مرموز Coronavirus شیوع جلب ویتنام با تعجب

در جهان گرفتار بیماری همه گیر ویتنام به نظر می رسید مانند یک معجزه است. به ماه رفت بدون یک ثبت coronavirus مرگ و یا حتی یک مورد تایید شده از محلی انتقال ساکنان شروع خود را ترک ماسک صورت در خانه.

ماکارونی مغازه resounded با کلاک از chopsticks و sipped براث. مدارس افتتاح شد. و اغوا معاملات خوب ویتنامی گردشگران شروع به گرفتن تعطیلات دوباره ازدحام شهر ساحلی Danang با آن سواحل طلایی و فراوان غذاهای دریایی.

اما بیش از آخر هفته و ویتنام که رفته بود حدود 100 روز بدون یک مورد تایید شده از انتقال محلی اعلام کرد که این ویروس در کمین در کشور بعد از همه — و از آن پخش شد.

برای اولین بار یک زن 57 ساله از Danang آزمایش مثبت برای این ویروس است و در حال حاضر در حمایت از زندگی. سپس خوشه به سرعت پدید آمده در پنج بیمارستان. توسط شنبه, ویروس در حال گسترش شمال به هانوی پایتخت جنوب به شهر هو چی مین و دچار دو استان در مرکز ویتنام و همچنین به عنوان کنترل از راه دور ارتفاعات مرکزی.

موجی از coronavirus در ویتنام است که تا کنون ثبت شده کمتر از 450 موارد نشان داد که خطرات ناشی از این ویروس حتی در مکان هایی که به ظاهر انجام داده اند بیشتر از همه چیز حق در نبرد خود را در برابر سرایت.

اعتبار…Hau دینه/آسوشیتد پرس

ژاپن و چین و استرالیا و کره جنوبی که به نظر می رسید که خود را شیوع بیماری های منطقی تحت کنترل ثبت سنبله در روز چهارشنبه. در ایالت ویکتوریا استرالیا, مقامات اعلام کرد 295 موارد جدید در روز چهارشنبه همراه با نه جدید مرگ و میر.

هنگ کنگ که در آن نگه داشته caseload کم برای سال در حال حاضر مسابقه در برابر یک موج جدید عفونت مشمئز کننده حدود 100 نفر در روز. با عفونت عطف در خانه های پرستاری و رستوران ها, کری لام خاک را اجرایی هشدار داد که روز پنجشنبه در هنگ کنگ بود که “در آستانه یک مقیاس بزرگ جامعه شیوع.”

اگر چه ویتنام یک ملت از 95 میلیون نفر باقی مانده است, بزرگترین کشور در جهان به تایید نشده مرگ تنها از coronavirus رمز و راز در اطراف عفونت ظاهر در سراسر کشور است spooked کارشناسان پزشکی و ساکنان به طور یکسان.

“به نظر من این شیوع بیماری خطرناک تر از قبلی است به دلیل آن است که اتفاق می افتد در همان زمان در بسیاری از مکان ها” گفت: Nguyen Huy Nga رئیس بهداشت عمومی و پرستاری در قوانگ Trung دانشگاه در Binh Dinh استان است. “ما نمی دانیم که منبع بیماری به خصوص با ده ها هزار نفر از گردشگران هجوم آوردند به Danang.”

آخرین به روز رسانی: جهانی شیوع کروناویروس

به روز شده

  • $600-یک-هفته فدرال بیکاری است به احتمال زیاد به مرور جمعه یک مقام کاخ سفید گفت.
  • ویروس مرگ و میر در ایالات متحده تاپ 150,000.
  • فدرال رزرو برگ نرخ بهره نزدیک به صفر به عنوان اقتصادی درد همچنان ادامه دارد.

ویتنامی مقامات در واکنش به آخرین موج از موارد با نوع سریع و پرقدرت پاسخ که مشخص شده اقدامات خود را در روزهای اولیه از این بیماری همه گیر.

ساعت پس از خوشه موارد تایید شده در Danang بیمارستان در اوایل این هفته گفته مقامات آنها خواهد بود بستن این شهر فرودگاه. تا 80,000 محلی و گردشگران که به آب گرفتگی شهر برای شکستن تابستان خواهد بود تخلیه مقامات گفت.

از آن به بعد چندین استان را برقرار قرنطينه برای ورود از Danang و یا دام در حال حاضر تبدیل شده تا موارد مثبت. یک پیشخدمت در یک پیتزا فروشی در هانوی آزمایش مثبت برای coronavirus پس از بازدید از Danang با خانواده های محلی و رسانه های خبری گزارش شده است. روز چهارشنبه پیتزا فروشی بود که اسپری را با مواد ضد عفونی کننده توسط کارگران در دنده محافظ با توجه به ویدئو منتشر شده توسط رسانه های خبری محلی.

اعتبار…Luong تایلندی Linh/سازمان حفاظت محیط زیست از طریق Shutterstock

در ارتفاعات مرکزی و یک 21 ساله ای که مطالعه شده است در Danang و به خانه بازگشت با ماشین هم تست مثبت است.

در Danang یک به طور معمول شلوغ شهر محبوب گردشگران و تجار رستوران ها و کافه ها بسته هستند. ماسک صورت اجباری هستند دوباره. با تعطیلات در دریا شنا ممنوع توسط مقامات محلی این شهر سواحل معروف متروک روز چهارشنبه اعلام کرد:.

“من و خانواده ام هستند و نه در منطقه که در آن افراد آلوده هستند اما من بسیار نگران هستم” گفت: Le Thi Thuy ششم یک بقال در Danang. “من تصمیم گرفتم امروز که کل خانواده باید در خانه بماند.”

به عنوان coronavirus شروع منشعب از چین در شهر ووهان در ژانویه ویتنام که سهام یک مرز و یک ایدئولوژی حاکم با چین اما همچنان با احتیاط از همسایه شمالی خود نقل مکان کرد به سرعت. این کشور تا به حال از آموخته های قبلی شیوع رمان contagions مانند سارس و آنفلوانزا H1N1.

اواخر ژانویه ویتنام به حال تعطیل مدارس. یک بوروکراسی مجهز به پیگیری مردم محلی تبدیل توجه خود را به گوشیهای تماس با ردیابی. اکثر ویتنامی در حال حاضر مشروط به پوشیدن ماسک به دلیل آلودگی هوا دیدم ارزش در حفاظت از خود را از برنامه ویروسی قطرات است.

پس از یک زن در بازگشت از مد نشان می دهد در اروپا و کمک به گسترش این کروناویروس در خانه ویتنام متوقف تقریبا تمام پروازهای بین المللی در ماه مارس و بازگشت اتباع تحت قرنطینه در دولت امکانات.

اعتبار…لوقا نخلستان/آسوشیتد پرس

روز چهارشنبه 120 ویتنامی, آبی, کارگران وارد یک دولت منشور از گینه استوایی, جایی که آنها تا به حال قرارداد coronavirus. این بزرگترین گروه از آلوده عودت به یک دولت-حمایت و بازگشت پرواز ویتنامی وزارت امور خارجه گفت:.

هفته گذشته در ویتنام به طور موثر ممنوع حیات وحش تجارت میان ترس که قاچاق جانوران عجیب و غریب ممکن است رسوب ظهور آخرین شیوع. ویتنام هم یک مصرف کننده غیر قانونی حیات وحش محصولات و حمل و نقل نقطه از حیوانات در معرض خطر به مقصد چین در سراسر آن به اشتراک گذاشته کوهستانی مرز.

با هیچ وضوح به عنوان منبع شیوع بیماری در Danang که آلوده حداقل 26 نفر وجود دارد مقامات پزشکی بودند مسابقه به شکل از چگونه موارد چه در ظاهرا بسته شده کشور است.

وزارت بهداشت گفته است که سویه ویروس شناسایی شده در Danang متفاوت از آنهایی است که گردش در طول زودتر دور از محلی انتقال است.

“این وارد شده است” گفت: استاد Nga بهداشت عمومی متخصص در قوانگ Trung دانشگاه. “یک ویروس نمی تواند زنده ماندن به مدت سه ماه در یک جامعه بدون ایجاد بیماری است.”

استاد Nga گفت: او فکر کرد که این ویروس به احتمال زیاد وارد ویتنام در اواخر ماه ژوئن یا اوایل جولای است.

اعتبار…خام/ایسنا

در Danang پلیس دامن زد در سراسر شهر در تلاش برای قرار دادن خارجی ها که ممکن است به ارمغان آورده اند این ویروس با آنها. روز شنبه پلیس دستگیر و نه اتباع چینی که تا به حال مخفیانه به ویتنام به طور غیر قانونی مقامات محلی گفت. ده ها تن چینی است که تا به حال وارد این کشور به طور غیر قانونی دستگیر شد در اوایل این ماه در مرکز ویتنام است. یک مرد چینی که پلیس گفت: تا به حال راه اندازی یک مهاجرت های غیر قانونی شبکه دستگیر شد در روز دوشنبه.

چینی ها بودند که گرفتار شدند و یا قرار دادن در قرنطینه اردوگاه و یا ایزوله در بیمارستان, پلیس گفت:.

در سراسر ویتنام و بیمارستان و گرفتن تخت آماده برای رسیدگی به افزایش موارد است. استاد Nga اشاره کرد که هواکش و سایر تجهیزات مورد نیاز در مبارزه با کروناویروس محدود در ویتنام است.

مردم او گفت: تا به حال خود راضی می شوند.

“پس از 100 روز با شیوع مردم نبودند در نظر گرفتن اقدامات احتیاطی دیگر” استاد Nga گفت. “آنها با پوشیدن ماسک یا تمیز کردن دست خود را با صابون. مردم به رفتن به مکان های شلوغ.”

در Danang, Nguyen Thi مین هوآ یک مدیر بازاریابی شرکت گفت که مواد غذایی قفسه نشده بودند خالی یکهو به این معنی که ساکنان مضطرب بودند اما نه دست پاچه. تمدید اجتماعی فاصله اقدامات بودند که با دقت به دنبال او گفت:.

“من فقط غم انگیز است که این شهر ساحلی است که به طور ناگهانی تبدیل به یک مرکز بیماری پس از 100 روز صلح” خانم ها گفت.

هانا راش گزارش از بانکوک و Chau Doan از هانوی در ویتنام است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de