مادران قدرت در آمریکا تظاهرات پژواک جهانی سنت

پوشیدن مطابق با سایه سفید یا زرد و زنان از “دیوار مادران” در پورتلند سنگ., تبدیل شده اند فوری آیکون های این شهر تظاهرات هر چند مادران شبانه تجمعات تنها از شنبه گذشته آغاز شد و این شهر تظاهرات شده اند به بیش از یک ماه است.

آنها پیوستن به یک خط طولانی از مادران تظاهرات علیه خشونت دولتی و چه آنها که استبداد در سراسر جهان از جمله در آفریقای جنوبی, سریلانکا, آرژانتین و ارمنستان که نشان داده اند که مادران می تواند موثر به خصوص طرفداران برای یک علت — اما گرفتن وجود دارد.

تاریخچه نشان می دهد که مادران قدرت قوی ترین زمانی که آنها قادر به اداره خود احترام و حمایت از آن را به ارمغان می آورد به عنوان یک سیاسی چماق. اما این ساده ترین است برای زنان که در حال حاضر ممتاز: ازدواج مرفه و اعضای غالب نژادی یا قومی ،

مادرانی که کمتر ممتاز اغلب در تلاش برای ادعا می کنند که قدرت حتی اگر آنها اغلب آنهایی که بیشتر به فوریت نیاز به آن است.

اعتبار…Gallo, تصاویر از طریق Shutterstock

ترزا Raiford یک مادر سیاه و سفید است که مدیر اجرایی شلیک نمی پورتلند یک گروه محلی که کار می کند برای پایان دادن به خشونت های پلیس کمک به سازماندهی و هدایت دیوار مادران’ اقدامات اولیه اما اشاره کرد که پاسخ مثبت به بیشتر مادران سفید شده است اثبات بسیار نژادپرستی آنها معترض هستند.

مادران بوده است شرکت در تظاهرات به پنج هفته اما “هیچ کس به رسمیت شناخته شده و آنها را تا زمانی که آنها به معنای واقعی کلمه قرار داده و سفید به طوری که آنها می تواند برجسته به عنوان سفید,” او گفت:.

“آنچه در آن می کند به ما نشان می دهد این است که سیاه و سفید زندگی می کند مهم نیست در اینجا سفید بچه, انجام,” او گفت:. “و کسانی که مادرم می دانم که بیش از حد. به همین دلیل آنها در حال ایستاده در همبستگی با ما.”

Bev Barnum — چه کسانی نوشته اصلی Facebook پیام درخواست مادرم آمده و اعتراض و به عنوان گروه غیر رسمی رهبر و سازمان — گفت: او خواسته بود به رنگ هماهنگ کردن لباس های خود را به منظور ایستادگی کردن در میان جمعیت, اما در غیر این صورت به آنها گفت به لباس “مانند رفتن آنها به هدف است.”

“من می خواستم ما را به نگاه مانند مادران” خانم Barnum در مصاحبه ای گفت:. “از آنجا که می خواهد به ساقه یک مادر ؟ هیچ کس.”

خانم Barnum گفت: او به عنوان مکزیکی-امریکایی سفید نیست اما اعضای دیگر می گویند این گروه عمدتا سفید.

مادران تظاهرات اغلب قدرتمند دقیقا به این دلیل که نقش های جنسیتی که معمولا سکوت و حاشیه زنان اجازه می دهد آنها را به دیده می شود به عنوان nonthreatening تبدیل به زره برای فعالیت سیاسی ،

در طول ارمنستان را تا سال 2018 “انقلاب مخملی” یک تا حد زیادی بدون خشونت شورش است که در نهایت سرنگون کشور را در رهبری سرژ سرکسیان مادران در زمان به خیابان هل دادن کودکان خود را در کالسکه indelibly خود را مقید مادری هویت سیاسی خود را خواسته است.

اعتبار…Vano Shlamov/Agence France-Presse — Getty Images

در ارمنستان “مادران نمادین به ملت و به حدی باید ایمنی در تظاهرات” Ulrike mary smith, یک جامعه شناس در دانشگاه وینچستر در بریتانیا نوشت: در یک سال 2019 کتاب فصل در مورد قیام. “اگر پلیس را لمس مادران با کودکان خود را در کالسکه بچه در طول این تظاهرات که به ارمغان آورده اند شرم بر آنها را به صورت جداگانه بلکه در دستگاه های دولتی آنها را نمایندگی کند.”

در ارمنستان تظاهرات مادران از تمام جنبه های زندگی قادر به ادعای آن حمایت دکتر mary smith در مصاحبه ای گفت:. اما در جوامعی که در حال تقسیم همراه نژادی یا قومی خطوط مادران از گروه های به حاشیه رانده شده نمی توانید دسترسی داشته باشید که تمام قدرت سیاسی به همین راحتی.

در آفریقای سیاه ارسی یک گروه از زنان سفید که مخالف آپارتاید رژیم قادر به استفاده از جنسيت و نژاد به عنوان یک سپر خود را برای فعالیت های سیاسی است که دیگران نمی توانند.

“دولت اجازه, سیاه ارسی زنده ماندن در حالی که بسته شدن دیگر ضد آپارتاید گروه در بخشی به دلیل سفید آفریقای جنوبی جامعه نشسته زنان خود را بر پایه” تایمز گزارش داد در سال 1988. “پلیس برای پیدا کردن آن بی دست و پا بسته برنج واگن با خوبی تربیت مشکل که مانند مادران خود و یا خواهر.”

اعتبار…Gallo, تصاویر از طریق Shutterstock

دولت تا به حال هیچ گونه پشیمانی در مورد قفل کردن زنان سیاه. Albertina Sisulu یک پیشگام سیاه ضد آپارتاید که فعال بود و همچنین یک مادر پنج دستگیر شد, برگزار شد و در سلول انفرادی چند بار. تعداد بی شماری از زنان رنج می برد و حتی بدتر از سرنوشت.

در سریلانکا زنان از گروه اقلیت تامیل اعتراض کردهاند برای سال تقاضای اطلاعات در مورد پسران و دختران بودند که ربوده شده توسط نیروهای ” دولت در این کشور جنگ داخلی و شنیده هرگز از دوباره. فعالیت خود کشیده است توجه بین المللی و برخی محدود نامزدی از دولت این کشور.

اما زمانی که خواسته های زنان فراتر رفت و خود را فردی غم و اندوه و درگیر با سیاست گسترده تر ملی سیاستمداران و گروه های جامعه مدنی را رد کرد و آنها را به عنوان آلت مرد فعالان گفت: Dharsha Jegatheeswaran co-مدیر Adayaalam مرکز تحقیقات سیاست یک روپیه لانکا-بر اساس فکر می کنم تانک. به عنوان اعضای یک گروه اقلیت به حاشیه رانده شده او گفت: مادری می تواند آنها را تنها تا کنون.

اعتباری و…ایسنا

در ایالات متحده وجود دارد یک سنت طولانی مدت از زنان ادعا هویت خود به عنوان مادران در هنگام اعتراض به پلیس تیراندازی lynchings و جرم حبس. اما مانند تامیل فعالان در سریلانکا آنها تمایل به بازدید از طریق باریک لنز خود را از غم و اندوه و ترس را برای فرزندان خود. زنان سفید پوست را به طور معمول در نظر گرفته شده است به مراتب جدی تر با مخاطبان به عنوان نمایندگی از مادران به طور کلی — یک مورد دیگر از تعصب بر روی صفحه نمایش.

ان گرگوری یک وکیل و مادر دو که پیوست دیوار از مادران در پورتلند در روز یکشنبه گفت: آنها امیدوار بود به عنوان یک بافر بین تظاهرکنندگان و اجرای قانون است.

“ما متوجه است که ما یک دسته از زنان سفید پوست است و ما این را امتیاز,” او گفت:. “ما امیدوار بودیم به استفاده از آن برای محافظت از معترضان.”

در عوض زنان یک دوره سقوط در نارضایتی که در حال تنظیم کردن تظاهرات در وهله اول.

خانم بارنوم جدید به این فعالیت گفت: او شگفت زده شد زمانی که دیگر تظاهرکنندگان به او هشدار داد که آنها می تواند در معرض خطر است.

“اخبار گفت که اگر شما از افسر پلیس به دلیل ترس برای زندگی خود را معقول و ترس آنها می تواند به شما صدمه دیده است,” او گفت:. “اما اگر شما نمی دهد آنها را به یک دلیل و سپس آنها به شما صدمه دیده است.”

مادرم او استدلال خواهد بود مسالمت آمیز و به افسران هیچ دلیلی برای زنگ تا به حال هیچ دلیلی برای نگرانی.

که ممکن است به نظر می رسد غیر معمول و باور برای کسی که از شرکت در یک تظاهرات علیه خشونت پلیس اما این نشان می دهد که امتیاز مسلم گرفته شده توسط بسیاری از مردم که تا به حال اجرا فهم با اجرای قانون است.

بنابراین در اولین شب در تظاهرات زمانی که فدرال ماموران شلیک گاز اشک آور و فلش-انفجار نارنجک در این گروه از مادران “نمی توانستم باور کنم چه اتفاقی می افتد,” او گفت:. “ما نبودند خشونت آمیز. ما نمی جیغ ناسزاهای در آنها است.”

اعتبار…میسون Trinca برای نیویورک تایمز

قدرت اختیار داشت توسط پلیس شده است توجیه می شود با این ادعا که افسران باید قادر به استفاده از زور در صورت لزوم برای محافظت از خود و یا که افرادی که هیچ کار اشتباهی انجام داده باید چیزی برای ترس. سیاه فعالان و متحدان خود شده اند رقابت که ادعا می کنند برای سال, اما جزر و مد افکار عمومی آهسته بوده است به نوبه خود در برابر اجرای قانون است.

زمانی که ماموران آتش گاز اشک آور و پرتابه در فوتبال مادرم برگزاری آفتابگردان به عنوان اتفاق افتاده در پورتلند در یکشنبه شب و حتی بیشتر ناظران — که ممکن است قبلا باید فکر می کردند که می تواند در معرض خطر — ببینید که به عنوان یک سرنوشت است که ممکن است رخ هر کسی. و تاریخ نشان می دهد که می تواند عمیق پیامدهای سیاسی.

در آرژانتین در اواخر 1970s و اوایل 1980s, مادران پلازا د مایو زنان که کودکان بوده است “ناپدید” توسط دولت نظامی — کشف و ضبط شکنجه و قتل در راز بود و قابل رویت ترین مخالفت با رژیم با خود متمایز سفید kerchiefs.

آنها “به طور مستمر با اشاره به این که اکثریت ناپدید نمی شد و تروریست ها به عنوان حکومت نظامی ادعا کرد, اما وفادار اعضای اپوزیسیون از جمله افرادی که هرگز درگیر در سیاست و حتی برخی از اعضای استقرار” دانشمند سیاسی مارگریت Guzman Bouvard نوشت: “انقلابی مادری” او سال 2002 کتاب در این گروه است.

“در خرد نهفته است که در خدمت به عنوان یک منطق برای خونتا را ترور” دکتر Bouvard نوشت: “مادران در معرض خودنمایی ضعف از کل سیستم.”

اعتبار…ادواردو دی بایا/آسوشیتد پرس

وجود دارد تفاوت های آشکار بین آرژانتین دیکتاتوری و ایالات متحده آمریکا امروز. اما خانم گرگوری پورتلند مادر که پیوست روز یکشنبه تظاهرات بود عمیقا آشفته توسط فدرال افسران خشونت پاسخ به اعتراض.

“ما نمی هر گونه خطر به آنها,” او گفت:. “ما فقط ایستاده وجود دارد با گل. ما یک دسته از میانسال مامان.”

“این چیزی نیست که امریکا قرار است به مانند” او گفت:. “ما قرار نیست به حکومت نظامی, jackbooted نیروهای.”

خانم Raiford های دیرین فعال است با احتیاط امیدوار در مورد قدرت این پیام و آن رسولان.

“گاهی اوقات زمانی که مردم شنیدن فعالان می گویند ‘Black lives matter’ آنها می گویند: “خوب است که هیچ ربطی به با من.'” او گفت:. “اما هنگامی که ما بحث در مورد ارزش ذاتی بشریت و چگونه تمام زندگی ما را قطع زیرا ما فرزندان ما در خانواده ما زندگی می کنند در جوامع ما عزیزان من فکر می کنم که ایجاد می کند کمتر از یک مانع است.”

او امیدوار است که توجه به این بچه کمک خواهد کرد که به گسترش این پیام. “ما نیاز نداریم سکوت قربانیان” او گفت:. “ما باید با صدای بلند و شهود.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de