‘درو از مرگ’: دانشمندان کشف جدید گونه های دایناسور مربوط به تی رکسدانشمندان در کانادا اعلام کرده اند کشف یک گونه جدید از دایناسور از نزدیک مربوط به Tyrannosaurus rex که strode دشت از شمال امریکا در مورد 80m سال پیش.

Thanatotheristes degrootorum – یونانی برای “درو از مرگ” – تصور می شود قدیمی ترین عضو تی رکس خانواده و در عین حال کشف شده در شمال, شمال امریکا, و رشد خواهد بود به حدود 8 متر (26 فوت) طول دارد.

“ما انتخاب یک نام است که مظهر آنچه در این tyrannosaur شد به عنوان تنها شناخته شده زیادی apex predator از آن زمان در کانادا درو از مرگ” گفت: Darla Zelenitsky استادیار دایناسور palaeobiology در کانادا دانشگاه کلگری.

“نام مستعار آمده است به Thanatos” او به خبرگزاری فرانسه گفت.
A handout photo made available by the University of Calgary and Royal Tyrrell Museum shows an artist’s impression of the newly discovered species.

در حالی که تی رکس – معروف ترین از همه گونه های دایناسور – stalked آن طعمه aboutr 66m سال پیش Thanatos قدمت حداقل 79m سال این تیم گفت.

نمونه کشف شد توسط Jared Voris یک دانشجوی دکترا در کلگری و جدید tyrannosaur گونه یافت می شود برای 50 سال در کانادا.

“تعداد بسیار کمی وجود دارد گونه tyrannosaurids نسبتا صحبت کردن گفت:” Zelenitsky همکاری نویسنده از این مطالعه به نظر می رسد که در مجله کرتاسه پژوهش است. “از آنجا که از ماهیت مواد غذایی و زنجیره ای این شکارچیان راس بودند نادر در مقایسه با گیاه خوار یا گیاه-خوردن دایناسورها.”

این مطالعه نشان داد که Thanatos حال عمیق و طولانی پوزه شبیه به بیشتر بدوی tyrannosaurs که زندگی در جنوب آمریکا.

محققان پیشنهاد شده است که تفاوت در tyrannosaur جمجمه اشکال بین مناطق شده است می تواند به تفاوت در رژیم غذایی و وابسته به طعمه های موجود در آن زمان.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>