که v coronavirus: چرا آن را نمی تواند تحمل همه گیر

منf مثل من و شما شده اند محدود به خانه خود چسب به اخبار و پرستاری تا کنون اضطراب بیشتر در مورد وضعیت رابطه شما احتمالا آشنا با نظر سازمان بهداشت جهانی مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus و روزانه خود را در جلسات مطبوعاتی. Tedros او به عنوان شناخته شده است, یک آرامش حضور در میان بحران است. Flanked توسط بازیگران بین المللی از دانشمندان او همیشه به نظر می رسد اعتماد به نفس است که اگر ما امیدواریم که گوش دادن به کارشناسان و با هم بکشید ما را از این طریق دریافت کنید.

تماشای این اطمینان عینک ممکن است به تصور یک جهان که در آن هر کشور احترام می گذارد که قدرت دنبال توصیه های خود و اجازه می دهد تا آن هماهنگ کردن جریان اطلاعات منابع و تجهیزات پزشکی در سراسر مرزهای ملی به مناطق بیشترین نیاز.

است که جهان ما در زندگی می کنند. “W. H. O. واقعا آن را منفجر. برای برخی از دلیل بودجه تا حد زیادی توسط ایالات متحده و در عین حال بسیار چین محور ایم” دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در 7 آوریل جمعبندی تنها یکی از بسیاری از خطوط از انتقاد این است که در حال حاضر مواجه است. آن است که نه تنها مغلوب ساختن پیشی جستن – حتی برخی از کسانی که حامیان دولت در دانشگاه ها و سازمان های دولتی استدلال می کنند که پس از شروع coronavirus بحران آن مجوف در به ملی, قلدر, ستایش, سخت گیرانه قرنطینه اقدامات و قادر به محافظت از لیبرال بین المللی منظور از آن است که یک رکن اصلی. “شما یک وضعیت که در آن مانند به نظر می رسد که نمی خواهند به اعمال قدرت خود گفت:” دیوید Fidler یک همکار در بهداشت جهانی در شورای روابط خارجی و به طور منظم مشاور به چه کسی است.

این است که به شدت در تلاش برای به دست آوردن آن 194 عضو در واقع به دنبال آن هدایت است. که رهبران “بسیار نا امید” گفت: جان مکنزی یک virologist و مشاور در این که کمیته اضطراری. “پیام آمده با صدای بلند و روشن و برخی از بی اعتنایی به هشدارهای. ما تا حد زیادی انجام انگلستان تا حد زیادی انجام داد.”

در 11 مارس, روز Tedros اعلام کروناویروس یک بیماری همه گیر او صحبت آینه از “هشدار دهنده سطح انفعال” از بسیاری از کشورها. فشرده توسط روزنامه نگاران آنها را به نام مایک رایان معمولا بدون مزخرف ایرلندی تروما دکتر که سران این که Covid-19 پاسخ demurred. “شما می دانید که شما می شوند,” او گفت:, و اضافه کرد که “ما نمی انتقاد ما عضو در”.
Donald Trump at a coronavirus task force briefing at the White House on April 08, 2020 in Washington, DC.

وجود دارد یک دلیل ساده برای این کار است. برای تمام مسئولیت های واگذار شده در, که, آن را دارای قدرت کمی. بر خلاف سازمان های بین المللی مانند سازمان تجارت جهانی چه کسی است که تخصصی بدن از سازمان ملل متحد هیچ توانایی برای اتصال و یا تحریم اعضای آن است. سالانه بودجه عملیاتی حدود 2bn در سال 2019 است کوچکتر از آن است که از بسیاری از دانشگاه و بیمارستان و تقسیم در میان یک مجموعه ای گیج کننده از بهداشت عمومی و پروژه های تحقیقاتی. این است که کمتر مانند یک ژنرال نظامی و یا انتخاب رهبر با دستور و بیشتر شبیه به یک underpaid ورزشی مربی با احتیاط از “از دست دادن اتاق پانسمان” که تنها می تواند راه خود را توسط جذاب حقیری cajoling و گاهی اوقات شفاعت با بازیکنان به عنوان آنها می گویند.

این که “شده است تخلیه انرژی و منابع” گفت: ریچارد هورتون سردبیر با نفوذ مجله پزشکی لانست. “آن هماهنگی قدرت و ظرفیت ضعیف هستند. توانایی خود را برای هدایت یک واکنش بین المللی به زندگی تهدید بیماری غیر موجود است.”

در همان زمان نظم بین المللی که در آن که متکی است و چیز ساییده شده به عنوان مهاجم ناسیونالیسم می شود normalised در سراسر جهان است. “همه قوانین قبلی در مورد هنجارهای جهانی بهداشت عمومی و درک درستی از آنچه انتظار می رود از نظر شیوع هم پاشیده است” گفت: لارنس Gostin مدیر که همکاری مرکز ملی و جهانی سلامت قانون است. “هیچ یک از ما می دانیم که این منجر شده است.”


تیاو که متولد شد و در طول این لحظه امیدوار انترناسیونالیسم است که به دنبال هرج و مرج جنگ جهانی دوم است. ایده همکاری جهانی در مبارزه با بیماری جدید نیست – در قرن 19 و در دوره ای بهداشتی بین المللی کنفرانس های کشور در حال استاندارد قرنطینه روش برای وبا و تب زرد – اما این که قانون اساسی به تصویب رسید و در سال 1948 پیش بینی به مراتب بزرگتر ماموریت جهانی هیچ چیزی کمتر از “دستیابی همه مردم در بالاترین سطح ممکن سلامت”.

یکی از کسانی که مورد علاقه داستان های موفقیت است و نقش آن در از بین بردن آبله یک بیماری است که هنوز کشتار میلیون ها نفر هر سال در 50s با وجود یک واکسن. اگر چه که مشغول به کار در واکسیناسیون فرزندتان تحقیقات خود را حیاتی ترین نقش سازمانی و دیپلماتیک. در سال 1959 آن متقاعد اتحاد جماهیر شوروی به تولید 25 میلیون دوز واکسن آن که توزیع. نمی شود از سمت چپ به ما اهدا میلیون دلار به برنامه واکسیناسیون هر دو به طور مستقیم و از طریق چه کسی است. اواخر 60s هر کشور در سازمان ملل متحد شد ارسال دقیق گزارش هفتگی به ستاد بر تعداد آنها از آبله موارد اخیر و پیشرفت است. و در سال 1979 که اعلام آبله ریشه کن شده و برای اولین بار در تاریخ جهان است. این که نمی ارائه بیشترین پول immunise ترین مردم یا ابداع فن آوری های کلیدی مانند باز سوزن, اما آن را سخت به تصور کنید که آبله داشتن را شکست داد و بدون آن.
Posters of WHO chief Tedros Adhanom in Sao Paulo, Brazil last week.

اگر داستان از ریشه کن کردن آبله را نشان می دهد که اقدام به عنوان چیزی شبیه به یک بین المللی وزارت بهداشت آن را توضیح نمی دهد موقعیت فعلی خود را به عنوان یک اورژانس خدمات نقشه برداری جهان برای بیماری شیوع و سرچشمه به عمل به آنها را شامل. که اخیر علاوه بر نمونه کارها خود را که پس از یک دوره در 80s و 90s در زمانی که به نظر می رسید به از دست دادن آن زودتر پویایی. بیماری های آن را تا حدودی ایجاد شده به آدرس – آبله تب زرد و طاعون – تا به حال یا ریشه کن شده است و یا در کاهش و آن را آهسته به شناسایی تهدیدات جدید مانند HIV/Aids. تحت رهبری دکتر هیروشی ناکاجیما از سال 1988 تا 1998 سازمان با رکود مواجه و برخی از کشورهای عضو شکایت در مورد مدیریت ضعیف و اتهام خرده فساد است.

دو چیز اتفاق افتاده در نوبه خود از قرن است که به شکل که ما در حال حاضر مقابله با Covid-19 بحران است. در سال 1998 آتشین نخست وزیر سابق نروژ, Dr Gro Harlem Brundtland انتخاب شد مدیر کل. و در سال 2002 یک کشاورز در چین گوانگدونگ استان شد بیمار با یک کشنده هرگز قبل دیده می شود بیماری تنفسی است که به سرعت گسترش در میان کارکنان بیمارستان که تا به حال او را درمان کرد و رفت و تبدیل به اولین پاندمی تازه جهانی قرن 21: یکی به وجود آمد که به طور ناگهانی به حال هیچ درمان یا درمان و پخش با سرعت و رسیدن به کسب و کار بین المللی.


Given که وسیع ساختار مبهم دستور و تکیه بر دیپلماسی مدیر کل آن دارای قدرت بسیار زیاد به آن شکل. حتی قبل از او در نقش Brundtland راحت بود در صحنه جهانی است. “من در حال حاضر یک رهبر سیاسی بود و من استفاده می شود به این نوع از قدرت,” او به من گفت. مانند او دوست کوفی عنان کاریزماتیک سازمان ملل متحد رهبر Brundtland بر این باور است که نهادهای بین المللی باید آماده به منجر شود که لازم است به جای اینکه برجسته در اطراف با کشور قدرتمند. “اگر این کار این است که برای هدایت و هماهنگی بهداشت جهانی آن را یک سوال از آنچه که یک یا چند دولت بپرسید شما را به انجام,” او گفت:. “ما در حال کار برای بشریت است.”

Brundtland تحت فشار قرار دادند که برای استفاده از آن تماس های محلی, کانال های دیپلماتیک و نوظهور اینترنت برای پیدا کردن پتانسیل شیوع بیماری های, همه, ساخته شده است که این سازمان کمتر متکی به دولت های ملی برای اطلاعات. در عرض فقط چند سال این بازی استراتژی اثبات ارزش خود را. در نوامبر سال 2002 زمانی که دولت چین آگاه شد از موارد برای اولین بار از یک رمان بیماری تنفسی, بعد, به نام سارس آن موفق به هشدار که. اما به عنوان بخشی از Brundtland را رویکرد جدید که کارکنان نظارت چینی پزشکی تابلوهای پیام و رسانه های خبری به هر حال آگاه بودند چه شد و سپس به فکر یک پنومونی آتیپیک شیوع. اضافه کردن به سوء ظن خود را در 10 فوریه 2003 David Heymann بود که پس از آن مدیر اجرایی که بیماری های مسری خوشه دریافت یک ایمیل از پسر سابق که کارکنان عضو در چین هشدار “عجیب و غریب بیماری مسری” است که در حال حاضر به کشته شدن 100 نفر اما که بود “مجاز می شود ساخته شده است شناخته شده به عموم”. این است که در زمان اطلاعات آن را تا به حال در چین ساخته شده است که اولین گزارش رسمی که روز بعد.
WHO director-general Gro Harlem Brundtland (centre) gives polio immunisation to a young boy in New Delhi in January 2000.

اگر چه که تا به حال هیچ قدرت رسمی برای نظارت و سرزنش اعضای آن Brundtland نبود خجالتی در مورد انجام این کار به هر حال. در متعاقب آن ماه او را متهم به چین خودداری اطلاعات این ادعا که شیوع این بیماری ممکن است موجود بوده اند “اگر کسی تا به حال شده است قادر به کمک در مرحله قبل” و اندرز چینی به “اجازه دهید ما می آیند و به سرعت به عنوان امکان پذیر است!” با سرعت قابل توجهی به چین کاهش یافت و در خط و به اشتراک گذاشتن اطلاعات خود را با چه کسی است. “پس از اظهارات او را به چین و دیگر کشورهای تردید” گفت: Heymann.

در مارس سال 2003 به عنوان گسترش بیماری – رسیدن به هنگ کنگ و ویتنام و پس از آن کانادا – برای اولین بار در تاریخ خود که صادر شده مشاوره در برابر رفت و آمد به مناطق آسیب دیده. (قبل از آن تصمیم به توصیه در سفر همواره به سمت چپ تا به کشورهای عضو است.) با وجود داشتن هیچ قدرت رسمی به زمین هواپیما اقدامات کار کرده است. “مسافران و پروازها به طور چشمگیری کاهش یافته به عنوان به زودی به عنوان ما صادر توصیه” گفت: Heymann.

Brundtland رویکرد بود که همیشه محبوب و برخی از bridled تحت این تازه بدوران رسیده که. “این بود که فقط در چین” Brundtland به من گفت. “شهردار تورنتو [Mel Lastman] پرواز به ژنو به ما بگویید خراب کردن سفر توصیه – در حالی که در همان زمان او بود که حاوی شیوع. او تا به حال افراد مبتلا به سارس اطراف مترو, بدون, تماس, ردیابی, هیچ زیر است. او نمی تواند قبول ما گفتن او چه کاری انجام دهید!”

که پاسخ به سارس در نظر گرفته شد یک موفقیت بزرگ. کمتر از 1000 نفر در سراسر جهان از این بیماری فوت با وجود آن رسیدن به یک مجموع از 26 کشور جهان است. همه گیر شد و شکست خورد نه با واکسن یا دارو اما با NPIs یا “غیر دارویی مداخلات” که در اصطلاح: سفر هشدار, ردیابی, تست و جداسازی موارد و جمع آوری اطلاعات عملیات در سراسر کشور چند همه ممکن ساخته شده توسط کسانی که تمایل به خوب بکار بردن قدرت است که آن را تا به حال حس ایجاد شده را به سادگی با صحبت کردن آن را به وجود. “Brundtland آیا چیزهایی که تا به حال هیچ قدرت انجام می دهند. او فقط آنها گفت:” Fidler. “او مرتب سازی بر اساس استفاده سارس به عنوان یک راه برای تست درایو و برخی از تغییرات رادیکال.”

“پس از آمريکا که موقعیت در اصل: که عالی بود بیایید formalise آن گفت:” کلر Wenham, استاد بهداشت جهانی سیاست در LSE. در سال 2005 که کشید تا یک نسخه جدید از مقررات بین المللی بهداشت (IHR) مرکزی سند قانونی است که همه کشورهای عضو موظف هستند ، با توجه به Fidler به روز شده IHR است که در نیروی, در این روز یک رادیکال سند است. آن را می پرسد اعضای خود را به آماده شدن برای بهداشت عمومی تهدیدات با توجه به استانداردهای تعیین شده توسط WHO به گزارش هر گونه بیماری و پس از آن همه تحولات است. آن را نیز اجازه می دهد تا این که اعلام عمومی بهداشت و درمان اضطراری از نگرانی های بین المللی (یا PHEIC تلفظ فوق العاده “جعلی”) با استفاده از اطلاعات خود را بیش از این اعتراض از هر کشور است. در مواقع اضطراری کشورهای در حال انتظار برای به دست گرفتن رهبری از این که دستورالعمل ها و گزارش هر گونه انحراف به سازمان است. همه این الزامات نوار گزارش از شیوع بیماری جدید بود.

اما سند متوقف کوتاه دادن که قدرت واقعی اگر متحده امتناع کند. “این نیست که ناتو آن را به شورای امنیت گفت:” جیان لوکا Burci که چه کسی مشاور حقوقی تا 2018. آمریکا تثبیت شده در بیوتروریسم پس از 9/11 پشتیبانی به سازمان برخی از قدرت گسترده اما با مخالفت برزیل و روسیه و هند و چین که با احتیاط از ما را تحت تاثیر قرار. وجود دارد به طور کلی بی میلی به دست یک سازمان بین المللی بیشتر از هر قدرت. “که اعضای خوشحال بودند با اقداماتی که صورت گرفته در طول سارس وجود دارد قطعا یک حس پس از آن از” چه می شود اگر که بود ما در چین نقطه؟’,” توضیح داد: کاترین Worsnop یک استاد در دانشگاه مریلند مدرسه سیاست عمومی. خلاصه: با تشکر برای متوقف کردن بیماری همه گیر اما ما نمی خواهیم گفته شود چه کاری انجام دهید.


منf است که به نظر می رسید در زمان ضعیف یا آزمایشی – سازمان ملل متحد-Brundtland-مانند – در دست زدن به آن از coronavirus بحران آن است که تا حدودی به دلیل کبودی تجارب در طول دهه گذشته است. از سال 2009 به بعد که با آن مواجه محکومیت از مطبوعات و جامعه بین المللی برای دست زدن به آن پی در پی بحران های همه در طول یک دهه زمانی که مالی و دیپلماتیک منظور که پایدار آن شروع به شکستن.

برای اولین بار وجود دارد شیوع H1N1 یا “آنفولانزای خوکی”. رمان ویروس آنفلوانزا کشف شد در مکزیک در مارس 2009 و در ماه ژوئن هنگامی که اعلام کرد که یک بیماری همه گیر وجود دارد بیش از 28,000 موارد در 74 کشور جهان است. در طول سال آینده که هماهنگ جهانی پاسخ – کمتر پرخاشگرانه از طول سارس – و در 10 اوت 2010 را اعلام کرد و همه گیر ، تقریبا بلافاصله این که رویکرد آمد تحت بررسی. مرگ و میر – 18,500 تایید مرگ در سراسر جهان – به مراتب پایین تر از ابتدا انتظار می رود به ویژه با توجه به بیماری رسیده بیش از 200 کشور جهان است. “به طور ناگهانی شما به مردم گفت:” یک دقیقه صبر کنید, شما واقعا گریه گرگ در این” می گوید: “Wenham. رسانه ها و چند سیاستمدار برجسته اروپا خواستار پرسش که آیا کسی تا به حال به اشتباه پله زنگ و “هزینه مقدار زیادی از پول و وحشت مردم بی ارزش” به عنوان پل فلین سابق کار MP که به ریاست یکی از سوالات گفته شده این بار در سال 2010.

در این روز, نظرات در حال تقسیم به اینکه H1N1 بود یک بحران رهبری و یا یک هشدار اشتباه است. “این است که همیشه در معرض خطر بودن انتقاد به انجام بیش از حد یا بیش از حد کوچک گفت:” کیجی فوکودا سابق که دستیار مدیر کل که منجر H1N1 پاسخ. بیشتر از سابق که کارکنان و دانشگاهیان من با صحبت توافق پیشنهاد برخی از نسخه زیر را به عنوان یک آهن قانون بهداشت عمومی: عمل به آرامی و به شما خواهد شد مورد انتقاد قرار برای عدم جلوگیری از مرگ و میر قابل پیشگیری; عمل پرخاشگرانه و جلوگیری از شیوع قبل از آن جدی می شود و شما خواهد شد به اتهام داشتن overreacted. (بعد از همه در مورد دوم هیچ چیز بیش از حد بد اتفاق افتاده پس چه شد این معامله بزرگ در وهله اول؟)

Fidler که تا حد زیادی تایید میکند که اقدام سریع در طول H1N1 معتقد است که واکنش رهبری که که پس از آن تحت فرمان مدیر کل مارگارت چان برای تبدیل شدن به بیش از حد آزمایشی در مورد فراخوانی برای اقدام در آینده است. در این دوره بود که ذرات از بحران مالی 2008 نیز بود شروع به گرفتن عوارض آن بر بودجه آن است. “وجود دارد یک کمبود بودجه گفت:” اندرو Cassels, مدیر استراتژی که بین سال های 2008 و 2013. “کاهش ساخته شده به برنامه های پاسخ اضطراری پرسنل کاهش است.” شکاف بودجه بود در حدود $300m در سال 2012. کل دفاتر بسته شدند از جمله یک تیم از دانشمندان علوم اجتماعی کار بر روی همه گیر پاسخ.
WHO staff training nurses to use protective gear in Freetown, Sierra Leone during the 2014 ebola outbreak.

هنگامی که شیوع بیماری ابولا زده غرب آفریقا در سال 2014 ترکیبی از این که با احتیاط بیشتر و کاهش بودجه منجر به فاجعه است. در مقایسه با قبلی گیر این زمان بود که به کندی عمل می کنند و به طور گسترده ای درک به کنترل از دست داده اند از این وضعیت است. در پایان ما و چند کشور دیگر اعزام بیش از 5000 پرسنل نظامی در درخواست از کشورها را تحت تاثیر قرار, و یک ad-hoc کمیته سازمان ملل متحد ایجاد شد و به بیش از مسئولیت از چه کسی است. شیوع این بیماری در نهایت کشته 11,310 مردم, اکثریت قریب به اتفاق فقط در سه کشور گینه لیبریا و سیرالئون – فلج خود را در سیستم های بهداشتی برای ماه و باعث ترس و وحشت در سراسر جهان است. از دانشمندان برجسته در نظر گرفته شده که پاسخ یک “شکست فاحش”.

خیلی از سرزنش کاهش یافت چان خودش. او به نظر می رسد پوسته-شوکه کرد به مطبوعات است که که ویژگی های مشاوره بدن که در آن دولت های ملی است که تا به حال نهایی مسئولیت خود را برای سلامت شهروندان. “او می خواست که به یک غیر سیاسی آژانس – بیشتر شبیه به پشتیبانی فنی. وجود دارد تردید وجود دارد به فشار پر قدرت که گفت:” سارا دیویس استاد بهداشت جهانی در گریفیث دانشگاه در استرالیا است.

پررنگ و فعال فرهنگ تاسیس شده پس از سارس تا به حال به ظاهر پژمرده. Fidler معتقد است که با به تاخیر انداختن تماس ابولا شرایط اضطراری و در نتیجه عدم سازماندهی یک واکنش بین المللی در یک لحظه مهم این است که رهبری نشان داده بود که “دیگر هیچ ایمان به قدرت خود را”.


Tsalim تحت Tedros این که می یابد خود را در قلمرو ناشناخته. نه تنها از آن رو تا حد بزرگترین اپیدمی در تاریخ خود آن را نیز نیاز به دفاع از خود را از سازمان ملل که در آن بسیاری بستگی دارد. “در 25-به علاوه سال کار بر روی مسائل بهداشت جهانی, من نمی تواند به یاد بیاورید رهبر برجسته کشور توسعه یافته را تهدید به مجازات است که در صورت رئیس جمهور تهمت بود,” گفت: Fidler با اشاره به کنفرانس مطبوعاتی اخیر است که در آن تهمت پیشنهاد قرار دادن “بسیار قدرتمند نگه دارید” بر ما سهم به چه کسی است. در همان کنفرانس مطبوعاتی تهمت متهم کرد که از پنهان کردن اطلاعات بیش از حد آهسته به واکنش نشان می دهند به این ویروس و بالاتر از همه نشان دادن پارتی بازی به سمت چین است.

از آنجا که بحران آغاز شد Tedros شده است بارها و بارها متهم به نرمش در چین است. سناتور مارکو روبیو به تازگی گفته فاکس نیوز که با دولت چین تا به حال “استفاده می شود که برای گمراه کردن جهان” و ادعا کرد که که “یا همدست و یا خطرناکی بی کفایت”. آمریکا سناتور ریک اسکات قرار داده و آن را با صراحت بیشتری متهم که از “کمک به کمونیست چین پوشش جهانی همه گیر”. (Tedros و در عین حال هشدار داد که خطرات ناشی از politicising ویروس.)

تا همین اواخر که دیده می شد که نسبتا خنثی عرصه را برای چین به گسترش قدرت خود را. “چین دوست دارد برای پیدا کردن راه در داخل سیستم جهانی به آن پیشرو و خیرخواه تصویر. این بود که یک uncontroversial محل به آن را انجام دهد” گفت: رعنا Mitter مدیر دانشگاه آکسفورد چین مرکز. هیچ دیگر. میزان اولیه coverup هنوز مشخص نیست اما هیچ سوال وجود دارد که حداقل در سطح محلی مقامات چینی می دانستم که در مورد شیوع یک رمان بیماری به هفته قبل از آن گزارش شد که. در آن زمان پزشکان چینی بودند مانع از صحبت کردن.

جان مکنزی که کمیته اضطراری مشاور به من گفت که این سازمان بود “کمی گمراه” در مورد ووهان شیوع. او می گوید که در زمان دولت هشدار داده که در تاریخ 31 دسامبر دانشمندان در چین در حال حاضر از طریق تعیین توالی ژنوم است که شیوع بیماری های ناشی از کوروناویروس. در عین حال دولت را تایید نمی کند که تا 7 ژانویه و کامل ژنوم توالی نبود رسما به اشتراک گذاشته تا 12 ژانویه. “است که بسیار آهسته” مکنزی به من گفت. “برای حداقل دو هفته ما شده است می تواند ساخت به مراتب بیشتر کیت و غیره برای تست.” مکنزی اضافه شده است که تعداد موارد رسما اعلام شده توسط چینی ها در هفته اول – 59 در هفته پایان ژانویه 5 – بود “به هیچ وجه نزدیک به عنوان بسیاری از موارد به عنوان شما می خواهم انتظار”. (آمار منتشر شده توسط دولت چین همچنان مورد سوال با برخی از گزارش ها نشان می دهد که آنها ممکن است به طور جدی انجام نگرفته تعدادی از coronavirus مرگ و میر.)

با وجود نصب ناکامی در اواسط ماه ژانویه چین نیز خودداری کرد که درخواست برای ارسال یک تیم علمی ناظران به هوبئی استان مرکز شیوع – Tedros هرگز نزدیک به انجام آنچه Brundtland بود و خواستار چین ، در عوض در ژانویه 28, او تا به حال یک بسته-درب دیدار با رئیس جمهوری چین در پکن و دو روز بعد او ستایش چینی در تلاش برای مهار این بیماری اعلام کرد که چین “تعیین یک استاندارد جدید برای کنترل شیوع”. که همان روز 30 ژانویه اعلام کرد که یک Pheic و شروع به صدور نسخه برای کشورهای در سراسر جهان است. در 8 فوریه چین در نهایت اجازه داد که ناظران به این کشور است. برای Tedros حامیان این بود که دفاع از استراتژی خود را از نگه داشتن چین خارج نشده. برای منتقدان خود را, آن را کمی بیش از حد, بیش از حد دیر است.
WHO director-general Adhanom Ghebreyesus with Chinese President Xi Jinping in Beijing on 28 January 2020.

انتخاب به عنوان کسی که مدیر کل در ماه جولای سال 2017 Tedros شده توسط یک بلوک از کشورهای آفریقایی و آسیایی از جمله چین که دارای نفوذ قابل توجهی با آن عضو است. (Tedros است خود را از اتیوپی جایی که او به عنوان وزیر بهداشت و پس از آن وزیر امور خارجه بین سال های 2005 و 2016.) این بود: “واقعا تند و زننده” انتخابات گفت: دیویس که در آن قدرت که به طور سنتی شکل گرفته که از جمله ایالات متحده و بریتانیا و کانادا لنت حمایت خود را به یکی از Tedros رقبای انگلیسی دکتر داود Nabarro. در طول مبارزات انتخاباتی Tedros شد انتقاد برای خدمت در یک سرکوبگر دولت با ضعیف حقوق بشر و یکی از Nabarro را حامیان و حتی متهم Tedros از پوشش تا یک اپیدمی وبا در طول زمان خود را به عنوان وزیر بهداشت. (Tedros این ادعا را تکذیب کرد, توصیف آن به عنوان یک “last-minute کمپین اسمیر” در حالی که Nabarro نیویورک تایمز گفت که او تا به حال هرگز مجاز و تیم خود را به این اتهام علیه Tedros.) در پاسخ Tedros حامیان نصب شده “جمعی پوش بک” گفت: دیویس در برابر انگلستان و متحدان آن در نهایت برنده شدن. Tedros شد اولین مدیر کل از یک به اصطلاح کشور در حال توسعه پس از برزیل Dr Marcolino گومز Candau در سال 1953.

در حالی که خود را در پس زمینه است که در سیاست Tedros است صریح یا مقابله مثل Brundtland. در اتیوپی سیاسی حزب تیگری مردم جبهه آزادی (TPLF) بود که عمدتا متشکل از انقلابیون مردان است که “به نظر می رسید حک شده از یک سنگ” گفت: Fantu Cheru استاد در دانشگاه آمریکایی و مشاور سابق دولت اتیوپی. Tedros متفاوت بود – خوشگذران و در دسترس گفت Cheru و قادر به ایجاد ارتباطات شخصی به راحتی. “او بسیار ایدئولوژیک او معتقد است که او می تواند با هر کسی کار” گفت: Mehari Taddele Maru استاد در دانشگاه موسسه در فلورانس, ایتالیا. Cheru نیز می بیند Tedros به عنوان یک پراگماتیست. “او را در جیب. آمریکایی ها به طور خاص می خواستم برای از بین بردن تصویر خود را. Tedros می داند که چگونه این بازی کار می کند. شما نیاز به متحدان بیشتری نسبت به دشمنان و کسانی که متحدان ممکن است سابقه خوب.”

“من فکر نمی کنم Tedros چیزی مدیر قبلی ژنرال را انجام داده اند” گفت: Anthony کاستلو مدیر موسسه UCL بهداشت جهانی. “او نیاز به یک رابطه خوب با چین به منظور دریافت کنید.” حتی لارنس Gostin است که یک منتقد برجسته از Tedros در گذشته به من گفت که “او را ستایش بالا برای چین قابل درک است. او به دنبال محور چین به همکاری است.” او در ادامه به توجه داشته باشید هر چند که این استراتژی “آیا خطر اعتبار که به عنوان یک هدف سازمان است.”

اگر کسی فکر آن را می تواند قربانی یک بیت از آن اعتبار – مشرف به چین را آشکار اشتباهات در ماه دسامبر و ژانویه در ازای انطباق آن در ماه فوریه – و حرکت در آن اشتباه بود. این استدلال بیش از نفوذ چین شده است مواج برای هفته حداقل نه از دولت تایوان ادعا کرد که که تا به حال نادیده گرفته شده خود را در گزارش های اولیه از انسان به انسان انتقال coronavirus به عنوان بخشی از یک بزرگتر تاریخچه مماشات چین – که مسدود تایوان از پیوستن به این که (و سازمان ملل متحد) برای چندین دهه است.

در حال حاضر که مغلوب ساختن پیشی جستن, تقلا برای پاسخ به توضیح دهد که چرا ما در حال حاضر بیشتر موارد از coronavirus بیش از هر ملت دیگر است alighted بر این که چین به عنوان مورد نظر خود را سپر بلا این سوال را نمی خواهد برود. “من فکر نمی کنم ما را ببینید دولت آمریکا به قطع بودجه, گفت:” Fidler. “اما آنچه اتفاق افتاده است با این بیماری همه گیر – با این که بین ما/چین رقابت – است نه یک فال خوب برای این که رفتن به جلو است.”


While شده است تمرکز بر روی آنچه اتفاق افتاده بین چین و این که در ماه ژانویه در اپیدمیولوژیک شرایط بحران است نقل مکان کرد. Covid-19 گسترش سریع ترین و دورترین در آمریکا و اروپا از طریق بسیار غنی کشور است که تا حد زیادی صندوق و کارکنان که. قبل از وقوع این که تلاش برای دریافت این همان سازمان ملل به آماده شدن برای آینده بیماری های همه گیر. در حال حاضر این بیماری همه گیر است که در اینجا و آنها در مرکز بحران شده است که قادر به نگه داشتن آنها را پیروی از توصیه های آن.

ریچارد هورتون لانست گفت که پس از این که اعلام عمومی اورژانس بهداشت “کشورها به خصوص کشورهای غربی گوش نکرد. یا نمی به دنبال درک آنچه که در واقع در حال وقوع در چین است.” در 5 فوریه که خواست برای $675m به صندوق آن Coronavirus پاسخ از طریق به ماه آوریل است. آنتونی Costello از UCL گفت که زمانی که او در دیدار با Tedros در 4 مارس, که تا به حال دریافت تنها $1.2 m. (Tedros هفته گذشته اعلام کرد که بودجه هدف بود و در نهایت رسید در اطراف این زمان تعداد در سراسر جهان مورد گذشت 1 میلیون.)

حتی تصمیم به اعلام یک بیماری همه گیر در 13 مارس – تا حد زیادی لفظی تمایز پس از تماس با یک Pheic در حال حاضر نیاز است که کاربران به پاسخ دادن – محاسبه شد برای بیدار کردن کشورهای عضو آن است. در انگلستان لیگ برتر بود و هنوز هم بازی بازی ها و هفته گذشته در آمریکا برگزار شده بود انتخابات مقدماتی مسابقات. “اعلام کرد که آنها یک بیماری همه گیر از آنجا که کشورهای نبودند گرفتن مشاوره” گفت: آدم Kamradt-اسکات, استاد بهداشت جهانی در دانشگاه سیدنی است.

که تاکید می کند که ایده آل پاسخ به بحران نسبتا ساده است. فردی متحده باید با محدود کردن قرار گرفتن در معرض عمومی به خصوص با پیگیری و ردیابی تمام موارد شناخته شده – یک استراتژی که مشغول به کار در کره جنوبی و به نظر می رسد به کار در آلمان است. در سطح بین المللی ایالات متحده باید به اشتراک گذاری اطلاعات علمی و منابع است. این مانتراها Tedros را در خود جلسات: “تست آزمون” و “همبستگی همبستگی همبستگی”.

اما کشورهای بارها و بارها نادیده گرفت که مشاوره. در انگلستان پاسخ شده است نامنظم گردش بین که هنجارها و آن استراتژی های خود را مانند در حال حاضر بی اعتبار پیگیری “گله ایمنی”. ما نمی توصیه به تعطیلی مدارس و یا اجتناب از سفر تا 16 مارس. در سوئد رستوران ها هنوز باز است.

بسیاری از کشورهای ثروتمند باید نه تنها به دنبال خود استراتژی های ملی برای بهداشت عمومی نیز خارج از این جهان جهانی شده از دیپلماسی و تجارت است که آنها خود را راه اندازی. در اوایل سال جاری به عنوان مثال بیمه خدمات درمانی دستور میلیون ها نفر از ماسک از یک شرکت فرانسوی به نام Valmy SAS. اما در اوایل ماه مارس دولت فرانسه requisitioned تمام ماسک های تولید شده در داخل کشور به طوری که ماسک هرگز برتر انگلیس. این هفته آلمان را متهم کرد که ما از تصرف حمل و نقل از ماسک عازم برلین از یک پورت در تایلند; در حالی که آلمان قبلا فرستاده بازرسان به کارخانه از یک شرکت آمریکایی در Jüchen برای اطمینان از ماسک های پزشکی نیست صادر شود در برابر دستور دولت است.

این است که مبارزه در برابر شکست در همکاری های بین المللی است که فراتر از ظرفیت خود را به کنترل. “دولت مجبور به عقب نشینی سیاست های ملی و این مشکل predates این بحران گفت:” کلر Wenham, سلامت محقق است. متحده تبدیل شده است به دور از نهادهای بین المللی برای مدت زمان طولانی. به کسی که رانده جهانی شدن در همان راه به عنوان تجارت جهانی و یا صندوق بین المللی پول, اما در یک راه آن است که تجویز آن – بی سر و صدا و امیدوار کننده را در شیوع بیماری بوجود می آیند که در یک صنعتی و جهان به هم پیوسته و با تکیه بر اغلب ناگفته هنجارهای بین المللی همکاری که زمینه ساز آن است.

جالب اینجاست که بیشتر مورد نیاز در حال حاضر در زمانی که ایمان در دیگر مدیران و ناظران جهانی به منظور در کاهش روند که Covid-19 تنها به نظر می رسد در حال شتاب گرفتن است. “آن را به عنوان در رفته شما ببینید که در حال تبدیل شدن کمتر مهم است” گفت: Wenham. “هیچ کس فکر کردن در مورد کاهش جهانی اعداد تنها خود را. این است که جهانی نیروی, اما مردم نیست تفکر در سطح جهان است.”

به دنبال طولانی خواندن در توییتر @gdnlongread و ثبت نام به خواندن هفتگی ایمیل در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>