آنها مستند Coronavirus بحران در ووهان. سپس آنها از بین رفت.

دلار هنگ کنگ — بژ ون چمباتمه خارج از ووهان آن طرف و پشت درب نیمه بسته نگهداشته شده. نیش بن محلی لباس فروشنده peered در داخل به عنوان او راه می رفت گذشته است. او تشکر شده: “بسیاری از مرده است.” او شمارش پنج, شش, هفت, هشت کیسه های بدن. “این خیلی زیاد است.”

آن لحظه در 40 دقیقه ویدئو در مورد شیوع کروناویروس که ویران چین رو Mr. Fang به اینترنت شهرت. سپس کمتر از دو هفته بعد او ناپدید شد.

روز قبل از آن یکی دیگر از برجسته ویدئو بلاگر در ووهان چن Qiushi بود نیز از دست رفته. آقای چن دوستان و خانواده گفت: آنها معتقد بودند او شده بود به زور قرنطینه.

قبل از ناپدید شدن آقای نیش و آقای چن ثبت شده بود ده ها تن از فیلم ها از ووهان جریان فیلتر نشده و اغلب تصاویر دلخراش از مرکز شیوع. صف های طولانی در خارج از بیمارستان. ضعیف بیماران. مخالف و بستگان.

این فیلم می توانست قابل توجه در هر نقطه. اما آن را به خصوص به طوری که از داخل چین که در آن حتی خفیف انتقاد از مقامات است که به سرعت پاک از آنلاین ضبط و کسانی که مسئول آن اغلب ،

اشتها برای فیلم نشان دهنده بخشی از کمبود مستقل منابع خبری در چین که در آن حرفه ای روزنامه ها شدیدا کنترل توسط مقامات. اوایل این ماه دولت گروه تبلیغات اعزام صدها نفر از روزنامه نگاران به تغییر شکل روایت از وقوع.

اما این ویدئوها نیز منعکس تماس در حال رشد برای آزادی بیان در چین در هفته های اخیر به عنوان coronavirus بحران باعث شده است انتقاد و درون گرایی از غیر منتظره گوشه ها در سراسر کشور است.

چندین حرفه ای, اخبار سازمان های تولید نافذ گزارش شیوع. یک شورش علیه دولت سانسور را شکست در رسانه های اجتماعی چینی هفته گذشته پس از مرگ Li Wenliang این ووهان دکتر که سعی کرده بود برای هشدار دادن به این ویروس قبل از به حال مقامات اذعان شیوع.

Mr. Fang و آقای چن ویدئوها بودند جلوه دیگری از نارضایتی است که دولت را از دست داده و شیوع انداخته عادی در میان شهروندان چینی.

از شیوع کروناویروس

 • چه شما نیاز به دانستن ؟ از اینجا شروع کنید.

  به روز شده در فوریه. 10, 2020

  • چه Coronavirus?
   این یک رمان است ویروس به نام تاج مانند خوشه که بیرون از سطح آن است. Coronavirus می تواند آلوده حیوانات و مردم است و می تواند طیف وسیعی از بیماری های تنفسی از سرماخوردگی به شرایط خطرناک مانند سندرم حاد تنفسی یا سارس.
  • چگونه مسری است که ویروس ؟
   با توجه به تحقیقات اولیه به نظر می رسد نسبتا عفونی شبیه به سارس است و احتمالا انتقال از طریق هوا. دانشمندان تخمین زده اند که هر فرد آلوده می تواند آن را به جایی بین 1.5 و 3.5 مردم بدون موثر مهار اقدامات است.
  • جایی که این ویروس گسترش یابد ؟
   ویروس سرچشمه در ووهان چین و بیمار دهها هزار نفر از مردم در چین و حداقل دو دوجین دیگر کشورها است.
  • چگونه نگران من باید باشد ؟
   در حالی که این ویروس جدی بهداشت عمومی و نگرانی و خطر ابتلا به بسیاری از افراد در خارج از چین باقی مانده بسیار کم و آنفلوآنزای فصلی بیشتر تهدید فوری.
  • که در حال کار برای جلوگیری از ویروس ؟
   سازمان بهداشت جهانی مقامات ستایش چین تهاجمی پاسخ به این ویروس توسط بسته شدن حمل و نقل مدارس و بازار. این هفته یک تیم از کارشناسان از W. H. O. وارد پکن به ارائه کمک.
  • چه می شود اگر من در سفر ؟
   ایالات متحده و استرالیا به طور موقت انکار ورود برای غیر شهروندان که به تازگی از سفر به چین و چند شرکت های هواپیمایی پروازهای لغو شده.
  • چگونه می توانم نگه داشتن خودم و دیگران امن است ؟
   شستن دست های خود را اغلب مهم ترین چیز شما می توانید انجام دهید همراه با ماندن در خانه هنگامی که شما بیمار هستید.

“هنگامی که به طور ناگهانی وجود دارد یک بحران آنها می خواهند برای دسترسی به یک آرایه وسیعی از مطالب و گزارش گفت:” سارا کوک که مطالعات رسانه های چینی در خانه آزادی یک طرفدار دموکراسی گروه تحقیقاتی مستقر در ایالات متحده است.

ناپدید شدن دو مرد نیز تأکید می کند که حزب حاکم کمونیست قصد ندارد از شل گرفتن آن بر آزادی بیان است.

چین رهبر چین گفت: در ماه گذشته است که مقامات مورد نیاز برای تقویت و هدایت افکار عمومی است.” در حالی که رسانه های اجتماعی چینی است سرریز با ترس و غم دولت تبلیغات رسانه ها تاکید کرده اند آقای یازدهم را دست ثابت قاب مبارزه با شیوع بیماری به عنوان یک شکل از میهن پرستی و شادمان ویدئوها از کارکنان پزشکی ،

بیش از 350 نفر در سراسر چین شده اند مجازات برای “پخش شایعات” در مورد شیوع بیماری با توجه به چینی مدافع حقوق بشر یک گروه مدافع.

آقای چن سریع صحبت کردن تازه رو وکیل از شرق چین شد و در حال حاضر به خوبی شناخته شده آنلاین قبل از وقوع. او سفر به هنگ کنگ, در طول تظاهرات طرفداران دموکراسی در سال گذشته و اختلاف مقامات چینی’ تصویر از تظاهرکنندگان به عنوان یک اشوبگرانه و اوباش.

پکن مقامات احضار او را به سرزمین اصلی و پاک خود را در حساب های رسانه های اجتماعی آقای چن گفت: پیروان خود را بعد.

اما زمانی که coronavirus led مقامات به مهر و موم کردن ووهان ماه گذشته او شتافت به شهر 11 میلیون با استناد به وظیفه خود به عنوان یک خود اعلام کرد شهروند روزنامه نگار. “چه نوع از یک روزنامه نگار به حال شما اگر جرات نمی عجله به خط مقدم?” او گفت:.

در فیلم های خود را که جلب میلیون ها نفر از نمایش ها در یوتیوب, آقای چن در مصاحبه محلی که تا به حال از دست رفته, عزیزان, فیلم برداری یک زن شکستن به عنوان او برای مراقبت و بازدید از نمایشگاه مرکز که تبدیل شده بود به قرنطینه مرکز.

او مسدود شده بود از WeChat عمده رسانه های اجتماعی چینی نرم افزار برای پخش شایعات. اما او مصمم است که او به اشتراک گذاشته شده تنها آنچه که او خود را تا به حال دیده یا شنیده اید.

گذشت زمان آقای چن معمولا پر انرژی شروع به نشان دادن فشار است. “من می ترسم او گفت:” در ژانویه. 30. “در مقابل من ویروس است. پشت سر من است چین حقوقی و اداری قدرت است.”

مقامات تا به حال در تماس با پدر و مادر خود برای درخواست محل نگهداری او, او گفت:. او teared تا به طور ناگهانی. سپس انگشت خود اشاره در این دوربین او blurted: “من حتی ترس از مرگ است. شما فکر می کنید من می ترسم از شما حزب کمونیست?”

در فوریه. 6 آقای چن دوستان از دست رفته تماس با او. زو Xiaodong برجسته مخلوط هنرهای رزمی پزشک و یکی از دوستان آقای چن ارسال شده در فوریه. 7 گفت که آقای چن پدر و مادر گفته شده بود که پسر خود شده بود و تهدید و هر چند او تا به حال نشان داده نشده است علائم بیماری است.

بر خلاف آقای چن, Mr. Fang, لباس فروشنده بود نسبتا ناشناس قبل از شیوع کروناویروس. خیلی از یوتیوب فعالیت تا به حال درگیر تولید مشتاق ویدئوها در مورد لباس سنتی چینی.

اما به عنوان تشدید شیوع او شروع به اشتراک گذاری ویدئوها از ووهان را خالی خیابان ها و بیمارستان ها شلوغ. آنها فاقد slickness آقای چن اعزام شد که اغلب زیرنویس و ویرایش محکم است. اما همانطور که با آقای چن را به آنها نشان داد یک انسان در حال رشد به طور فزاینده ای از جان گذشته — و مبارز.

در فوریه. 2, Mr. Fang توضیح می دهد که چگونه مقامات به حال مصادره شده خود را, لپ تاپ و بازجویی او در مورد خود فیلم از کیسه های بدن. در فوریه. 4 او فیلم برداری یک گروه از مردم در خارج از خانه خود که گفت آنها وجود دارد را از او سوال. او آنها را دور شجاعانه آنها را به شکستن درب خود را.

در آخر فیلم Mr. Fang تبدیل به صراحت سیاسی در راه به ندرت شنیده می شود در داخل چین حداقل در عمومی. فیلمبرداری از داخل خانه اش — او گفت که او بود احاطه شده توسط لباس شخصی پلیس — او برافراشته در برابر “حرص و طمع برای قدرت” و “استبداد.”

آخرین تصویری, در فوریه. 9, فقط 12 ثانیه طولانی است. آن را برجسته حرکت کاغذ با عبارت “همه شهروندان در برابر دست قدرت به مردم است.”

با وجود مخاطبان در سراسر جهان برای Mr. Fang و آقای چن ویدئوها از آن سخت است می دانم که چقدر در رسیدن به آنها در داخل کشور گفت: Fang Kecheng دستیار استاد روزنامه نگاری در دانشگاه چینی هنگ کنگ. هر دو مردان با اتکا به شدت در یوتیوب و توییتر که در حال مسدود شده در چین.

اما بر خلاف تورنت از غم و اندوه و خشم آنلاین در پاسخ به مرگ دکتر لی, اخبار آقای چن و Mr. Fang را ناپدید شده است به سرعت مهر در رسانه های اجتماعی چینی. نام خود بازگشت و تقریبا هیچ نتیجه ای در Weibo چین توییتر-مانند پلت در روز جمعه.

هنوز هم خانم آشپز گفت: قدرت آقای چن و Mr. Fang را ویدئوها و همچنین گزارش های انجام شده توسط روزنامه نگاران حرفه ای در ووهان را نباید دست کم گرفت.

او با اشاره به تصمیم مقامات این هفته به شل تشخیصی مورد نیاز برای coronavirus موارد منجر به یک جهش قابل توجهی در گزارش عفونت به عنوان شواهدی از تاثیر آنها.

این تصمیم ممکن است آمده اند “اگر شما همه این افراد در ووهان ارسال گزارش می دهد که آنچه که شما در حال شنیدن است دست کم نگیرید,” خانم آشپز گفت. “این بسیار شجاع می تواند به افراد در شرایط غیر معمول فشار و زور دولت دست.”

Mr. Fang در یکی از آخرین ویدئوها به نظر می رسید اصابت مشابه روبرو است. او قدردانی خود را از بینندگان که گفته شده بود او را خواستار nonstop برای ارسال پشتیبانی می کند.

“یک فرد فقط یک فرد عادی احمقانه به فرد او گفت:” از خودش “که برداشته درب دوم.”

ایلین یو کمک گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im