شمال کالیفرنیا Esselen قبیله دوباره زمین اجدادی پس از 250 سالدو صد و پنجاه سال پس از آنها محروم از آبا و اجدادی خود را میهن Esselen قبیله در شمال کالیفرنیا است بی زمین ،

این هفته Esselen قبیله نهایی خرید از 1200 هکتار مزرعه در نزدیکی Big Sur همراه کالیفرنیا, north central coast, به عنوان بخشی از یک $4.5 متر کسب که شامل دولت و اورگان بر اساس محیط زیست ،

معامله را حفظ پیر-رشد طبيعي به حساب ميآيد و حیات وحش در معرض خطر مانند کالیفرنیا شاهرخ و red-legged قورباغه و همچنین محافظت از سور رودخانه مهم تخم ریزی جریان برای افتتاح steelhead ماهی قزل آلا.

رهبران قبیله ای می گویند که آنها را با استفاده از زمین برای اهداف آموزشی و فرهنگی, ساختمان, عرق تسلیم و سنتی روستا در نظر پیکو بلانکو اوج, مرکز قبیله منبع داستان.

“ما در حال اصلی استوارت از زمین است. در حال حاضر ما در حال بازگشت” تام خرس کوچولو Nason رئیس Esselen قبیله مونتری کانتی گفت: سانتا کروز نگهبان.

“ما در حال رفتن به صرفه جویی در آن و انتقال آن به فرزندان و نوه های ما و فراتر از آن.”
The deal by the Esselen Tribe will protect the Little Sur River.

نزدیک به 250 سال پیش اسپانیایی سربازان ساخته شده است یک پایگاه نظامی در مونتری و فرانسیسکن padres تاسیس ماموریت در نزدیکی شهرک – مکان های که در آن قبایل اعضای آورده بودند به غسل تعمید شود و تبدیل به کلیسای کاتولیک. توسط 1800s اولیه تقریبا تمام باقی مانده قبیله تا به حال نابود شده است بیماری و مرگ است. Esselen قبیله ای بودند محروم از زمین های خود را در زبان و فرهنگ.

اما این هفته بعد از 250 سال فرزندان خود را اصلاح برخی از زمین های خود را. قبیله هیچ برنامه ای برای ترک.

“ما در حال بازگشت پس از 250 سال غیبت – از آنجا که در سال 1770 مردم ما گرفته شد به ماموریت” Nason گفت مونتری کانتی هفتگی. “در حال حاضر ما در حال بازگشت به خانه. ما قصد داریم در حفظ این سرزمین برای همیشه.”

پس از 1950s اموال شناخته شده به عنوان رانچو Aguila شده بود متعلق به اکسل آدلر سوئدی مهاجر. پس از مرگ او در سال 2004 با خانواده خود آن را قرار داده تا برای فروش برای $15m. پس از سال ها مذاکره غربی رودخانه ها و محافظت از یک پورتلند زیست محیطی مبتنی بر گروه اچ یک معامله برای خرید زمین و انتقال آن به خدمات جنگل ایالات متحده.

کار به نمایندگی از قبیله محافظت امن $4.5 m گرانت از کالیفرنیا منابع طبیعی سازمان برای پوشش خرید زمین و مطالعات منطقه.

“ملک دیدنی و جذاب است و در بالای آن repatriates زمین به یک قبیله است که تا به حال واقعا سخت رفتن از آن در طول سال است. به بخشی از کمک قبیله خود را بازیابند میهن بزرگ است” گفت: شکایت Doroff رئیس جمهور غربی رودخانه ها محافظت.

در حالی که این اموال در اصل انتظار شکسته می شود در پنج زیادی است که توسعه دهندگان می تواند در ساخت این هفته معامله را اجازه خواهد داد که قبیله برای حفظ زمین به عنوان توسعه نیافته.

Nason گفت: 214-عضو Esselen قبیله را به اشتراک گذاری آن با گروه های دیگر نیز بومی منطقه از جمله Ohlone این Vincent Mutsun و Rumsen مردم – همه آنها ویران شد با ورود مهاجران سفید پوست.

“گرفتن این زمین برگشت می دهد حفظ حریم خصوصی برای انجام مراسم” Nason گفت. “این به ما می دهد فضا و توانایی ادامه فرهنگ ما بیشتر بدون وقفه. این است که برای همیشه و ابد که ما می توانیم نگه دارید و به فرهنگ ما و ارزش های ما.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de