Coronavirus می آید برای تایوان


اولین گزارش مرگ از ووهان coronavirus رخ داده در چین تنها چند روز قبل از تایوان ریاست جمهوری و پارلمانی در ژانویه 11. روز بعد از Tsai و نشستند ون انتخاب خواهد شد پکن مجاز دو تایوانی کارشناسان بهداشت و درمان وارد ووهان برای مطالعه این بیماری است. پکن افتخار بهداشت امضای تفاهم نامه همکاری در سال 2010 هر چند هنوز روشن نیست که در هفته های منتهی به این دیدار است که اجازه خواهد اعطا می شود.

چین قبلا reneged در وعده های خود با تایوان قبل از. در سال 2018 را به طور یک جانبه تصمیم به باز کردن جدید پرواز مسیرهای رفت و آمد در تنگه تایوان یک حرکت است که تایپه برعلیه اعتراض کردند. اجازه می دهد دو مقامات تایوانی به مطالعه این ویروس نشان داد که پکن ممکن است سهولت آن فشار علیه رئیس جمهور Tsai و پس از او نقطه عطفی گشتند. هفته بعد آن را روشن است که چین abided قرارداد خود را با تایوان و را برای کمک به.

همانطور که از اوایل ماه فوریه بیش از بیست هزار نفر در سراسر جهان قرارداد بسته اند این ویروس با بیش از چهار صد و میر گزارش شده در چین. در حالی که تمرکز بر حق بوده است در چین و پاسخ آن به وقوع چین—آن همزمان مشغول به کار در سازمان های بین المللی از جمله سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری (ICAO)—را به خود مشغول کرده بیشتر فشار تایوان و توانایی خود را برای مبارزه با شیوع ویروس. راه که در آن چین تحت درمان تایوان در طول شیوع کروناویروس در سال 2020 نشان دهنده چهار سال گذشته و به احتمال زیاد مسیر به صورت چهار بعدی.

گرفتن این ویروس را تحت کنترل در تایوان

به عنوان کشورهای تقلا برای تخلیه شهروندان خود از ووهان و اطراف منطقه تایوان برای اجازه خواسته به تخلیه شهروندان خود است. این درخواست نادیده گرفته شد توسط مقامات چینی برای دو هفته و حتی به ایالات متحده و کشورهای دیگر قادر به منشور هواپیما برای تخلیه. در فوریه 2, تایوانی دولت های آموخته شده از طریق رسانه های چینی که دو صد از پنج صد رشته تایوانی خواهد بازگشت به تایوان است. یک تایوانی آلوده شده در ووهان اما ده باید قرارداد این ویروس در تایوان است. هر کس در پرواز بود و با توجه به بررسی سلامت.

این خانه مدرن دولت اعلام کرد که ماسک پزشکی خواهد بود جیره بندی برای جلوگیری از احتکار و اجرا می شود در فروشگاه ها و داروخانه ها. هر فرد می تواند دریافت دو ماسک در هفته (برای NT$5) با نشان ملی خود کارت بیمه درمانی. تولید کنندگان داخلی از ماسک های پزشکی را 4 میلیون دلار در روز و, دولت اعلام کرد که توقف صادرات ماسک برای افزایش عرضه آن است. این سیستم به منظور اطمینان حاصل شود که تایوان را اجرا نمی کند از ماسک و که این کشور آماده خواهد شد در صورتی که این ویروس گسترش بیشتر در سراسر تایوان. Tsai و اعلام کرد که دولت ورزش “خرید متمرکز متمرکز توزیع و قیمت گذاری متمرکز” در حالی که ردیابی تولید و موجودی برای اطمینان از قابل اعتماد منابع داخلی. دولت تاکید کرد که افراد سالم نیازی به ماسک می پوشند اما عکس ها در سراسر تایوان نشان می دهد مردم با پوشیدن آنها به عنوان یک اقدام احتیاطی به ویژه در حمل و نقل عمومی.

وزارت امور خارجه اعلام کرد که اجرای ممنوعیت سفر در تاریخ 7 فوریه در تمام اتباع خارجی که به چین در دو هفته گذشته. این ممنوعیت نه محدود به شهروندان چینی اما به هر کسی که تا به چین بوده است. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت اجرا کرده است مشابه ممنوعیت اتباع خارجی و صدور “سطح 4: سفر نیست” مشاوره مشاوره آمریکایی ها به سفر به چین و یا کشور را ترک کنند به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است. تایوانی دولت صادر کرده است همان هشدار سفر به چین به عنوان به خوبی.

همه این اقدامات نشان می دهد که Tsai و دولت در حال کار برای جلوگیری از گسترش بیشتر در تایوان و جلوگیری از تکرار 2003 شیوع سارس.

سارس Redux?

فراتر از سیاست های دولت است و به کمک برخی از دوستان از جمله ایالات متحده آمریکا و ژاپن و تایوان دریافت کرده است و نه مقدار کمک از جامعه بین المللی است. تایوان است که یک عضو سازمان ملل متحد است که محدودیت های خود را دسترسی به اطلاعات از آژانس های سازمان ملل مانند که و ICAO. پس از انتخابات از Tsai و نشستند ون به عنوان رئیس جمهور در سال 2016 چین برای افزایش فشار علیه تایوان. ناراضی با Tsai و امتناع از قبول “1992 اجماع” پکن قطع ارتباطات رسمی با تایپه. آن همچنین گسترش این کمپین فراتر از روابط دو جانبه با شکار غیر قانونی هفت تایوان دیپلماتیک متحدان و فشار سازمان های بین المللی مانند ایکائو و کسی که به لغو تایپه را ناظر. حتی به عنوان ایالات متحده برای حمایت از تایوان تحت دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن افزایش یافته تایوان فضایی بین المللی قابل ملاحظه ای کاهش یافته است.

قبل از Tsai و نشستند ون آن در سال 2016 تایوان مجاز بود—با چین را تصویب می شود یک مهمان و یا ناظر در این دو سازمان با توجه به رئیس جمهور سابق Ma Ying-jeou را سیاست دوستانه نسبت به چین است. تحت Tsai و کسانی که دعوت نامه را متوقف جرقه نگرانی های است که خواهد شد که چشم پوشی از تایوان راه همان است که سازمان را در سال 2003 هنگامی که آن را در زمان که دو هفته برای ارسال به مقامات تایپه به ارائه پشتیبانی. به عنوان در حال حاضر آشکار است دو هفته طول شیوع بیماری های ویروسی منجر به هزاران عفونت بیشتر و صدها اضافی مرگ و میر.

تایوان خروجی معاون رئیس جمهور Chen Chien-جن در اصل یک اپیدمیولوژی led تایوان در تلاش بازگشت در سال 2003 و در حال حاضر او را به عنوان مجموعه ای به ترک موقعیت خود را در ماه مه چن شاهد یکی دیگر از شیوع رخ می دهد با کمی کمک از کسی. در ژانویه 30,خانه مدرن (که وزیر بود از سرزمین اصلی امور شورای طول شیوع سارس) همراه با چن مجموعه ای از یک برنامه ریزی دقیق برای دولت در پاسخ به کوروناویروس. بدون هر گونه کمک از کسانی که در تایوان به تنظیم دوره خود را با هر اطلاعات آن دریافت شده از کشورهای دیگر و از درس های این کشور آموخته در سال 2003.

این است که کمک تایوان به علت فشار از چین است. این ادعا آن است که مطیع “یک چین” اصل این است که استدلال می کند که چین در تایوان ارائه اطلاعات و منابع به دلیل تایوان بخشی از چین است. در حالی که ایالات متحده و ژاپن و کانادا و کشورهای در سراسر اروپا را به نام برای تایوان گنجاندن در این که این سازمان به نقل از مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه 2758 که بار خوانده شده “[سازمان ملل متحد] تصمیم به بازگرداندن همه حقوق خود را به جمهوری خلق چین و به رسمیت شناختن نمایندگان آن دولت به عنوان تنها نمایندگان مشروع چین در سازمان ملل و فورا اخراج نمایندگان از Chiang Kai-shek از جایی که آنها غیرقانونی اشغال در سازمان ملل و در تمام سازمان های مرتبط با آن است.” این استدلال ممکن است قادر به نگه داشتن آب اگر چین در واقع اطلاعات به اشتراک گذاشته شده با تایوان و آن را به سرعت اما به عنوان رئیس جمهور Tsai اظهارات نشان داده اند که نه مورد: چین را نادیده گرفته است درخواست برای تخلیه شهروندان تایوانی, تاخیر اجازه می دهد مقامات تایوانی از ورود چین به مطالعه ویروس و ممکن است های “درست” اطلاعات است.

تایوان از چین و چین فراهم نیست تایوان با هر گونه کمک. ارتباطات رخ داده میان دو طرف تنگه تایوان اما تایوان است که از مطالعه حذف شدند که جلسات و مذاکرات. تایوان وزارت امور خارجه سخنگوی جوآن Ou توضیح داد که چگونه چین واقعا درمان تایوان “در سطح بین المللی دولت چین گستاخانه و نامعقول بوده و فشار تایوان و قرار دادن ملاحظات سیاسی بالاتر از سلامت انسان است. بیماری هیچ مرزهای ملی. . . . قرار دادن ملاحظات سیاسی بر امنیت و سلامت مردم در این, در واقع بسیار ناپسندیده.”

این است که باید درک کنند که ووهان coronavirus نمی مراقبت در مورد “یک چین” اصل و متقابل تنگه روابط.

با در نظر گرفتن مبارزه با آنلاین

در اواخر ژانویه راهی که در آن سازمان های بین المللی تحت درمان تایوان موضوع رسیده تقریبا خنده دار سطوح. ICAO که نظارت بر حمل و نقل هوایی سیاست شروع به مسدود کردن کاربران توییتر که مورد سوال سازمان محرومیت از تایوان. بسیاری از این کاربران هستند برجسته محققان که مطالعه تایوان. ICAO متهم این افراد گسترش اطلاعات غلط و بیان نفرت و “انجام چیزهای بد.” این استدلال که “بی ربط به خطر انداختن و توهین آمیز مواد حذف خواهد شد و ناشر مانع.”

ظاهرا این سازمان نمی تواند آن را نفاق در عمل به دلیل ICAO آموخته است درس از سال 2003. پس از همه, منشور سازمان ملل متحد آمده است که یکی از اهداف آن این است که “برای توسعه روابط دوستانه میان ملل بر اساس احترام به اصل حقوق برابر و تعیین سرنوشت مردم و دیگر اقدامات مناسب به منظور تقویت صلح جهانی.”

به جای اعتراف به ICAO بیش در واکنش به وضعیت, سازمان ملل متحد, سخنگوی دو برابر کردن این اتهامات حاکی از آن بود که روشن شد توییتر کمپین برقراری ارتباط اطلاعات غلط. جدی محققان پرسیدن چه ICAO را برای جلوگیری از coronavirus را از رسیدن به تایوان است “برقراری ارتباط اطلاعات غلط.”

ساخت بی جا در مورد اتهامات محترم صدای در واقع بالا مکالمه با آنچه به طور معمول خواهد بود یک تو رفتگی در دیوار ، نادیده گرفتن توییتهایی داشته مکالمه محدود اما در حال حاضر بیشتر مردم آگاه هستند از ICAO سیاست به استثنای تایوان از همیشه قبل از. همان راهکار مورد استفاده قرار گرفت پس از Houston Rockets مدیر کل توییتی برای حمایت از دلار هنگ کنگ: واکنش افراطی موجب زایش توجه بیشتر است. افرادی که به طور معمول با توجه به چین اقدامات در سراسر جهان بیدار شد و شروع به درک پکن برسد.

ICAO رفتار در توییتر به نظر می رسد به انجام چیزی مشابه به همین. کمیته روابط خارجی مجلس توییتی برای حمایت از تایوان “ایالات متحده آمریکا @icao نقش ارزشمند نقش مهمی در تضمین امنیت حمل و نقل هوایی. اما خاموش کردن صداهایی که در مخالفت با ICAO خروج از تایوان می رود در برابر خود اظهار داشت: اصول انصاف و ورود و شفافیت است.”

وزارت امور خارجه ایالات متحده با صدور بیانیه ای در محکومیت ICAO رفتار: “تایوان دارای یک مربوط و معتبر صدای فراملی در مسائل مربوط به سلامت و ایالات متحده به مدت طولانی پشتیبانی آن تعامل فعال در سالن بین المللی از جمله ایکائو که در آن تخصص خود می تواند مفید باشد. ما در بر ICAO را بلافاصله و به طور دائم آن را معکوس عمل مسدود کردن بحث تایوان در توییتر آن خواص و روشن عموم درک آن است که آزادی بیان همیشه باید جایگزین سیاسی ناامنی از کشورهای عضو است.”

تایوان است که حمایت ایالات متحده شاخه مجریه و مقننه اما که نبوده است به اندازه کافی برای این سازمان اعتراف به تقصیر.

یک دوست در نیاز…

حتی اگر از آن است که معلولان توسط سازمان های بین المللی خانه مدرن دولت ارائه کمک به چین برای کمک به جلوگیری از گسترش بیشتر شیوع. Tsai و گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی “در پرتو ملاحظات بشردوستانه ما همچنین می خواهم به بیان نگرانی ما و تسلیت به شهروندان در چین که تحت تاثیر شیوع کروناویروس و ما مایل به ارائه کمک های لازم که در آن ما قادر.”

حتی اگر Tsai ابراز میدین کمک—در صورت بعید است که چین می پذیرد چنین کمک—تایوانی مردم باید بدونم که اگر آنها را یک بار دیگر از چپ به دفع کردن برای خود از آنجا که سازمان های بین المللی بیش از حد ترس به ایستادن به چین است. قرار دهند کشورهایی که با ارائه اطلاعات و کمک به تایوان تنها می تواند انجام این کار بسیار. پکن همچنان حفظ تایوان از که و ICAO با وجود حمایت بین المللی برای ورود به آن بیشتر به مجازات Tsai با وجود اخیر لغزش گشتند. یک “اورژانس بهداشت جهانی” است به اندازه کافی برای رسیدن چین به تغییر درمان آن از تایوان. بعید است که پس از این بحران abates که چین نرم خواهد شد نگرش خود نسبت به تایوان است.

Thomas J. Shattuck همکار تحقیقاتی در آسیا برنامه و سردبیر در سیاست خارجی موسسه تحقیقات.

تصویر: ایسنا

خواندن این مقاله.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im