روسیه مخفیانه ارائه شده شبه نظامیان افغان نعمت برای کشتن نیروهای ایالات متحده هوش می گوید

واشنگتن — مقامات اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسیده اند که یک نظامی روسیه واحد اطلاعات مخفیانه ارائه شده نعمت به طالبان وابسته به داعش برای کشتن نیروهای ائتلاف در افغانستان از جمله هدف قرار دادن سربازان آمریکایی — در میان مذاکرات صلح برای پایان دادن به طولانی مدت جنگ به گفته مقامات در جریان این موضوع است.

ایالات متحده به این نتیجه رسید ماه پیش که روسیه واحد که مرتبط است به ترور تلاش و دیگر عملیات های مخفی در اروپا در نظر گرفته شده برای بی ثبات کردن غرب و یا انتقام گرفتن از turncoats بود مخفیانه ارائه پاداش برای موفقیت در حملات سال گذشته است.

اسلامگرا و یا مسلح جنایی عناصر ارتباط تنگاتنگی با آنها بر این باور هستند که به جمع آوری برخی از فضل پول, مقامات گفت. بیست و آمریکایی کشته شده در جنگ در افغانستان در سال 2019 بود اما روشن نیست که قتل تحت سوء ظن است.

هوش پیدا شد و جریان را به رئیس جمهور تهمت و کاخ سفید شورای امنیت ملی مورد بحث و بررسی این مشکل در جلسه بین در اواخر ماه مارس مقامات گفت. مقامات یک منو از گزینه های بالقوه — شروع با ساخت یک دیپلماتیک شکایت به مسکو و تقاضا است که آن را متوقف کند, همراه با پدیده یک سری از تحریم ها و دیگر امکان پاسخ اما کاخ سفید هنوز به اجازه هر مرحله, مقامات گفت.

یک عملیات برای تشویق کشتار آمریکایی و دیگر نیروهای ناتو خواهد بود قابل توجه و تحریک آمیز تشدید چه آمریکایی و مقامات افغان گفته اند که روسیه برای حمایت از طالبان و این اولین باری خواهد بود که روسیه واحد شناخته شده بود که هماهنگ حمله به سربازان غربی.

هر گونه درگیری با طالبان که منجر به کشته شدن سربازان آمریکایی نیز می تواند تشدید روسیه ترکیبی اصطلاح جنگ علیه ایالات متحده یک استراتژی بی ثبات کردن دشمنان از طریق ترکیبی از تاکتیک به عنوان حملات سایبری گسترش جعلی اخبار و پنهانی و از طریق پست بشکند عملیات نظامی است.

کرملین نشده بود آگاه ساخته شده از این اتهامات گفت: دیمیتری Peskov دبیر مطبوعاتی رئیس جمهور ولادیمیر V. پوتین از روسیه است. “اگر کسی باعث می شود آنها ما را پاسخ” آقای Peskov گفت. یک سخنگوی طالبان نیست پاسخ دادن به پیام ها به دنبال نظر.

سخنران در شورای عالی امنیت ملی پنتاگون وزارت امور خارجه و C. I. A. کاهش یافته است به نظر.

مقامات آشنا با هوش نیست توضیح کاخ سفید به تاخیر در تصمیم گیری چگونه به پاسخ به اطلاعاتی در مورد روسیه است.

در حالی که برخی از نزدیک ترین مشاوران, مثل وزیر امور خارجه مایک Pompeo اند توصیه بیشتر افزایش تدابیر سیاست های روسیه آقای مغلوب ساختن پیشی جستن به اتخاذ انطباق موضع به سمت مسکو است.

در اجلاس سران در سال 2018 در هلسینکی فنلاند, آقای مغلوب ساختن پیشی جستن به شدت پیشنهاد کرد که به اعتقاد او آقای پوتین انکار است که کرملین دخالت در انتخابات ریاست جمهوری 2016 با وجود گسترده توافق در داخل آمریکا هوش استقرار آن انجام داد. آقای ترامپ با انتقاد از لایحه اعمال تحریم های روسیه هنگامی که او آن را امضا و به قانون پس از کنگره تصویب آن را وتو ضد اکثریت. و او بارها و بارها اظهارات که تضعیف ناتو به عنوان سدی در برابر تهاجم روسیه در اروپا است.

مقامات صحبت کرد به شرط ناشناس ماندن به توصیف ظریف هوش و داخلی مذاکرات. آنها گفتند هوش درمان شده بود به عنوان نزدیک برگزار شد راز اما دولت گسترش جلسات در مورد آن در این هفته — از جمله به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد آن با دولت بریتانیا که نیروهای در میان کسانی که گفته اند هدف قرار داده است.

اعتبار…کیریل Kallinikov/میزبان آژانس عکس از طریق گتی ایماژ

هوش ارزیابی است که گفته می شود بر اساس حداقل در بخش, در بازجویی از دستگیر شبه نظامیان افغان و جنایتکاران. مقامات توصیف نیست مکانیک از عملیات مانند این که چگونه اهداف برداشت شد و یا چگونه پول دست به دست. این نیز روشن نیست که آیا روسیه در حال فعالان مستقر در داخل افغانستان و یا ملاقات با طالبان همتایان خود در جاهای دیگر.

وحی آمد به تمرکز در داخل برگ برنده دولت در یک ظریف و پریشان زمان. اگر چه مقامات جمع آوری اطلاعات پیش از آن در سال های بین, نشست در کاخ سفید صورت گرفت به عنوان coronavirus همه گیر شد تبدیل شدن به یک بحران و بخش هایی از این کشور تعطیل شد.

به عنوان آقای مغلوب ساختن پیشی جستن به دنبال انتخاب مجدد در ماه نوامبر او می خواهد برای حمله به یک توافق صلح با طالبان برای پایان دادن به جنگ افغانستان.

هر دو آمریکایی و مقامات افغان قبلا متهم روسیه از تامین سلاح و حمایت های دیگر به طالبان است که به مقدار فعالیت های بی ثبات کننده اگر چه روسیه مقامات دولتی را رد کرد و چنین ادعا می کند به عنوان “بیکار شایعات بی اساس” و بی اساس است.

“ما به اشتراک گذاشتن برخی از منافع خود با روسیه در افغانستان و وضوح آنها اقدام به تضعیف منافع ما به عنوان” ژنرال John W. نیکلسون جونیور, فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان در آن زمان گفت: در سال 2018 مصاحبه با بی بی سی.

هر چند نیروهای ائتلاف دچار موجی از مبارزه با تلفات آخر تابستان و اوایل پاییز تنها چند باید از آنجا کشته شده اند. چهار آمریکایی کشته شده در جنگ را در اوایل سال 2020 اما طالبان تا کنون در مورد حمله آمریکا به مواضع پس از یک مارس به توافق.

سربازان آمریکایی نیز به شدت کاهش می یابد و حرکت خود را در خارج از پایگاه های نظامی به دلیل coronavirus کاهش قرار گرفتن در معرض حمله است.

در حالی که مقامات گفته شد که اعتماد به نفس در مورد اطلاعاتی که از فعالان ارائه شده و پرداخت می شود نعمت به شبه نظامیان افغان برای کشتن آمریکایی ها آنها را بیشتر عدم قطعیت در مورد چگونگی بالا در دولت روسیه به عملیات مخفیانه مجاز بود و چه آن هدف ممکن است.

برخی از مقامات استدلال کرده اند که روس ها ممکن است به دنبال انتقام از نیروهای ناتو برای یک سال 2018 نبرد در سوریه است که در آن نظامی آمریکایی کشته و چند صد pro-سوریه نیروهای متعدد از جمله روسیه مزدوران آنها به عنوان پیشرفته در آمریکا پاسگاه. مقامات همچنین پیشنهاد کرد که روسها ممکن است تلاش برای از خط خارج کردن مذاکرات صلح به نگه داشتن ایالات متحده گرفتار در افغانستان است. اما این انگیزه همچنان تیره است.

مقامات در جریان این موضوع گفت: دولت در حال ارزیابی این عملیات به کاردست واحد 29155 یک بازوی نظامی روسیه در سازمان شناخته شده به طور گسترده ای به عنوان G. R. U. واحد مربوط به مارس سال 2018 عصب عامل مسمومیت در سالزبری انگلستان از سرگئی Skripal سابق G. R. U. افسر که تا به حال کار کرده و اطلاعاتی بریتانیا و پس از آن پناهنده شد و دختر خود را.

غربی مقامات اطلاعاتی می گویند این واحد که در عمل برای بیش از یک دهه بوده است شارژ توسط کرملین با انجام یک کمپین برای بی ثبات کردن غرب از طریق براندازی خرابکاری و ترور. در علاوه بر این به 2018 مسمومیت واحد شده بود و اقدام به کودتا در مونته نگرو در سال 2016 و مسمومیت از یک تولید کننده سلاح در بلغارستان یک سال پیش از آن.

آمریکا مقامات اطلاعاتی می گویند G. R. U. بود که در مرکز مسکو تلاش مخفیانه برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری 2016. در ماه قبل از آن انتخابات مقامات آمریکایی می گویند دو G. R. U. cyberunits شناخته شده به عنوان 26165 و 74455 هک به حزب دموکرات سرور و سپس با استفاده از ویکی لیکس برای انتشار شرم آور ارتباطات داخلی.

در بخشی به دلیل آن تلاش شد با هدف کمک به شیب در انتخابات به آقای مغلوب ساختن پیشی جستن را به نفع خود در دست زدن به مسائل مربوط به روسیه و آقای پوتین آمده است تحت خاص موشکافی. ویژه مشاور تحقیقات نشان داده است که برگ برنده های کمپین استقبال مداخله روسیه و انتظار می رود برای بهره مندی از آن را در بر داشت اما شواهد کافی برای ایجاد آن است که همکاران خود را مشغول کرده بود در هر توطئه جنایی با مسکو است.

عملیات مربوط به واحد 29155 تمایل به بسیار خشن تر از آن مربوط به cyberunits. افسران خود را اغلب تزئین جانبازان نظامی با سال خدمات و در برخی موارد آشنایی به اتحاد جماهیر شوروی شکست خورده جنگ در افغانستان در دهه 1980 ، هرگز قبل از واحد بوده است متهم به سازماندهی حمله به سربازان غربی اما مقامات در جریان عملیات خود را می گویند آن فعال بوده است در افغانستان برای سال های بسیاری است.

هر چند روسیه اعلام کرد طالبان یک سازمان تروریستی در سال 2003 روابط بین آنها شده است گرم شدن کره زمین در سال های اخیر است. طالبان را در سفر به مسکو برای مذاکرات صلح با دیگر برجسته افغان از جمله رئیس جمهور پیشین حامد کرزی ، در این مذاکرات را حذف نمایندگان از دولت فعلی افغانستان به عنوان به خوبی به عنوان هر کسی که از ایالات متحده و در زمان آنها به نظر می رسید به کار در crosscurrents با تلاشهای آمریکا برای پایان دادن به جنگ است.

افشای آید در زمانی که آقای مغلوب ساختن پیشی جستن در گفت و او را دعوت آقای پوتین به نشست توسعه یافته از گروه 7, سازمان ملل, اما تنش بین آمریکا و روسیه ارتش های در حال اجرا ،

در چند قسمت اخیر در بین المللی خاک و حریم هوایی از سواحل آلاسکا به دریاهای سیاه و مدیترانه مبارزه با هواپیما از هر کشور را درهم برای رهگیری هواپیماهای نظامی از دیگر.

Mujib Mashal کمک گزارش از کابل ،