پراگ وصله پینه کردن نشان می دهد یهودی سنگ قبر مورد استفاده برای هموار کردن خیابان

ده ها تن از سنگ فرش سنگ ساخته شده از سنگ قبر یهودی شده اند و در طول کلنگی در پراگ گردشگری منطقه تایید حدس و گمان است که سابق رژیم کمونیستی حمله کنیسه ها و گورستان های مصالح ساختمانی.

سهشنبه کشف آمد در مرحله افتتاح £10.6 m کشیدن پروژه در این شهرستان را نقطه عطفی Wenceslas Square صحنه از برخی از جمهوری چک را دراماتیک ترین رویدادهای تاریخی و مکرر سایت از اعتراض سیاسی.

حاخام حییم Kočí یک مقام ارشد با پراگ rabbinate شاهد کارگران کشف تخته سنگ که undersides نشان داد عبری حروف ستاره داود و مرحوم خرما. سنگ های دیگر خالی شد اما تا به حال سطوح صیقلی که نشان داد که آنها نیز شده بود گرفته شده از گورستان.

رهبران یهودی مورد ستایش قرار داد این کشف به عنوان اثبات طولانی-برگزار سوء ظن است که مقامات کمونیست – که حکومت سابق چکسلواکی برای بیش از چهار دهه در طول جنگ سرد گرفته بود کاری از یهودی دفن و بسیار vaunted pedestrianisation از Wenceslas میدان در طول 1980s.

گل سرسبد پروژه نمایش بود در طول یک walkabout تور-سپس رهبر اتحاد جماهیر شوروی میخائیل گورباچف در سال 1987.

سوء ظن است که برخی از آن سنگ کاری شده اند ممکن است از یک گورستان شد برای اولین بار مطرح شده توسط مدیر پراگ موزه یهودی, لئو Pavlat که به یاد می آورد پیدا کردن سنگ سنگ فرش با سنگ مزار نشانه گذاری زمانی که کار بر روی طرح اصلی در حال وقوع بود. نظرات خود را وادار پراگ شورای شهر به موافق اجازه می دهد تا جامعه یهودی به بازرسی سایت پس از آخرین توسعه مجدد آغاز شده است.

“ما احساس می کنیم این یک پیروزی برای ما چون تا به حال این فقط یک شایعه. شاید وجود دارد یهودی سنگ در اینجا, اما هیچ کس نمی دانست” گفت: Kočí که تا به حال شده است در Wenceslas میدان از اوایل صبح شاهد سنگ حفر شده است. “این مهم است زیرا آن را یک ماده از حقیقت است.

“ما در حال ساخت چیزی مناسب برای سابقه تاریخی. این سنگ از این قبرها از افرادی که مرده بودند شاید 100 سال و در حال حاضر آنها در حال دروغ گفتن در اینجا. آن را خوب است.”

نام مرده هستند unidentifiable به این دلیل که سنگ قبر شکسته شده و به شکل تخته سنگ. یک فرد به نظر می رسد به فوت در سال 1877 زمانی که در پراگ بود که بخشی از امپراتوری هابسبورگ در حالی که تازه ترین مرگ نشان داده شده است به اتفاق افتاده در دهه 1970 در اوج کمونیسم.

سنگ به نظر می رسد به خود گرفته اند و از گورستان.

رهبران جامعه برنامه ریزی برای جمع آوری آنها را به شکل یک بنای یادبود در پراگ را گورستان یهودیان در این شهر Žižkov منطقه که بخشی از آن تخریب در طول دوران کمونیستی به ساخت یک پارک عمومی و پس از آن به ساخت یک برج تلویزیونی.

Some of the Jewish headstones dug up by workers in Prague’s Wenceslas Square

کنیسه ها و گورستان اجازه داده شد به سقوط به خرابی تحت رسما تحریم سیاست خصمانه نسبت به نهادهای مذهبی به طور کلی و یهودیت در خصوص ساخت آنها را در معرض غارت و چپاول.

František Bányai رئیس پراگ جامعه یهودی گفت: این کشف او را عصبانی ساخته شده در رژیم کمونیستی.

“بیشتر یهودی کنیسه تخریب شد در این منطقه از زمان جمهوری چک در طول کمونیست بار از نازی ها تحت,” او گفت:. “این به دلیل رویکرد خاص به دین است. ضد یهودیت بود سیاست رسمی و تمام یهودی کمیته های تحت نظارت و مدیریت کنترل پلیس مخفی. به یهودیان منفی بود از هر نقطه نظر – اما همان شد برای کلیسای مسیحی.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>