دادگاه عالی اعتصاب پایین محدود, لوئیزیانا, قانون سقط جنین دردادگاه عالی ایالات متحده است را تایید کرد یک زن در قانون اساسی حق برای به دست آوردن سقط جنین در پربیننده ترین سقط جنین در مورد دهه.

در 5-4 تصمیم قاضی جان رابرتز طرفه با لیبرال قضات به قانون است که لوئیزیانا تلاش برای محدود کردن دسترسی به سقط جنین شد و خلاف قانون اساسی.

مورد ژوئن خدمات پزشکی v Russo شد محوری تست چگونه دادگاه جدید محافظه کار اکثریت حکومت در تلاش برای محدود کردن حق زنان برای سقط جنین پس از دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در انجام وعده خود را برای تعیین محافظه کار ضد سقط جنین قضات به نیمکت.

این تصمیم پس از بهار است که در آن هشت متحده به شدت به دنبال محدود کردن سقط جنین به عنوان “انتخابی” روش در حال انجام Covid-19 بیماری همه گیر.

در نوشته نظر همراه با حکم رابرتز اشاره نزدیک یکسان قانون تگزاس که دادگاه قانون اساسی در سال 2016.

“لوئیزیانا قانون تحمیل بار در دسترسی به سقط جنین فقط به عنوان شدید به عنوان آن اعمال شده توسط قانون تگزاس به همین دلیل است. بنابراین لوئیزیانا قانون نمی تواند ایستاده در زیر ما سوابق.”

حاکم می آید به عنوان یک بیشتر ضربه به رئیس جمهور پس از دادگاه عالی حکومت در برابر دولت بیش از درمان جوان مهاجران مستند نشده در 18 ژوئن.

دادگاه در سال 1973 در بر داشت زنان یک حق در قانون اساسی به دست آوردن سقط جنین در پرونده مهم Roe v در اب راه رفتن. اما از آن زمان به بعد نیروهای محافظه کار در جنوب و غرب میانه متحده در خصوص کار کرده اند به شدت محدود کردن دسترسی به خدمات سقط جنین در سه دهه گذشته.

“دام” قوانین و یا “هدفمند مقررات از ارائه دهندگان خدمات سقط جنین” آیا اقدامات اغلب تحت پوشش ایمنی را ارائه می دهند کم و یا هیچ پزشکی به نفع زنان است. اما آنها بسیار موثر در سازندگان: درمانگاه که انجام اکثر آمریکا سقط جنین.

ژوئن خدمات پزشکی v Russo نگاه یک محدودیت گذشت لوئیزیانا در سال 2014. قانون مورد نیاز پزشکان که ارائه سقط جنین به موافقت نامه های نوشته شده با بیمارستان های محلی انتقال بيماران است. این موافقت نامه به نام “اعتراف امتیازات” بسیار دشوار است برای به دست آوردن و وسعت تحقیقات نشان داده آنها ارائه هیچ پزشکی بهره مند شوند.

قانون تهدید به بستن هر سه لوئیزیانا میباشد. که بیش از سه برابر میانگین فاصله زنان در منطقه را مجبور به سفر به دسترسی به خدمات سقط جنین را به طور نامتناسبی تحت تاثیر کم درآمد زنان از رنگ با توجه به تحقیقات در مجله پیشگیری از بارداری.

سال لوئیزیانا قانون تصویب شد اکثریت قریب به اتفاق زنانی که سقط جنین به دست آمده تا به حال یک دیپلم دبیرستان خود را به عنوان بالاترین تحصیلی. بیش از دو سوم بود سیاه و آمد کم-درآمد بالا-فقر مناطق لوئیزیانا اغلب به عنوان رتبه فقیرترین دولت در کشور همان مطالعه نشان داد.

دوشنبه حاکم است یک پیروزی بزرگ برای سقط جنین حقوق فعالان و بالقوه برای مغلوب ساختن پیشی جستن انتخابات امیدوار است.

این Guttmacher موسسه که طرفداران برای سلامت جنسی و باروری, حقوق توصیف حکم به عنوان “مهم پیروزی در افراطیت و حق دسترسی به سقط جنین”.

“ما در حال رها که مردم در لوئیزیانا هنوز هم می تواند دریافت و مراقبت از جشن گرفتن این پیروزی در جریان مبارزه برای اطمینان از سقط جنین حقوق برای همه” موسسه گفت: در یک صدای جیر جیر.

پزشکان برای بهداشت باروری ملی سازمان حمایت گفت: “این خبر خوبی است و تأکید می کند آنچه ما می دانیم درست باشد … پزشکی محدودیت های غیر ضروری در سقط جنین مراقبت های غیر قانونی و خطرناک است.”

در سال 2016 دیوان عالی کشور حکم بر یکسان قانون از تگزاس به نام کل سلامت زن v Hellerstedt حاکم آن را خلاف قانون اساسی است. لوئیزیانا قانون در نظر گرفته شد مرده در آب.

اما دولت همچنان به فشار مورد آن و در نهایت برنده در مدار پنجم دادگاه تجدید نظر مسلما محافظه کار ترین دادگاه تجدید نظر در کشور است. در فوق العاده نادر حرکت دیوان عالی کشور موافقت کردند به شنیدن لوئیزیانا مورد وجود خود را اخیر تگزاس تصمیم گیری است. بسیاری از دادگاه-ناظران معتقدند آنچه در حال تغییر قانون نیست – اما دادگاه خود را.

مغلوب ساختن پیشی جستن متعهد در طول سال 2016 انتخابات برای سرنگونی Roe v وید هدف اصلی از راست گرا که گرایش انجیلی خواهان. رئیس جمهور بارها تبلیغ خود را موفقیت در نامزدی دو فوق العاده محافظه کار قاضیان دیوان عالی کشور, چرخش تعادل نه-عضو دادگاه به سمت راست.

کسانی که قضات نیل Gorsuch و برت Kavanaugh رای دادند در برابر این تصمیم اعلام کرد روز دوشنبه اما رابرتز’ جانبداری با لیبرال تر عنصر دیوان عالی کشور نیمکت به معنای اقدامات خود را در کنار تاسیس محافظه کار قضات نمی شد به اندازه کافی برای حمل در روز است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>