دیوان عالی نزدیک به نیمی از ایالت اوکلاهما هند رزرو

واشنگتن — روز پنج شنبه دادگاه عالی حکم 5-4 حاشیه که نزدیک به نیمی از ایالت اوکلاهما رزرو هند در چشم جنایی-سیستم عدالت, جلوگیری از مقامات دولتی از تعقیب جرائم وجود دارد که شامل بومیان آمریکایی است.

تصمیم گرفت به طور بالقوه یکی از مهم ترین حقوقی برای پیروزی بومیان آمریکا در سه دهه. نوشته شده توسط عدالت نیل Gorsuch یک غربی که دارای طرفه با قبایل در موارد قبلی پیوست و دادگاه بیشتر اعضای لیبرال.

“امروز ما پرسید که آیا زمین این معاهدات وعده داده شده باقی می ماند رزرو هند برای مقاصد جنایی فدرال قانون” عدالت Gorsuch نوشت. “از آنجا که کنگره گفته است که در غیر این صورت ما دولت را به خود کلمه است.”

مورد نگران Jimcy McGirt عضو Muscogee (نهر) ملت بود که به جرم جنایات جنسی علیه کودک توسط مقامات دولتی در این کشور تاریخی مرزهای. او گفت که تنها مقامات فدرال برخوردار بودند به تعقیب او.

آقای McGirt استدلال کرد که کنگره هرگز به وضوح نابود حاکمیت نهر ملت بیش از این منطقه پوشش حدود نیمی از دولت است. وکیل کل اوکلاهما گرفت و نظر مخالف کرد و گفت: این منطقه هرگز رزرو زمین.

پیامدهای عملی برای منطقه 1.8 میلیون نفر بودند وسیع با قضات درخواست شفاهی در چگونه کسب و کار اختلافات و فرزندخواندگی تحت تاثیر قرار خواهد.چگونه دادگاه

در McGirt v. اوکلاهما, دادگاه, 5 تا 4 که خیلی از شرقی ایالت اوکلاهما رزرو هند.

لیبرال بلوک
Sotomayor

ستمیر

Ginsburg

Ginsburg

Kagan

کاگان

Breyer

Breyer

محافظه کار بلوک
Roberts

رابرتز

Kavanaugh

Kavanaugh

Alito

Alito

Gorsuch

Gorsuch

Thomas

توماس

ببینید که چگونه دادگاه رای دادند و در دیگر موارد اصلی این اصطلاح


McGirt v. اوکلاهما شماره 18-9526 درخواست تجدید نظر از یک دولت تصمیم دادگاه شد و دادگاه عالی این دومین تلاش برای حل و فصل وضعیت شرقی اوکلاهما.

در نوامبر سال 2018 به قضات شنیده استدلال تیز v. Murphy, No. 17-1107 به وجود آمد که از محاکمه در دادگاه ایالتی پاتریک مورفی یک نهر هند برای قتل جرج Jacobs در روستایی شهرستان McIntosh شرق شهر اوکلاهما.

پس از او به مرگ محکوم شد آن پدید آمده است که قتل انجام گرفته بر آنچه تا به حال یک بار شده زمین هند. آقای مورفی استدلال کرد که تنها دولت فدرال می تواند در تعقیب او و این که یک قانون فدرال منع اعمال مجازات اعدام چرا که او یک هندی.

آقای مورفی متقاعد دادگاه استیناف ایالات متحده برای 10th مدار در دنور. اما زمانی که مورد استدلال شد قبل از هشت عضو دیوان عالی کشور قضات به نظر می رسید تقسیم شده و مشکل. (عدالت Neil M. Gorsuch که خدمت کرده بود در 10 مدار هنگامی که آن حکم در مورد recused خود را.)

به جای صدور یک تصمیم قبل از این مدت به پایان رسید در ماه ژوئن 2019 در دادگاه اعلام کرد که می شنوید یکی دیگر از مجموعه ای از استدلال در آن ترم جاری که در ماه اکتبر آغاز شده. که نشانه ای از دادگاه تا به حال به بن بست رسیده, 4 تا 4.

اما وجود دارد هیچ بحث جدید در مورفی مورد احتمالا به خاطر آن بود که دیگر روشن نیست شنوایی خواهد شکستن بن بست. به جای دادگاه شنیده ام آقای McGirt مورد امکان فراگیر مسئله حل و فصل شود توسط یک nine-عضو دادگاه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net