SpaceX با موفقیت راه اندازی فضانوردان ناسا به مداریک کشتی موشک به نام اژدها تنفس آتش جدید به امریکا بشر spaceflight برنامه در روز شنبه حامل دو فضانورد در یک مقدار پیش بینی ماجراجویی.

راه اندازی SpaceX Falcon 9 rocket و اژدها خدمه کپسول از فلوریدا مرکز فضایی کندی به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) نخستین بار از سال 2011 است که انسان تا به حال لعنتی خاموش به مدار از خاک ایالات متحده.

به همان اندازه قابل توجه آن منادی یک مسیر جدید برای crewed spaceflight کارآفرین ایلان شرکت SpaceX تبدیل شدن به اولین اپراتور تجاری برای حمل فضانوردان به فضا تحت یک مشارکت عمومی-خصوصی راه اندازی توسط ناسا آژانس فضایی آمریکا در سال 2010.

اژدها در بالای قدرتمند نه موتور موشک فالکون برداشته از گفتوگو در برنامه در 3.22 pm ET ایجاد ضخامت plumes از دود و آتش آن را به عنوان صعود بیش از اقیانوس اطلس.

“با تشکر از شما برای اولین بار انسان سوار برای فالکون 9,” co-فرمانده داگ هرلی گفت: از عرشه پرواز پس از اژدها رسیده مدار. “این باور نکردنی بود … قدردانی از همه کار سخت و تشکر برای سوار شدن به فضا است.”
Donald Trump, Mike Pence and his wife Karen Pence applaud after the launch of a SpaceX Falcon 9 rocket.

همانطور که در روز چهارشنبه زمانی که اولین تلاش در راه اندازی به تعویق افتاد با 17 دقیقه در ساعت شمارش معکوس ماموریت مدیران بازی موش و گربه با آب و هوا رو تنها 50 درصد شانس “رفتن” در سپیده دم هنگامی که رعد و برق, رعد و برق و رگبار stalked کیپ کاناورال. در این زمان آنها گرفتار یک استراحت.

شاهین تقویت کننده موشک به عنوان تبدیل شده است تقریبا روال برای اسپیس ایکس در بازگشت به زمین پس از اولین مرحله جدایی و فرود با موفقیت در بازیابی کشتی در اقیانوس اطلس برای استفاده در ماموریت های آینده.

کپسول رسیده مدار 12 دقیقه بعد صرف خواهد شد و 19 ساعت تعقیب ایستگاه فضایی 250 کیلومتری بالای این سیاره قبل از docking در روز یکشنبه. هرلی و باب Behnken جانبازان, شاتل فضایی, ماموریت خواهد خود را به پیوستن به ناسا همکار کریس کسیدی در حال حاضر ساکن با دو فضانورد روسی روی ISS.

به عنوان یک آزمون ماموریت هموار کردن راه برای پروازهای منظم از اژدها بعد از این سال هر جنبه ای از فضاپیما عملکرد خواهد شد تجزیه و تحلیل توسط SpaceX مهندسین. Behnken و Hurley باقی خواهد ماند و در مدار تا 120 روز است.

“این است راه بیش از حد طولانی” جیم Bridenstine این مدیر ناسا گفت: از راه اندازی. “این فقط شگفت انگیز روز. من تنفس آه امداد اما من نمی خواهد بود تا باب و داگ به خانه با خیال راحت.”

اگر چه به خواست برای تماشای راه اندازی از راه دور به دلیل coronavirus محدودیت دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و همسرش, Melania و معاون رئیس جمهور مایک پنس با حضور در فرد است. مغلوب ساختن پیشی جستن ساخته شده است که فضای یک اولویت از طریق بنیاد فضا زور به عنوان شاخه نظامی آمریکا مستقل از ناسا و رونمایی از امریکا برای اولین بار ملی فضای استراتژی است.

او همچنین کارگردانی ناسا برای فرود انسان بر روی ماه تا سال 2024 برای اولین بار پس از نهایی ماموریت آپولو در سال 1972 اگر چه آژانس deep-space آرتمیس برنامه ماه پشت برنامه و بودجه.

برخی از تحلیلگران دیدن مغلوب ساختن پیشی جستن به عنوان به دنبال بهره برداری از برنامه های فضایی در حال حرکت تنظیم قبل از ریاست جمهوری خود را به صورت سیاسی به دست آوردن هدایت یک پیام از ما برتری جهانی حتی در میان یک بیماری همه گیر که پاسخ او شده است صریحا انتقاد کرد.

شنبه پرواز بود پیشگامانه. چهار صندلی فن آوری صفحه نمایش لمسی اژدها کپسول یک قرن 21 فضاپیما تحمل شباهت کمی به تا حد زیادی مکانیکی آپولو کپسول دهه 1960 و ناسا ناوگان شاتل فضایی orbiters.

خدمه اجتناب از “قلع می تواند” Astrovan شده است که خدمه حمل و نقل پس از آن ما شروع به ارسال انسان به فضا در سال 1961 سفر به گفتوگو در اتومبیل های الکتریکی تولید شده توسط تسلا یکی دیگر از مشک شرکت, گوش دادن به موسیقی توسط AC/DC.
Nasa astronauts Douglas Hurley, left, and Robert Behnken wave while seated in a Tesla SUV on their way to Pad 39-A, at the Kennedy Space Center in Cape Canaveral.

خود را تحت فشار پرواز مناسب تا حدودی طراحی شده توسط مشک خود را نگاه مانند “چیزی Jetsons” با توجه به لیلاند ملوین سابق شاتل فضانورد.

برخی از سنت باقی می ماند. اژدها اخراج از گفتوگو 39A سایت از نیل آرمسترانگ و آلدرین انفجار کردن به ماه در سال 1969 اولین پرواز شاتل فضایی کلمبیا در سال 1981 و همچنین جدید ترین crewed ناسا پرواز 2011 پرتاب مدارگرد آتلانتیس, سرنشین, Hurley.

راه اندازی یکی دیگر از نقطه عطف برای SpaceX مشک شرکت است که گذر گاه محموله به ایستگاه فضایی سرنشین uncrewed فضاپیما است. یکی از پیمانکاران تحت ناسا $6.2 میلیارد commercial crew program, SpaceX به سرقت برده مارس در بوئینگ با تکمیل یک uncrewed سقط جنین test در ماه ژانویه است. بوئینگ Starliner کپسول رنج می برد و در پرواز ناهنجاری در آن پرواز آزمایشی در ماه دسامبر. آینده راه اندازی خرما تحت بررسی است.

“این واقعا سخت به این باور است که” مشک میلیاردر بنیانگذار پی پال که دو برابر به عنوان شرکت مستقر در کالیفرنیا ارشد مهندس گفت: قبل از چهارشنبه راه اندازی تلاش.

“این یک رویا به حقیقت می پیوندند برای من و هر کس در SpaceX نتیجه فوق العاده ای تعدادی از افراد هوشمند کار فوق العاده سخت را به این روز اتفاق می افتد.”

SpaceX غلبه بر چالش های خود را دارد. خدمه کپسول اژدها نابود شد در زمین تست انفجار در کیپ کاناورال در مارس 2019 و در سال 2015 یک موشک فالکون منفجر 139 ثانیه به پرواز. روز جمعه یک نمونه اولیه از آن نسل بعدی سفینه فضایی Starship منفجر شد و در طول یک زمین آزمون در تگزاس است.
People view the launch of a SpaceX Falcon 9 rocket and Crew Dragon spacecraft from the beach.

“شوخی ما این است که در ناسا شکست یک گزینه نیست” گفت: جف هافمن استاد هوانوردی و فضانوردی در موسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT) و یک فضانورد سابق ناسا.

“اما در SpaceX شکست این است که چگونه آنها یاد بگیرند که چگونه آنها را دریافت کنید همه چیز درست است. و این است یکی از راه هایی که مشک توانسته است به پیشرفت و نوآوری است که SpaceX به ارمغان آورده.

“سن مشارکت عمومی-خصوصی در پروازهای فضایی است که در اینجا. آیا ناسا در حال رفتن به صرفه جویی در مقدار زیادی از پول با پرداخت SpaceX به جای پرداخت روس ها که روشن نیست. اما پول اقامت در آمریکا. و به صورت استراتژیک و ژئوپولیتیک دلایل آن را خوب به خود ما انسان قابلیت راه اندازی.”

از سال 2011 ناسا مجبور شده است به تکیه بر روسیه و آژانس فضایی خرید صندلی سرنشین پیری فضاپیمای سایوز برای تا $85m هر کدام. اگر این ماموریت به طور رسمی شناخته شده به عنوان SpaceX نسخه ی نمایشی-2, موفق است که تغییر کرده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>