نگهبان نظر در موضوع زندگی در سراسر جهان: یک علت شایع | سرمقالهGeorge فلوید نام است که در حال حاضر شناخته شده در سراسر جهان; مرگ او را برانگیخته تظاهرات از برلین به Mexico City. فوق العاده ای را از ظلم و ستم خود را به قتل شوکه جهان است. اما مرگ او طنین انداز است تا به طور گسترده ای نه به خاطر آن استثنایی بود اما به دلیل آن بود. نه استثنایی در آمریکا که در آن تلفات و آمریکایی های آفریقایی تبار که فوت کرده اند در دست پلیس است و شرم آور است. و متاسفانه استثنایی در جای دیگر.

ده ها هزار نفر جمع شده بودند در آخر هفته در لندن, منچستر, کاردیف, گلاسکو و سایر نقاط بریتانیا است. در بریستول معترضان سرنگون مجسمه تاجر برده ادوارد Colston. اما این جنبش نیز آورده مردم در خیابان های ریو دو ژانیرو و بوئنوس آیرس; در ابوجا و نایروبی; در بارسلونا, کپنهاگ و پاریس. این راهپیمایی ابراز همبستگی و خشم که ثروتمندترین و قدرتمند ترین کشور در جهان باید به ادامه درمان خود مردم در این راه. تظاهرکنندگان مخالفت نژادی میراث آن را مظهر و وحشیانه, militarised پاسخ پلیس به تظاهرات.

اما اگر آنها افتخار آفریقایی تجربه آنها نیز تشخیص اشتراکات سیاه مبارزات در جای دیگر و به طور گسترده تر مبارزه برای حقوق بشر است. عبارت “من نمی توانم نفس بکشم” تکان دهنده آشنا. در استرالیا آنها موجب مرگ دیوید Dungay یک بومی که این کلمات ادا 12 بار به عنوان او مهار توسط نگهبانان زندان. در بریتانیا آنها فریاد توسط جیمی Mubenga به عنوان ماموران امنیتی دوخته deportee به هواپیما خود را به صندلی.

“انگلستان است و نه گناه” خواندن یک پلاکارد در لندن در اعتراض استناد به هر دو حال و گذشته است. بریتانیا ترجیح می دهد به یاد داشته باشید آن لغو تجارت برده به نقش آن در industrialising برده داری. آن به پایان رسید و این لایحه پرداخت غرامت به صاحبان برده تنها پنج سال پیش. بسیاری از مردم هنوز هم دیدن امپراتوری به عنوان یک مجرا برای گسترش کریکت و راه آهن. گسترده تر برنامه درسی است که قطعا مورد نیاز آن را نشان می دهد به عنوان یک سیستم بهره برداری و سفید برتری با پیامدهای احساس به این روز است.

بام نفر به طور نامتناسبی به عنوان یک نتیجه از استفاده از زور و یا خویشتن داری توسط پلیس, اما نه یک افسر شده است به اتهام قتل شبه عمد یا قتل در دهه. معترضان در انگلستان برجسته عکسبرداری از مارک دوگان پلیس شهر رو به رشد استفاده از توقف-و-جستجو Windrush رسوایی نامتناسب خروج از پسران از مدارس و عدم عمل در Lammy گزارش که برجسته خودنمایی میکند و نابرابری در نظام عدالت کیفری. اما آنها نیز مطرح شده تاثیر ریاضت های Grenfell آتش و این واقعیت است که بام مردم خیلی بیشتر احتمال دارد به مرگ از Covid-19. نژادپرستی ساختاری و دولت غفلت را می توان به عنوان کشنده به عنوان دولت ، آن را همیشه یک زانو روی گردن به کشتن کسی. فقر بیش از حد و نابرابر دسترسی به مراقبت های بهداشتی می تواند کشنده باشد.

آن است که افزایش تهدید از کروناویروس که محور بسیاری به خیابان. هر چند معترضان تا حد زیادی شده است و زحمت کش در استفاده از ماسک صورت و دست ژل یک خطر واقعی وجود دارد که این تجمعات را گسترش عفونت است. پس از آن خود جداسازی توسط شرکت کنندگان کمک خواهد کرد برای کاهش خطرات. اما زمانی که دومینیک کامینگز یک پاس رایگان برای درایو خود را به دورهام رهبر از خانه مجبور است نمایندگان مجلس به بازگشت به شلوغ اتاق بازرگانی و دولت است که نادیده گرفتن هشدارهای که مستند است و آرام بودن بیش از حد سرعت آنها نباید scapegoated برای هر گونه افزایش در عفونت. در حال حاضر مردم سیاه و سفید در لندن دو بار به عنوان به احتمال زیاد جریمه برای نقض coronavirus مقررات به مردم است.

می گویند که زندگی مهم است نه تنها به تقاضا که آنها به سرقت رفته است اما به اصرار دارند که آنها واقعا ارزشمند است. هیچ کس انتظار این را متوجه شدم یک شبه; اما نه آنها حاضر به صبر کنید. وسعت تظاهرات عهد است چه اشتباه رفته است اما همچنین یک وعده است که تغییر امکان پذیر است. تظاهرات سیاه-led اما چند نژادی, نشان دادن رشد وسعت پشتیبانی می کند. همانطور که در آمریکا هستند به دنبال به متحدان. مردم دیگر از رنگ در حال شناسایی با تجربه در حالی که به رسمیت شناختن است که آنها بیش از حد ممکن است بهره مندی از سلسله مراتب نژادی و ممکن است خود تبعیض قائل شود. اشتباهات ساخته خواهد شد. اما پیشرفت می تواند و باید بیش از حد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>