واکسن ذات الریه ممکن است قطع آلزایمر خطر ابتلا به 40 درصد


واکسن ذات الریه ممکن است به کاهش خطر ابتلا به آلزایمر را تا 40% مطالعه می یابد – به عنوان شواهد مانت که عکس می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن برای محافظت از مغز

 • محققان با نگاه به سوابق پزشکی بیش از 5,100 افراد 65 ساله یا مسن تر
 • آنها دریافتند که دریافت واکسن ذات الریه را کاهش می دهد خطر ابتلا به آلزایمر را بین 25% و 30%
 • در میان کسانی که نمی ژنتیکی عوامل خطر برای این بیماری واکسن کاهش خطر ابتلا به 40 درصد
 • تئوریهای چرا تلقيح محافظت شامل افزایش سیستم ایمنی بدن و حفاظت در برابر بد کشمکش های ذات الریه است که ممکن است تسریع زوال عقل شروع

واکسن در برابر ذات الریه می تواند به طور قابل توجهی کاهش می دهد خطر ابتلا به بیماری آلزایمر تحقیقات جدید نشان می دهد.

در یک مطالعه ارائه شده در سالانه انجمن آلزایمر کنفرانس بین المللی دوشنبه – برگزار شد و عملا در این سال – دانشگاه دوک نگاه دانشمندان در سوابق پزشکی افراد 65 سال و بالاتر.

آنها دریافتند که دریافت پنومونی ایمن سازی قبل از سن 75 کاهش خطر مرتبط با سن مغز بیماری در حدود یک سوم.

بیشتر چه برای کسانی که نمی هر گونه ژنتیکی عوامل خطر ابتلا به آلزایمر و یا زوال عقل, ضربت با چیز تیز کاهش این خطر را تا 40 درصد است.

A new study from Duke University found that receiving the pneumonia vaccine reduces the risk of developing Alzheimer's by 25% to 30% and up to 40% in those without genetic risk factors (file image)

یک مطالعه جدید از دانشگاه دوک دریافتند که دریافت واکسن ذات الریه را کاهش می دهد خطر ابتلا به آلزایمر با 25 تا 30 درصد و 40 درصد در کسانی که بدون ريسک فاکتورهای ژنتيکی (فایل تصویر)

‘با COVID-19 گیر واکسن در خط مقدم بهداشت بحث,’ دکتر ماریا Carrillo ارشد علوم افسر از انجمن آلزایمر در بیانیه ای گفت:.

“این مهم است که به بررسی سود خود را در نه تنها حفاظت در برابر عفونت های ویروسی یا باکتریایی اما همچنین بهبود دراز مدت سلامت است.’

حدود 5.8 میلیون آمریکایی بالای سن 65 سال به زندگی با بیماری آلزایمر در سال 2020 و این انتظار به آمار 13.8 میلیون نفر تا سال 2050.

افراد مبتلا به تجربه کاهش شناختی رفتاری و توانایی های فیزیکی و هیچ درمانی وجود دارد.

کسانی که این بیماری را مجبور ساخت تا از دو پروتئین آمیلوئید بتا و تاو در مغز که به صورت توده که خفه و نابود کردن سلول های عصبی منجر به از دست دادن حافظه و سردرگمی است.

برای مطالعه این تیم نگاه به سوابق پزشکی بیش از بیش از 5,100 افراد 65 ساله یا مسن تر است.

آنها در مقایسه با افرادی که موفق به دریافت پنوموکوک مزدوج واکسن (PCV13) و یا پنوموکوک پلی ساکارید واکسن (PPSV23) به کسانی که نمی.

چگونه به تشخیص بیماری آلزایمر

آلزایمر یک بیماری پیشرونده اختلال مغزی است که به آرامی از بین می برد و حافظه و مهارت های تفکر و توانایی انجام کارهای ساده.

آن است که علت 60 درصد به 70 درصد از موارد زوال عقل است.

اکثر افراد مبتلا به آلزایمر هستند و سن 65 سال و بالاتر.

بیش از پنج میلیون آمریکایی به بیماری آلزایمر.

معلوم نیست چه چیزی باعث آلزایمر. کسانی که دارای ژن APOE هستند احتمال بیشتری برای توسعه دیر شروع آلزایمر.

علائم و نشانه ها:

 • مشکل به خاطر سپردن اطلاعات تازه آموخته شده
 • سردرگمی
 • خلق و خوی و تغییرات رفتاری
 • سوء ظن در مورد خانواده و مراقبان حرفه ای
 • جدی تر از دست دادن حافظه
 • مشکل با زبان بلع و راه رفتن

مراحل بیماری آلزایمر:

 • خفیف آلزایمر (در مراحل اولیه) – یک فرد ممکن است قادر به عملکرد مستقل است اما داشتن حافظه
 • متوسط آلزایمر (متوسط-مرحله) – به طور معمول طولانی ترین مرحله فرد ممکن است اشتباه کلمات نا امید و یا عصبانی و یا ناگهانی و تغییرات رفتاری
 • شدید بیماری آلزایمر (late-stage) – در مرحله نهایی افراد از دست دادن توانایی برای پاسخ به محیط خود حمل یک گفتگو و در نهایت کنترل حرکت

وجود دارد هیچ درمان شناخته شده برای بیماری آلزایمر, اما کارشناسان نشان می دهد ورزش تعامل اجتماعی و اضافه کردن مغز افزایش چربی های امگا-3 به رژیم غذایی خود را برای جلوگیری و یا کاهش سرعت شروع علائم.

 

تبلیغات

داوطلبانی که موفق به دریافت واکسن با و بدون همراه آنفلوآنزای فصلی شات نیز مقایسه شده است.

محققان دریافتند که کسانی که با دریافت یک واکسن ذات الریه قبل از سن 75 بين 25 و 30 درصد کمتر احتمال دارد مبتلا به آلزایمر است.

بزرگترین کاهش تا 40 درصد دیده شد در افرادی که واکسینه و غیر حامل یک ژن است که باعث افزایش خطر ابتلا به این بیماری است.

اما در حال تجویز واکسن آنفولانزا در علاوه بر این به ذات الریه واکسن نیست کمک به کاهش خطر.

‘واکسیناسیون در برابر پنومونی قبل از سن 75 ممکن است کاهش آلزایمر خطر ابتلا به بعد در زندگی بسته به فرد ژنوتیپ’ گفت: سرب نویسنده Dr سوتلانا Ukraintseva یک دانشیار استاد پژوهش در Biodemography از پیری واحد پژوهشي در دانشگاه دوک در علوم اجتماعی موسسه تحقیقات.

“این داده ها نشان می دهد که واکسن پنوموکوک ممکن است یک کاندیدای امیدوار کننده برای شخصی آلزایمر پیشگیری به خصوص در غیر حامل خطر خاص ژن.’

برخی از محققان بر این باورند که واکسن ممکن است کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشنهاد مغز برخی از حفاظت هنگامی که آن را آسیب پذیر است به کاهش است.

نیز وجود دارد امکان که عمده عفونت مانند بد تقلا از ذات الریه ممکن است در تسریع شروع زوال عقل در میان کسانی که در حال حاضر در خطر است.

می آید بر روی پاشنه از دیگری مطالعه ارائه شده در این کنفرانس توسط McGovern دانشکده پزشکی در دانشگاه مرکز علوم بهداشت تگزاس در هوستون.

محققان با نگاه به سوابق پزشکی بیش از 9,000 بیماران بیش از سن 60 و متوجه شد که فقط یک واکسن آنفولانزا در ارتباط بود به 17 درصد کاهش خطر ابتلا به آلزایمر است.

علاوه بر این افرادی که واکسینه شدند بیش از یک بار اضافی 13 درصد کاهش در بروز.

‘مطالعه ما نشان می دهد که استفاده منظم از یک بسیار در دسترس و نسبتا ارزان مداخله – آنفولانزا شات – ممکن است به طور قابل توجهی کاهش می دهد خطر ابتلا به زوال عقل آلزایمر’ گفت: آلبرت عمران یک سال چهارم پزشکی در McGovern, در بیانیه ای.

‘تحقیقات بیشتری مورد نیاز است برای کشف مکانیسم بیولوژیکی برای این اثر – چرا و چگونه کار می کند, در بدن است که مهم است که ما کشف موثر درمان های پیشگیرانه برای بیماری آلزایمر.’

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im