیفه خود برای محافظت از مکزیکی زنان است.

شش ماه پس از Nery را قتل مظنون اصلی هنوز دستگیر اجازه دهید به تنهایی قرار داده و در دادگاه به جرم. تنها 10 درصد از این گونه جنایات تا کنون منجر به محکومیت.

“من فقط فکر نمی کنم مقامات در حال انجام هر چیزی” پلایو گفت.

در 61 آن را در حال حاضر می افتد به او را به بالا بردن او دو نوه Dalilah و چهار سال. در ضمن جوان شهر فمینیست – در میان آنها Dalilah – در حال آماده سازی خود برای یک مبارزه است.

“این است که ما فمینیستی بهار اینجا در تیجوانا … و ما متوقف نخواهد شد تا زمانی که ما عدالت” Barrales قول داد. “این فقط آغاز شده است.”

گزارش های اضافی توسط Jordi لبریجا

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>