‘خشم است هنوز هم وجود دارد’: هنگ کنگ مبارز از یک سال از اولین تظاهراتWمرغ فریمن Yim پا به پیوستن به یک تجمع مسالمت آمیز در برابر یک بحث استرداد لایحه در 9 ژوئن سال گذشته او هرگز می دانستم که این امر می تواند شروع یک کشیده کردن جنبش که غوطه هنگ کنگ به عمیق ترین بحران در تاریخ خود.

“ما نیست, مبارزه, برای, بسیار, ما فقط می خواستم هنگ کنگ به باقی می ماند هنگ کنگ و به نوبه خود به هر شهر چینی” او گفت:. “ما می خواهیم به کرامت و حقوق اساسی. به عنوان چینی سرود ملی می گوید نه برای تبدیل شدن به بردگان است.”

یک سال بعد از 37 سال از سرزمین اصلی-متولد کارگر ساختمانی احساس افسرده تر از همیشه. “من احساس درماندگی و نا امید کننده است,” او گفت:. “مثل این است که یک بچه در یک زمین بازی را اذیت یک فرد بزرگتر ولی هیچ وسیله ای برای مبارزه با به عقب.”

چین حکومت هنگ کنگ تحت “یک کشور دو سیستم” تنظیم و پس از آن تغییر حاکمیت در سال 1997 اما پکن از محکم کردن کنترل خود را بر شهر باعث شده است که نارضایتی گسترده در سال های اخیر است.

چه آغاز شده به عنوان یک اعتراض به توقف یک پیشنهاد استرداد قانون در نظر گرفته شده به مردم اجازه می دهد به ارسال به چین به صورت آزمایشی منفجر شد به گسترده ضد دولتی جنبش آزاد بی سابقه ای خشم و سرخوردگی. بسیاری از مردم که نمی مراقبت در مورد سیاست رادیکالیزه شد.

یک سال در حال Hongkongers پیدا کردن خود را در یک وضعیت بسیار بدتر است. چین مقننه به تصویب طرح در اواخر ماه مه به اعمال گسترده قوانین امنیت ملی برای هنگ کنگ به جلوگیری و مجازات فعالیت های است که تهدید امنیت ملی از جمله حمایت از تجزیه طلبی براندازی تروریسم و دخالت خارجی. وجود نگرانی گسترده است که چین مبهم تعریف شده در قوانین امنیت ملی مورد استفاده برای سرکوب منتقدان دولت در سرزمین اصلی چین را تضعیف بیشتر دلار هنگ کنگ آزادی.

چین اصرار دارد چنین قوانین لازم برای مهر کردن تظاهرات که در آغاز مسالمت آمیز اما تبدیل به طور فزاینده ای خشونت آمیز به عنوان سرخوردگی و ناامیدی نصب شده است. اعتراضات تا به حال تا حد زیادی درگذشت پایین به عنوان یک نتیجه از این بیماری همه گیر کوروناویروس در اوایل سال جاری اما برداشت دوباره در اواخر ماه مه پس از پکن اعلام کرد که امنیت ملی قانون است.

بیش از 8,900 مردم از آنها حدود 40 درصد دانش آموزان دستگیر شده اند در بیش از 1000 تظاهرات از ماه ژوئن سال گذشته است.

منتقدان را مورد سوال که آیا Hongkongers’ مقاومت شدید انجام بیش از آسیب خوب است, اما بسیاری از کسانی که شرکت کرده اند در جنبش و اصرار آنها انجام داده اند درست است.

آنها می گویند آن را تنها یک ماده از سریع یا آهسته مرگ برای هنگ کنگ تحت چین بوده و سفت گرفتن آن در راه مردم محلی به عنوان توصیف “پخت و پز یک قورباغه در آب ولرم”.

“ما می دانیم که ما می توانیم مبارزه با چین اما در حال حاضر ما مجبور چین برای نشان دادن چهره واقعی خود را به جهان گفت:” چو 71 که آمد به دلار هنگ کنگ به عنوان یک نوجوان پس از تجربه گرسنگی و پر سر و صدا جنبش های سیاسی در چین است.
An anti-government rally in Hong Kong on 1 December 2019

در روح لام چویک کانتونی عبارت که به معنای نابود با دشمنان – بسیاری می گویند که آنها در حمایت از تحریم های بین المللی علیه, چین, حتی اگر آنها آسیب خواهد هنگ کنگ اقتصاد است.

“ما می خواهم به جای یک قطعه شکسته از جید از یک کل کاشی و سرامیک” بازنشسته راننده گفت:. “حتی اگر ما به مرگ ما ممکن است به عنوان به خوبی می میرند محترم مرگ است.”

با وجود بلندی شدیدی اقدامات بسیاری هنوز هم حفظ یک قوی مبارزه با روح. امنیت ملی قانون شعلهور یک جنبش اعتراضی است که تا به حال تا حد زیادی درگذشت پایین و سوخت تقاضای بی سابقه ای برای استقلال از چین است. در تظاهرات اخیر بسیاری از معترضان فریاد شعارهایی مانند “هنگ کنگ استقلال, تنها راه!”, که به ندرت شنیده شده است در خیابان ها قبل از.

“در حال حاضر که یک کشور و دو نظام مرده است البته ما می خواهیم جدا از چین است. آیا آن را نمی تواند به خوبی مانند سنگاپور گفت:” 60 ساله بازنشسته وانگ که در یک تجمع اخیر.

در این صورت از بسیاری از آنچه را اجتناب ناپذیر “مرگ” از هنگ کنگ برخی از نذر به ادامه صحبت می کنند حتی اگر آن را به معنی به خطر می اندازند زندان در حالی که دیگران سعی کنید به یاد بگیرند که چگونه خود را برای حفظ مقاومت و وجدان تحت یک رژیم دیکتاتوری.

“من ادامه خواهد داد برای انجام چیزهایی که من می خواهم به انجام و می گویند چیزهایی که من می خواهم به می گویند” گفت: لارنس, 25 خرده فروش. “من نمی خواهد سکوت می شود. اگر ما هیچ آزادی آن را می سازد تفاوت این که آیا شما در زندان است یا نه.”

در حالی که بسیاری صحبت از ترک هنگ کنگ, بنیامین, 22 ساله, دانشجو, پاکستان به ماندن و مقاومت در برابر چین است. تحت تاثیر چک مخالف و بعد از آن رئیس جمهور واسلاو هاول فلسفه از شکست یک رژیم توتالیتر با رد آن نهفته است و “زندگی در حقیقت” گفت: “سعی کنید به نگه دارید تا روح مقاومت توسط ادامه به اعمال حقوق خود و زندگی یک زندگی عادی.

“ما نیاز به یاد بگیرند که چگونه برای زنده ماندن تحت یک دیکتاتوری. ما نمی توانیم اجازه می دهد خودمان را به قتل توسط حزب کمونیست قبل از سحر,” او گفت:. “حتی اگر تظاهرات مرگ بسیاری از ما اصرار بر اعمال ما و آزادی ما حفظ هنگ کنگ هویت و حافظه و فرهنگ و روح و روان.”

یوسف چنگ بازنشسته علوم سیاسی در دانشگاه شهر هنگ کنگ گفت: در حالی که عادی Hongkongers ممکن را بر روی آرمان های خود “آنها را مجبور به یادگیری راه های جدید از درگیر مبارزه سیاسی زیر بسیار تنگ شرایط امنیتی.”

“خشم است هنوز هم وجود دارد به مبارزه ادامه خواهد داد اما ما به حداقل رساندن هزینه ها و به انکار دولت مشروعیت” او گفت:. “آن را مانند شرق اروپا در اواخر 70s. آن را به مدت طولانی مبارزه است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>