عکس ها از امریکا طولانی ترین جنگ


به زودی پس از حملات سپتامبر. 11, 2001, ایالات متحده آمریکا, نظامی توجه تبدیل شده به افغانستان که در آن القاعده رهبران بر اساس شد. بسیاری می دانستند حمله شد مطمئن به آمده است.

چه هیچ کس نمی دانست این بود که عملیات آزادی پایدار تهاجم به تار و مار القاعده و میزبان طالبان را به نوبه خود یک جنگ است که در حال حاضر در آن 19 سال — امریکا طولانی ترین.

این احسان سه آمریکایی ریاست جمهوری و outlasted 13 آمریکایی فرماندهان نظامی. آن را نیز باز یک پنجره برای بسیاری از جهان بر روی یک کشور که در آن مدرنیته هنوز هم درگیری با آداب و رسوم باستانی و مذهبی حکم.

در اینجا به ترتیب زمانی عبارتند تصاویر نشان طولانی قوس از جنگ به عنوان دیده می شود از طریق چشم از نیویورک تایمز عکاسان.

2001-2002

عملیات آزادی پایدار شروع در اکتبر. 7 سال 2001 با یک آمریکایی برای بمباران در برابر القاعده و طالبان. در زمین آمریکایی نیروهای عملیات ویژه تیم های مرتبط با طالبان و شبه نظامیان مخالف طالبان عمدتا شمالی اتحاد برای راندن طالبان از قدرت است. پایتخت افغانستان سقوط کرد در اواسط ماه نوامبر همراه با طالبان دژ شد ،

در دسامبر, اسامه بن لادن, القاعده, رهبر, فرار به پاکستان از طریق کوه ها در اطراف تورا بورا. که در همان ماه های موقت افغانستان به رهبری حامد کرزی نصب شد.

سازمان ملل متحد قطعنامه شورای امنیت تاسیس نیروی امداد امنیت بین المللی یا آیساف یک ائتلاف نظامی به رهبری ایالات متحده است.

اعتبار…جیمز هیل برای نیویورک تایمز

2003-2007

وزیر دفاع دونالد رامسفلد اعلام کرد برای پایان دادن به عمده عملیات رزمی در افغانستان در مارس 2003. حتی با یک بازسازی عمده تلاش جریان وجود دارد و حدود 8000 سرباز آمریکایی در محل جورج دبلیو بوش رئیس جمهور دولت شروع به مبارزه با تغییر منابع به جنگ در عراق است.

در سال 2004 افغانستان مجلس پیش نویس یک قانون اساسی. زلمای خلیل زاد و سپس سفیر آمریکا گفت: آن موجود “بنیاد نهادهای دموکراتیک.”

[عنوان خوانده شده یک بار تاریخی, عکس, مقاله در گذشته افغانستان جنگ امپراتوری چوب پنبه.]

شورشیان طالبان قوی تر در سال 2006 انجام بیشتر کمین و بمب گذاری های انتحاری. با وجود آموزش ها و تجهیزات عرضه شده توسط ایالات متحده آمریکا و نیرو های آیساف و نیروهای امنیتی افغان نمی تواند شامل تجدید حیات طالبان با کمک شبه نظامیان در سراسر مرز در پاکستان است. ایالات متحده فرستاده بیشتر از سربازان خود را به جنگ.

در سال 2007 در حدود 25,000 سربازان آمریکایی در افغانستان است.

2008-2010

در فوریه 2009 جدید رئیس جمهور آمریکا, باراک اوباما, اعلام recommitment به جنگ و مستقر 17,000 نیروهای بیشتر به افغانستان اضافه کردن به 36,000 در حال حاضر وجود دارد.

در ماه دسامبر آقای اوباما اعلام کرد که “خروش” به معنای ساخت و آموزش یک نیروی امنیتی افغان خواهد بود که به اندازه کافی قوی به مسئولیت مبارزه با شورشیان است. طرح او شامل ارسال 30,000 بیشتر سربازان آمریکایی آوردن تعداد به حدود 100,000 تا اواسط سال 2010.

2011-2013

در مارس 2011, U. s. Navy SEAL team کشته شدن اسامه بن لادن در یک ترکیب در ابوت آباد پاکستان که در آن او زندگی کرده بود ، در ماه ژوئن آقای اوباما اعلام کرد که او را بکشد 33,000 نیروهای خود از افغانستان تا اواسط سال 2012.

در سال 2012 در افغانستان رئیس جمهور حامد کرزی و شروع به سرزنش ایالات متحده و نیروهای ائتلاف برای افزایش تلفات غیرنظامیان به عنوان روابط خود را با رهبران آمریکایی بدتر شده است.

افغان ها در زمان بیش ترین مسئولیت های امنیتی در سال 2013 با آمریکا رهبری ائتلاف نیروهای تغییر به آموزش و مبارزه با تروریسم عملیات.

2014-2018

در دسامبر. 31 2014 ماموریت جنگی در افغانستان به طور رسمی به پایان رسید اما آمریکا حضور نظامی در این کشور نیست. آقای اوباما اعلام کرد یک جدول زمانی برای خروج اکثر نیروهای نظامی تا پایان سال 2016.

پس از انتخابات 2014 خدشه دار تقلب اشرف غنی رئیس جمهور شد اما او امضا قدرت های توافق با بالا حریف عبدالله عبدالله.

در میدان جنگ نیروهای امنیتی افغان به طور فزاینده ای تلاش می کرد در برابر طالبان در نظر گرفتن تلفات سنگین و از دست دادن خاک.

در ماه اوت سال 2017, رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن گفت که در حالی که اولین غریزه شده برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان, او را همچنان به تعقیب جنگ. او تاکید کرد که خروج تصمیمات خواهد بود بر اساس شرایط جنگی نه در جدول زمانی از پیش تعیین شده.

سازمان ملل متحد گفت: 2018 شد مرگبارترین سال برای افغانستان پس از آن آغاز شده بود ردیابی تلفات ملکی از 10 سال قبل است.

2018-2020

در اواخر سال 2018 آمریکا و طالبان مذاکره کنندگان آغاز شد برگزاری مذاکرات صلح. بحث را ادامه داد و به سال 2020 در دوحه, قطر. (دولت افغانستان از مطالعه خارج شد — طالبان حاضر به ملاقات با مقامات آن است.)

در فوریه. 29, ایالات متحده آمریکا, امضا قرارداد صلح با طالبان باز کردن درب به یک تدریجی نهایی خروج نیروهای نظامی از افغانستان و آغاز مذاکرات مستقیم بین دولت افغانستان و شورشیان برای تعیین آینده این کشور است.

همانطور که از ماه فوریه حدود 12000 سربازان آمریکایی هنوز در این کشور است.

ایالات متحده صرف بیش از 2 تریلیون دلار در جنگ تلاش است. بیش از 2400 سربازان آمریکایی و نزدیک به 700 سرباز از کشورهای دیگر در این ائتلاف کشته شده اند. بیش از 38,000 غیرنظامیان کشته شده اند و در میان نیروهای امنیتی افغان حدود 60000 تخمین زده می شود از درگذشت پس از شروع جنگ.

تولید شده توسط کریگ آلن دیوید Furst, Mikko Takkunen و گایا طرابلس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>