نامگذاری پینوشه را great-niece به عنوان شیلی زنان وزیر جرقه خشمشیلی راست گرا که گرایش جمهور, Sebastián Piñera است باعث یک طوفان نقد پس از نامگذاری باز حامی دیکتاتوری آگوستو پینوشه به عنوان کشور جدید وزیر برای حقوق زنان و برابری جنسیتی است.

جنجال بر سر انتصاب Macarena Santelices – است که دیکتاتورها بزرگ-زاده – دارای متمرکز در یک سال 2016 در آن مصاحبه او با تمجید از “خوب” از 1973-90 دیکتاتوری است که در آن بیش از 3000 نفر به قتل رسیده یا ناپدید شده توسط نیروهای امنیتی و بسیاری از هزاران نفر زندانی و شکنجه شده است.

او همچنین تحت انتقاد برای او صریح نظرات خود را در برابر مهاجران.

Asociación de Abogadas Feministas شیلی
(@Abofemcl)

Manifestamos absoluto مردانه descontento حول و حوش nombramiento de Macarena Santelices para @MinMujeryEG. Quien hace apología د dictadura difícilmente será idónea a la hora de مدافع یک موجرس, quienes históricamente هان sufrido violencia especial por parte de Estado, خود ارضایی, por ser موجرس pic.twitter.com/Y1SXvxlscm

6 مه سال 2020

گرفتن اتاق در چهارشنبه Santelices را تکذیب کرد او تا به حال تا کنون “تایید و یا توجیه” نقض حقوق بشر و اعتراض به مردم شیلی به “قضاوت من در آنچه که من از امروز به بعد به عنوان یک زن”.

اما فعالان گفت: نظرات خود را در مورد دوره حکومت نظامی – که در طی آن حداقل 316 زنان مورد تجاوز قرار گرفتند در حالی که تحت شکنجه 11 از آنها باردار بودند به طور کامل ناسازگار با نقش جدید.

“این انتصاب است آشکار تحریک و نشان می دهد که دولت در مجموع اهانت به چه شیلی جنبش فمینیستی خواستار است” گفت: رومینا پردا از بنیانگذاران حضور جمعی Baila Capucha Baila.

“تا آنجا که جمعی ما نگران هستند ما هنوز هم لازم نیست که یک وزیر برای حقوق زنان و برابری جنسیتی” او گفت:.

Santelices مطالعه روزنامه نگاری و کار کرده به صورت چند رسانه های ملی قبل از تبدیل شدن به شهردار Olmué یک شهر کوچک در دره های سرسبز و مرکزی شیلی در سال 2012.

او استعفا داد و در ماه اکتبر 2019 به اجرا برای حکومت ولپریسو تحت پرچم راست گرا که گرایش مستقل اتحادیه دموکرات – حزب تاسیس در سال 1983 به حفظ و سیاسی و اقتصادی میراث دیکتاتوری.

پست خالی بوده اند 54 روز پس از Santelices را سلف ایزابل Plá استعفا داد پس از ماه ها انتقاد کرده بی فایده در نقش.

“ما بسیار نگران دولت ادامه داد: قرار ملاقات غیر متخصص وزیران که کاملا بی حد و حصر و آمادگی برای این نقش” اظهار تاسف باربارا Sepúlveda مدیر اجرایی شیلی انجمن فمینیستی وکلا.

“این یک گام قاطع عقب برای حقوق زنان و جنسی تنوع در شیلی – آن را نمی تواند در این مورد که سازمان های جامعه مدنی مانند ما همچنان به تحمل وزن گذارم این کشور تعهد به استانداردهای بین المللی حقوق بشر,” او گفت:.

Santelices انتصاب می آید در میان موج رو به رشد زنان فعالیت در شیلی دو ماه پس از بیش از یک میلیون نفر در راهپیمایی در سانتیاگو روز بین المللی زن.

تا کنون این سال, شیلی دیده می شود 14 femicides و 34 مورد از اقدام به کشتار جنسیتی. تماس به یک داخلی خشونت تلفنی افزایش 125 درصد بیش نهایی 10 روز از ماه مارس پس از اعمال coronavirus مستند.

در ماه مارس Piñera امضا قانون جدید که گسترش تعریف کشتار جنسیتی شامل عاملان شناخته شده برای قربانی به جای فقط رسمی شرکای یا cohabiters.

“در طول یک دوره که در آن مردسالار خشونت افزایش یافته است رئیس جمهور منصوب شده است کسی بدون تجربه و یا آموزش در مسائل جنسیتی” توضیح Javiera Manzi یک سخنگوی Coordinadora Feminista 8M سازمان است.

“ما نمی خواهد اجازه می دهد یک فرد که مظهر همه چیز ما ایستادگی در برابر به رهبری این وزارت و مانند تقاضای خود را حذف فوری از نقش است.”

هشتگ #WeHaveNoMinister است trended در رسانه های اجتماعی پس از انتصاب وی و چند تن دیگر فمینیستی و فراجنسیتی سازمانهای حقوق – از جمله Sepúlveda و پردا است, تعاونی – پیوست خواستار Santelices استعفای.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de