سمون رئیس که به بردگی گرفته شده روستاییان محکوم به 11 سال در نیوزیلندنیوزیلند مبتنی بر سمون رئیس شده است محکوم به 11 سال زندان برای قاچاق انسان و با استفاده از 13 از هموطنان خود را به عنوان برده و بیش از 25 سال دوره.

یوسف کمبود آب, Matamata, 65, همچنین شناخته شده به عنوان Villiamu سامو بود مجرم در 10 فقره قاچاق و 13 فقره برده داری پس از پنج هفته از محاکمه در دادگاه عالی در نپیر در ماه مارس است.

در هنگام صدور حکم در دوشنبه عدالت هلن جمع اوری توصیف متمتا را متخلف به عنوان “شنیع” و دستور داد او را به پرداخت NZ$180,000 ($120,000) در پرداخت غرامت به قربانیان RNZ گزارش با تاج تصرف نیمی از متمتا دارایی های ماه گذشته در تلاش برای بهبود بودجه برای پرداخت غرامت.

متمتا مورد اولین بار است که هر کسی در نیوزیلند متهم شده بود با هر دو قاچاق انسان و برده داری به طور همزمان.

متخلف رخ داده بین سال 1994 و مارس سال گذشته شامل 13 Samoans از سه روستا در جزیره Upolu. جوانترین شد فقط 12.

تاج استدلال وجود دارد یک الگوی به, Matamata را متخلف با او آوردن گروه های کوچکی از مردم به نیوزیلند بیش از 25 سال برای او “مالی خود بهره مند شوند”.

او وعده داده شده پرداخت باغبانی کار و یا تحصیل در نیوزیلند و پرداخت خود را برای پرواز, ویزا و گذرنامه. اما به محض ورود آنها مشغول به کار ساعت های طولانی اغلب در هفت روز هفته بدون هیچ پرداخت در حالی که “کیسه های پول” بودند را به دست Matamata, تاج دادستان کلیتون واکر گفت.

Matamata, وکیل استدلال خود را عمدتا وضعیت به معنای او مسئولیت را به نگاه پس از تمام خانواده و آن بود و به نوعی در ساموآیی فرهنگ برای همه اعضای یک خانواده به استخر دستمزد خود را برای کمک به همه.

تمام 13 قربانیان که به شواهد و مدارک از طریق مترجمان در دادگاه گفت که آنها کار می کرد بدون پرداخت و تا به حال به انجام کارهای متمتا خانه که در آن زندگی می کردند پشت بلند محیط حصار و قفل دروازه. آنها مجاز به ترک و یا صحبت می کنند به هر کسی در محل کار و یا کلیسا و یا حتی خود خانواده ها در ساموآ بدون اجازه او.

آنها همچنین به طور منظم در معرض کلامی و فیزیکی اگر آنها مشغول به کار بیش از حد به آرامی و یا انجام کارهای روزمره خود را به استانداردهای ادعا می کند که متمتا را تکذیب کرد.

او گفت: مردان و زنان آمد به نیوزیلند در تعطیلات و او تا به حال هیچ کنترل بیش از کسانی که فرار شد و overstayers.

همه متمتا را قربانیان گفت: آنها بیش از حد می ترسم به شکایت در مورد درمان خود را با توجه, Matamata را matai یا عمدتا وضعیت که فرمان اطاعت مطلق.

در نیوزیلند برده داری حمل حداکثر مجازات از 14 سال در زندان است. انسان قاچاق به اتهام انجام شده حداکثر مجازات 20 سال زندان و یا یک NZ$500,000 خوب است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de