مسابقه برای کروناویروس واکسن چاله جاسوسی علیه جاسوسی

واشنگتن — هکرها اطلاعاتی چین قصد سرقت داده های واکسن ویروس کرونا بودند ، بنابراین آنها به دنبال آنچه که آنها معتقد بودند که یک هدف آسان خواهد بود. آنها به جای اینکه به سادگی به دنبال شرکت های داروسازی بر روی دانشگاه کارولینای شمالی و مدارس دیگر که تحقیقات برش لبه انجام می دهند، انجام دادند.

اونا تنها جاسوس سر کار نبودن سرویس اطلاعاتی برتر روسیه، اس.وی.آر، شبکه های تحقیقاتی واکسن را در آمریکا، کانادا و بریتانیا هدف قرار داد، تلاش های جاسوسی که برای اولین بار توسط یک سازمان جاسوسی بریتانیایی که کابل های فیبر نوری بین المللی را زیر نظر داشت، شناسایی شد.

ایران نیز تلاش های خود را برای سرقت اطلاعات مربوط به تحقیقات واکسن به شدت افزایش داده است و آمریکا تلاش های خود را برای ردیابی جاسوسی دشمنانش و ساحل دفاع از آن افزایش داده است.

به طور خلاصه، هر سرویس جاسوسی عمده در سراسر جهان در تلاش است برای پیدا کردن آنچه که هر دیگری است تا.

بر اساس مصاحبه با مقامات اطلاعاتی فعلی و سابق و دیگران که تلاش های جاسوسی را ردیابی می کنند، همه گیر کروناویروس یکی از سریع ترین شیفت های ماموریت زمان صلح را در زمان های اخیر برای سازمان های اطلاعاتی جهان برانگیخته است و آن ها را در یک بازی بزرگ جدید جاسوسی در مقابل جاسوسی در برابر یکدیگر گود کرده است.

نزدیک به همه دشمنان آمریکا تلاش های خود را برای سرقت تحقیقات آمریکایی تشدید کردند در حالی که واشنگتن نیز به نوبه خود برای حفاظت از دانشگاه ها و شرکت هایی که پیشرفته ترین کار را انجام می دهند حرکت کرده است. به گفته یک مقام غربی که در مورد این اطلاعات توضیح داده شده است، اطلاعات ناتو که به طور معمول نگران حرکت تانک ها و سلول های تروریستی روسیه است، برای بررسی تلاش های کرملین برای سرقت تحقیقات واکسن نیز گسترش یافته است.

این مسابقه یادآور مسابقه فضایی است، جایی که اتحاد جماهیر شوروی و آمریکا برای رسیدن به زمانی که دیگری به نظر می رسید به احتمال زیاد به نقطه عطفی دست یابد، به سرویس های جاسوسی خود متکی بودند. اما جایی که مسابقه جنگ سرد برای رسیدن به مدار زمین و ماه در طول دهه ها پخش شد، جدول زمانی برای کمک به امن کردن داده ها در مورد درمان های کروناویروس به شدت فشرده می شود چرا که نیاز به واکسن هر روز فوری تر رشد می کند.

جان سی دمرز، یکی از مقامات ارشد وزارت دادگستری، ماه گذشته در جریان رویدادی که مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی برگزار کرد، در مورد چین گفت: «تعجب آور خواهد بود اگر آنها در تلاش نبودند با ارزش ترین تحقیقات زیست پزشکی را که در حال حاضر در جریان است، بدزدند.» “ارزشمند از دیدگاه مالی و ارزشمند از دیدگاه ژئوپلیتیک.”

فشار چین پیچیده است. عوامل آن همچنین به گفته یک جریان و یک مقام سابق آشنا به این اطلاعات، از اطلاعات سازمان بهداشت جهانی برای هدایت تلاش های هک واکسن خود چه در آمریکا و چه در اروپا استفاده کرده اند.

مشخص نبود که چین دقیقا ً چگونه از موقعیت تأثیرگذار خود در دبلیو.اچ.او برای جمع آوری اطلاعات مربوط به کار واکسن در سراسر جهان استفاده می کند. به گفته یک مقام اطلاعاتی سابق، این سازمان داده های مربوط به واکسن های در حال توسعه را جمع آوری می کند و در حالی که بخش عمده ای از آن در نهایت علنی می شود، هکرهای چینی می توانستند با گرفتن اطلاعات زودهنگام در مورد اینکه چه تلاش های تحقیقاتی واکسن کروناویروس دبلیو.اچ.او امیدوارکننده ترین تلاش ها را می دید، بهره مند شوند.

به گفته مقامات فعلی و سابق آمريکا، مقامات اطلاعاتی آمريکا در اوايل ماه فوريه در حالی که ويروس جای پایی در آمريکا به دست می آورد، از تلاش های چين ياد گرفتند. سی.ای.ای و دیگر آژانس ها حرکت های چین در داخل آژانس های بین المللی از جمله دبلیو.اچ.او را از نزدیک تماشا می کنند.

به گفته این مقام اطلاعاتی سابق، نتیجه گیری اطلاعاتی به سوق دادن کاخ سفید به سمت خط سختی که در ماه مه در دبلیو.اچ.او به تصویب رسید، کمک کرد.

مقامات آمریکایی می گویند در کنار دانشگاه کارولینای شمالی، هکرهای چینی دانشگاه های دیگری را نیز در سراسر کشور هدف قرار داده اند و برخی ممکن است شبکه های خود را نقض کرده باشند. آقای دمرز در سخنرانی خود گفت چين فراتر از آنچه وزارت دادگستری در کيفرخواست در ماه ژوئيه فاش کرد، «نفوذهای متعددی» انجام داده است که دو هکر را متهم کرد که به نمایندگی از سرويس جاسوسی وزارت امنيت دولتی چين برای تعقيب اطلاعات واکسن و تحقيقات شرکت های بیوتکنولوژی آمريکا کار می کنند.

به گفته دو نفر که با این موضوع آشنا هستند، اف.بی.آی در هفته های اخیر به مقامات سازمان ملل متحد در مورد تلاش های هک هشدار داد. تیم های هک چینی در تلاش بودند تا به شبکه های کامپیوتری بخش اپیدمیولوژی مدرسه وارد شوند اما به آن ها نفوذ نکردند.

یک سخنگوی سازمان ملل متحد به نام لزلی مینتون گفت که این مدرسه «مرتباً هشدارهای تهدیدی را از سازمان های امنیتی آمریکا دریافت می کند.» او سوالات بیشتری را به دولت فدرال هدایت کرد، اما گفت که این مدرسه در “نظارت شبانه روزی” سرمایه گذاری کرده است تا “به نگهبانی در برابر حملات تهدید مداوم پیشرفته سازمان های تحت حمایت دولت کمک کند.”

در کنار هک کردن، چین از راه های دیگری به دانشگاه ها رانده است. برخی از مقامات دولتی بر این باورند که تلاش می کند از مشارکت های تحقیقاتی که دانشگاه های آمریکا با نهادهای چینی گداز کرده اند، بهره ببرد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>