تظاهرات در نروژ آغاز می شود تخریب ساختمان آراسته با پیکاسوها

اعتراض نروژ دولت آغاز شده است تخریب یک ساختمان تاریخی آراسته با نقاشی های دیواری توسط پابلو پیکاسو به عنوان بخشی از تلاش ها برای بازسازی مقر دولت آسیب دیده در سال 2011 حمله تروریستی توسط راست گرا که گرایش افراطی آندرس بریویک.

Y-بلوک ساختمان اداری در اسلو با پیکاسو نقاشی شن و ماسه لعنتی به 250 تن بخش از نما را جایگزین مدرن و امن تر توسعه دولت می گوید.

تخریب به شدت تقسیم شده نظر: برخی می گویند 50 ساله brutalist ساختار زشت است و سزاوار بود با خاک یکسان در حالی که دیگران را به نام برای حفاظت از آن است.

پیکاسو با همکاری نروژی مجسمه کارل Nesjar که تبدیل طرح توسط هنرمند اسپانیایی به عظیم برای کار بتن در نیویورک, بارسلونا, اسلو و دیگر شهرستانها.

با استفاده از تمام دیوار بیرونی Y-block ساختمان Nesjar به پیکاسو ماهیگیران یک محل برجسته در پایتخت نروژ است و همچنین لعنتی مرغ دریایی, یک کف به سقف نقشه به 60 تن دیوار در لابی.

کم افزایش ساختار, ساخته شده در سال 1969 و بنابراین نام به دلیل شکل آن را به عنوان دیده می شود از هوا قرار دارد وزارت آموزش و پرورش تا 22 جولای 2011 زمانی که Breivik منفجر شدن یک بمب بزرگ در این نزدیکی هست.

هر دو آثار حذف خواهد شد و حفظ به نصب در جاهای دیگر اگر چه فعالان می گویند ساختمان و نقاشی های دیواری متعلق به هم.

در علاوه بر این به امیدوار به حفظ معماری کار معمولی از 1960 مخالفان تخریب استناد نمادین استدلال: که ساختمان های دولتی باید باقی می ماند ایستاده دقیقا به این دلیل که راست گرا که گرایش افراطی سعی کردم به آنها را پاره کردن.

Protesters wearing striped sweaters in honour of Picasso demonstrate in front of the Fishermen mural in 2019.

یک مبارز نروژی خواننده و ترانه سرا الویرا Nikolaisen گفت: رادیو فردا: “یک فرآیند هایی که این اتفاق می افتد.” اما او افزود: “در همان زمان روح است که بسیاری از نمایش داده شده به مبارزه برای محافظت از ساختمان بسیار مثبت بوده است. مردم باید از خواب بیدار شده تا به ارزش این هنر است.”

H-بلوک ساختمان شد و به نخست وزیر دفاتر تا Breivik منفجر ون لود شده با 950kg از مواد منفجره در پایگاه خود را قبل از او رفت و در را به انجام جرم تیراندازی در جزیره Utøya.

این حملات که به کشته شدن 77 نفر شد نروژ بدترین زمان صلح و قساوت.

چندین ساختمان های مجاور آسیب دیده بودند در این انفجار کشته شده اند و پاره در حالی که یک برج است که همچنین شامل برخی از پیکاسو کار ترمیم خواهد شد.

Y ساختمان سوار تا پس از سال 2011 اما با کمی آسیب ساختاری می تواند که تعمیر شده است اما دولت گفت: محل آن بیش از یک تونل جاده در معرض آن برای حمله به.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im