مردی که متوقف جنگ: 97 ساله به یاد می آورد VE بعد پیام رمزی

“من از پایان آن می گوید:” گرگوری Melikian, 97 “اما قهرمانان من هستند که آمار سواحل بسیاری از آنها هرگز نمی آمد.”

هفتاد و پنج سال پیش در اوایل ساعت 7 مه 1945 عالی متفقین فرمانده ژنرال دوایت آیزنهاور انتخاب Sgt Melikian سپس 20 ساله اپراتور رادیو, برای ارسال پیام رمزی به ارتش و گروه های متفقین پایتخت اعلام کرد آلمان تسلیم بی قید و شرط.

از سه اپراتور مشغول به کار در ریمز مدرسه قرار دارد که عالی ستاد متفقین اعزامی نیروی Melikian جوانترین یک داوطلب خدمت سربازی, ایلینوی, دانشگاه, دانشجو, حمل به فرانسه فقط سال قبل ساخته شده است که او انتخاب اول برای ما به طور کلی.

“ما در سراسر سالن را از اتاق جنگ [که در آن تسلیم امضا شد توسط ژنرال آلمانی Alfred Jodl] می گوید:” Melikian. “وجود دارد یک پسر از تگزاس در سن 36 دیگری از کارولینای جنوبی, 27 یا 28 و ارادتمند شما. آیزنهاور را دقیق عبارت بودند از: “من می خواهم Melikian به ارسال این پیام رمزی و بحث در مورد آن را برای بقیه عمر خود را.’ آن 74 کلمات به جهان گفت که فردا 8 مارس در 11.01 بعد از جنگ را متوقف خواهد کرد و ما متوقف خواهد شد تیراندازی در هر یک از دیگر.
Gen Alfred Jodl, centre, signing the unconditional surrender of all armed German forces in Reims on 7 May 1945.

“من بلافاصله به یکی از lieutenants در decodification اتاق ترجمه آن را برای من است. ما همه انتظار آن را هر روز و به حال شده است در نظر گرفتن شرط است.”

سه چهارم از یک قرن بعد و با پوشیدن پزشکی ماسک و محافظ لباس Melikian شد پرواز در روز پنج شنبه در خالی هواپیما از خانه اش در شهر فینیکس, آریزونا به واشنگتن با کمک از بزرگترین نسل بنیاد یک موسسه خیریه برای جانبازان.
Gregory Melikian

Melikian است که به دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن مهمان افتخاری در کاخ سفید در روز جمعه. “او می خواهد به یک معامله بزرگ از پیروزی که حق” Melikian می گوید. “آیا ما مانند او و یا او است و تنها رئیس جمهور و ما باید در یک زمان.”

ما کهنه را نمایندگی رو به کاهش نسل با لینک مستقیم خاطرات جنگ جهانی دوم بسیاری از آنها در حال حاضر به دام افتاده به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس در خانه و آپارتمان و مراقبت از خانه ها و بیمارستان ها در آنچه که به احتمال زیاد آخرین سالگرد بزرگ از طول عمر خود را.

در میان آنها ژان Thouvenin, 93 بود که 13 هنگامی که جنگ آغاز شده در سال 1939. او داوطلب خدمت سربازی در 2 نوامبر 1944 روز پس از تولد 18 برابر خواسته های پدر و مادر خود را, پیوستن به 1st ارتش (فرانسه) به عنوان بخشی از یک پزشکی گردان از برانکارد حامل “چیدن کشته و زخمی شدند”.

VE بعد در سال 1945 صرف شد در یک Tyrolean روستا حدود 25 مایل از اینسبروک. “آن بهار بود و یک روز زیبا می گوید:” Thouvenin. “من تا به حال یک آکاردئون و ماموران آمدند و من را برای بازی در محلی شتو. من تمام شب. ما partied تمام شب. من کاملا مست – ما همه به طور کامل ،

“در این سال من را صرف 8 مارس در خانه. آن سخت است. در این روز جشن و حافظه است.”

همان خواهد بود درست از آندره Hissink 100 نفر که موفق به فرار به انگلیس از مادری اش هلند در سال 1940 در HMS کیت به عنوان آلمانی ها یورش برده و از طریق هلند و بلژیک است.
André Hissink, who escaped to Britain from the Netherlands, and is now 100 years old.

یک خلبان و ناوبر در 69 ماموریت های بمب گذاری برای هیچ 320 (هلند) اسکادران راف بیش از اشغال اروپا ارائه پشتیبانی هوایی نزدیک برای نیروهای زمینی در د روز خاطرات خود را از جنگ و لحظه ای از صلح – کریستال روشن است.

“آنها فقط نقطه های زیر با ما در سواحل – برخی از حرکت و دیگران” Hissink می گوید از D-روز صحبت از خانه اش در پرث, انتاریو, کانادا.

“من در پایگاه ما در بروکسل زمانی که ما شنیده پیروزی در اروپا و ما چیزی است که ما نباید. به عنوان افسران ما تا به حال اسلحه و شلیک آنها را در هوا. پلیس نظامی در بیست و دوم: “شما نمی توانید انجام دهید که آقایان.’ ما وعده داده شده به آن را دوباره انجام دهد.”
Harry Shindler at his MBE award ceremony in 2014.

هری Shindler, 99, یک انگلیسی جانباز جنگ از انزیو و آزادسازی رم نیز در خاطرات خود در ایتالیا که در آن او زندگی می کردند پس از سال 1982.

“وجود دارد تعداد بسیار کمی از ما به سمت چپ در حال حاضر من گفت: من در گذشته از آن که فرود در انزیو در سال 1944 می گوید:” Shindler که امیدوار به درستی علامت گذاری لحظه ای صلح برنده شد که مستندات در سراسر اروپا برداشته می شوند. “چیزهایی که آنچه آنها در حال حاضر البته ما واقعا محدود در حرکات. آن است که یک روز مهم برای ما و برای همه و این خوب است که مردم هنوز هم به یاد داشته باشید.”

8 مارس شناخته شده است در آلمان به عنوان Tag der Befreiung, و یا بعد از آزادی است. برای سالگرد 75, برلین اعلام کرده است روز تعطیلات اما کسانی که برنامه ریزی برای علامت آن را مجبور به تغییر برنامه های خود را. نوئل Günther متولد سال 1931 صرف بعد از 75 سال پیش پنهان شده در یک صومعه دور افتاده بایرن شده تخلیه از هامبورگ خانه تحت رژیم نازی فرزند تخلیه طرح.
Claus Günther.

یک عضو سازمان جوانان هیتلر سپس 14 ساله بود و تنها در مورد شکست آلمان توسط یک فرمانده و سه روز بعد او به خاطر مخفیانه رها شوند.

“وجود دارد یک وزن کردن قلب من از آنجا که من نمی خواهد که به انجام خدمت نظامی” Günther می گوید. “اما من آنقدر غرق در حزب نازی که من به سختی می تواند به یاد داشته باشید که چگونه به استقبال مردم بدون گفتن “هایل هیتلر’.”

Shindler می گوید: “این جنگ ما به مردم این را فراموش کرده … جنگ شده اند به طور معمول جنگ برای امپراتوری و یا قطعه زمین; این بود که یک جنگ واقعا در برابر آنچه چرچیل به نام وحشتناک ترین رژیم وجود دارد تا کنون بوده است در جهان است. این بود که در یک جنگ علیه شر است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>