دود از آتش سوزی ساحل غربی گسترش می یابد به ساحل شرقی

سیاتل — دود آتش billowing است که پتو بسیاری از ساحل غربی با مه سوزش نیز شروع به حل و فصل به جو هزاران مایل دور تر در روز سه شنبه.

در حالی که آب و هوای مطلوب تر به آتش نشانان اجازه داده است تا در برابر فروغ های ویرانگر در اورگن پیشرفت هایی داشته باشند، بحران به دور از پایان بود: بزرگترین آتش سوزی ها هنوز بیشتر آلوده نبودند، هوا یک هفته است که برخی از آلوده ترین ها در این سیاره بوده است و ایالت در حالی که خدمه همچنان از طریق آوار برای افراد گمشده الک می کردند، سردخانه تلفن همراه راه اندازی می کرد.

در کالیفرنیا، جایی که در سال جاری ۲۵ نفر جان خود را از دست داده اند و ۳٫۲ میلیون جریب – یک رکورد مدرن – سوخته اند، مقامات هم موفقیت ها و هم شکست هایی داشتند: آتش نشانان آنجا حاوی دو آتش سوزی بودند، یکی در شهرستان یوبا و شمال دیگر ویلت ها، و در تلاش بودند تا ۳۳ فروغ جدید را سرکوب کنند چرا که بادهای سفت در شمال شرقی آتش سوزی را به خاک جدید سوق دادند. هنوز باران قابل توجهی در دید وجود نداشت و زمین هایی که با آب و هوای گرم پارچ شده بودند در معرض خطر شعله ور شدن باقی می مانند.

در آتش سوزی مجتمع شمالی که بیش از ۲۷۰٬۰۰۰ جریب شمال شرقی ساکرامنتو را سوزانده است، بادها شعله های آتش را در سراسر پاکسازی که توسط بولدوزرها شخم زده شده بود شلاق می زد.

کاپيتان مايکل مک ايندو و خدمه اش سعي مي کردن هر گونه تمبر عبور از يه جاده رو مهر کنن کاپیتان مک ایندو که از سوی اداره آتش نشانی لس آنجلس برای پیوستن به مبارزه به شمال فرستاده شده بود، گفت: «متوقف کردن آن واقعا چالش برانگیز است.

به گزارش سرویس جنگل آمریکا، خدمه بازگشته به لس آنجلس روز سه شنبه در حال کار برای ضرب و شتم یک آتش سوزی بودند که به فاصله 500 فوتی رصدخانه مشهور کوه ویلسون نزدیک شد.

ساکنان ساحل غربی از سان فرانسیسکو به سیاتل و فراتر از آن برای روزها از دود رنج می برد، که ارسال کرده است خواندن با کیفیت هوا افزایش به سطوح خطرناک، بسته برخی از مدارس و منجر به مقامات به بستن پارک ها و سواحل در حالی که موعظه برای مردم به ماندن در داخل خانه. در سیاتل، مرکز پزشکی هاربرویو گزارش داد که شاهد افزایش تعداد افرادی است که به دنبال کمک برای مسائل تنفسی هستند – بسیاری از آن ها افرادی که شرایط زمینه ای مانند آسم یا بیماری ریه دارند.

جی اینفلی از واشنگتن گفت: “هوای خارج در حال حاضر در سطوح آلوده تاریخی قرار دارد.”

دود ناشی از آتش سوزی کریک در نزدیکی فرزنو، کالیفرنیا، روز سه شنبه بر اعتبار… دانیل دریفوس برای نیویورک تایمز

هوایی که ناسالم برای تنفس در نظر گرفته شد تا آنجا که مونتانا و تا کانادا ثبت شد، هر چند مه سطح بالا گسترش بسیار بیشتر است. پیشرانه شده توسط جریان جت و یک سیستم پر فشار بر فراز دریاچه های بزرگ، دود شروع به ورود به ارتفاعات بالاتر در سراسر بسیاری از قاره.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>