دادگاه عالی اعتصاب کردن, لوئیزیانا, محدودیت های سقط جنین

واشنگتن — دادگاه عالی روز دوشنبه رخ داد یک لوئیزیانا قانون است که می تواند به سمت چپ دولت تنها با یک کلینیک سقط جنین.

رای 5 به 4 با رئیس دادگستری رابرتز, جان G. جونیور رای دادگاه چهار عضو لیبرال بال اما اتخاذ آن استدلال است. رئیس دادگستری گفت: احترام به سنت او را مجبور به رای با اکثریت است.

مورد بود که این دادگاه برای اولین بار در سقط جنین پس از رئیس جمهور تهمت قرار ملاقات از دو قضات منتقل دادگاه به سمت راست.

لوئیزیانا قانون که به تصویب رسید در سال 2014 نیاز به پزشکان انجام سقط جنین به اعتراف امتیازات در نزدیکی بیمارستان.

قانون را به هواداران گفت: قانون محافظت از سلامت و ایمنی زنان به دنبال سقط جنین و این که الزامات مورد نیاز برای اخذ پذیرش امتیازات کمک می کند تا اطمینان از صلاحیت پزشکان. مخالفان مورد مناقشه که گفت که بستری شدن در بیمارستان پس از سقط جنین نادر هستند که زنان را دریافت مراقبت های پزشکی در بیمارستان که آیا پزشکان آنها تا به حال اعتراف امتیازات یا نه و این که سقط جنین ارائه دهندگان اغلب قادر به دست آوردن اعتراف امتیازات به دلایل نامربوط به شایستگی خود را.

تنها دو نفر از پنج پزشکان که ارائه سقط جنین در لوئیزیانا به دست آمده اند اعتراف امتیازات یکی در نیواورلئان و یکی در شریوپورت. اما Shreveport, دکتر, شهادت داد که او نمی تواند مسئولیت رسیدگی به درمانگاه کار به تنهایی. اگر این قانون به اثر رفت, یک قاضی دادگاه به این نتیجه رسیدند وجود دارد خواهد بود یک پزشک در یک درمانگاه در نیواورلئان در دسترس به ارائه سقط جنین در لوئیزیانا.

قاضی John W. deGravelles از دادگاه منطقه ای فدرال در باتون روژ زده لوئیزیانا قانون در سال 2017 گفت: ایجاد بی بار زنان در قانون اساسی حق سقط جنین. تجربه درمانگاه در Shreveport, امید, گروه پزشکی برای زنان نشان داد او نوشت که این قانون یک راه حل در جستجوی یک مشکل است.

“در 23 سال گذشته, امید, کلینیک که در خدمت بیش از 3000 نفر در هر سال تنها چهار بيمار که نياز به انتقال به بیمارستان برای درمان” قاضی deGravelles نوشت. “در هر نمونه صرف نظر از اینکه پزشک بود اعتراف امتیازات بیمار دریافت مراقبت های مناسب.”

قانون قاضی deGravelles رد شد و اصل یکسان به یکی از تگزاس است که دیوان عالی کشور زده در سال 2016 تصمیم کل سلامت زن v. Hellerstedt. عدالت Stephen G. Breyer, نوشتن برای اکثریت در این تصمیم گفت: دادگاه باید در نظر بگیرید که آیا مزایای ادعا برای قوانین قرار داده است که محدودیت در سقط جنین بیشتر از باری از دوش آنها قرار داده و این حق در قانون اساسی به این روش.

هیچ شواهدی وجود دارد که قانون تگزاس را اعتراف-امتیازات مورد نیاز “کمک کرده اند حتی یک زن دست آوردن بهتر از درمان” عدالت Breyer نوشت. اما خوب وجود دارد شواهد او اضافه کرد که نیاز ناشی از تعدادی از کلینیک های سقط جنین در تگزاس به رها کردن تا 20 از 40.

رای گیری در این تصمیم 5 به 3 با عدالت Anthony M. Kennedy پیوستن به دادگاه چهار عضو لیبرال بال به تشکیل یک اکثریت. تصمیم بر آن شد با هشت عضو دادگاه پس از مرگ قاضی آنتونین اسکالیا که در فوریه و پس از آن عدالت, Neil M. Gorsuch منصوب شد موفق قاضی اسکالیا و عدالت برت M. Kavanaugh به موفقیت عدالت کندی.

در سال 2018 یک تقسیم سه قاضی پنل از دادگاه تجدید نظر فدرال در نیواورلئان معکوس قاضی deGravelles حکم و تایید لوئیزیانا قانون وجود تصمیم دیوان عالی آمریکا در تگزاس مورد گفت که این قانون مزایای مهم تر بار آن را اعمال کرده است.

“بر خلاف تگزاس و لوئیزیانا ارائه برخی مدارک و شواهد از یک حداقل سود” قاضی جری E. اسمیت نوشت: برای اکثر. به طور خاص او مینویسد: “اعتراف به امتیازات مورد نیاز انجام و قبلا unaddressed, مدارک تابع است که به ترویج رفاه زنان به دنبال سقط جنین.”

قاضی اسمیت گسله پزشکان به دنبال ارائه سقط جنین در کشور به اندازه کافی سخت تلاش برای به دست آوردن اعتراف امتیازات و گفت: سقط جنین باقی می ماند در دسترس پس از قانون به اثر رفت.

در مخالفت قاضی پاتریک E. Higginbotham نوشت که اکثریت حاکم بود غیر ممکن است برای آشتی با دادگاه عالی 2016 تصمیم گیری در تگزاس مورد و با آن در سال 1992 حاکم در Planned Parenthood v. کیسی که ممنوع متحده از قرار دادن یک “بی بار” در قانون اساسی حق سقط جنین.

“من موفق به دیدن” قاضی Higginbotham نوشت: “چگونه یک اساسنامه با هیچ پزشکی بهره مند است که به احتمال زیاد برای محدود کردن دسترسی به سقط جنین می تواند در نظر گرفته شود چیزی جز ‘بی.'”

کامل پنجم مدار حاضر به rehear مورد توسط 9-به-6 رای. در مخالفت قاضی Stephen A. Higginson نوشت که لوئیزیانا قانون بود “معادل آن در ساختار هدف و اثر به قانون تگزاس” باطل توسط دیوان عالی کشور در سال 2016.

“من متقاعد نشده است که هر قاضی دیوان عالی کشور تصمیم گرفت که کل سلامت زن را تایید نظر ما” قاضی Higginson نوشت. “اکثریت نمی خواهد و من با احترام نشان می دهد که مخالفان ممکن است یا نه.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de