مکزیک رئیس جمهور است همه چیز در برای مغلوب ساختن پیشی جستن

مکزیکو سیتی — رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز Obrador دیدار با رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن در واشنگتن این هفته بدون شک شرمسار بسیاری از مکزیکی ها و خشم بسیاری از آمریکایی ها. این نشست در نظر گرفته شده برای تقویت آقای تهمت کمپین یک فرصت برای آقای لوپز Obrador برای بازگشت به نفع.

زمانی که در آوریل مکزیک خودداری کردند در کاهش تولید نفت به خطر انداختن یک توافق جهانی برای کاهش تولید نفت آقای مغلوب ساختن پیشی جستن در پا و وعده داده است که ایالات متحده را انتخاب کنید تا شل برای آن همسایه جنوبی خود کاهش است. “آنها بازپرداخت ما گاهی در تاریخ بعد زمانی که آنها آماده به انجام این کار” آقای ترامپ گفت: مکزیک. آقای لوپز Obrador در حال انجام است که فقط با شکستن سفارشی خود را هرگز ترک مکزیک.

تنها سابقه برای چنین رضایت مدرن در مکزیک سابقه بود در ماه اوت سال 2016 زمانی که آقای لوپز Obrador را سلف, انریکه پنا نیتو, دعوت آقای مغلوب ساختن پیشی جستن هنوز از انتخاب به ریاست جمهوری و محل اقامت. هیچ چیز توجیه که دعوت و پس از آن تمدید شد, بسیاری از ما خواستار آن شدند که آقای پنا نیتو حداقل درخواست برای عذرخواهی از آقای ترامپ که تا به حال مارک مکزیکی به عنوان “متجاوزان و قاتلان.”

ما از او خواست تا بگوید آقای ترامپ که مکزیک هرگز خود را پرداخت دیوار. اما آقای پنا نیتو اجتناب شود این موضوع از دیوار در دسترس نباشد و حتی stooped بسیار کم به عنوان تبرئه آقای تهمت اعتراضات. پس از گذراندن چهار ساعت در شهر مکزیک — احتمالا سود آور ترین ساعت از مبارزات انتخاباتی خود — آقای ترامپ بازگشت به خانه برای یک تظاهرات سیاسی که در آن او اعلام کرد که مکزیکی ها خواهد پرداخت برای دیوار. آقای پنا نیتو و مکزیک کردم چیزی در حالی که آقای ترامپ کردم فرصت عکس او نیاز به نگاه ریاست جمهوری.

آمریکایی لیبرال ممکن است تعجب که چرا آقای لوپز Obrador خواهد تکرار آقای پنا نیتو اشتباه. آنها هم سخت است دیدن نه غیر متعارف شباهت بین آقای مغلوب ساختن پیشی جستن و آقای لوپز Obrador که پیش بینی شده این تصویر از یک ناسیونالیست چپ جنگنده برای عدالت اجتماعی در حالی که رئیس جمهور آمریکا در یک پوپولیستی نژادپرستانه oligarch.

اما در واقع خود را در همگرایی ثابت موردی از ایدئولوژی در زمان ما است. هر دو به دنبال مطلق تسلط قوه مجریه. آنها اخراج موسسات و حکومت قانون است. آنها حمله بحرانی مستقل مطبوعات: آقای ترامپ گریه می کند “خبر جعلی” در حالی که آقای لوپز Obrador تکرار “من دیگر داده است.” آنها تحقیر علم و مواجه اند همه گیر غیر مسئولانه و غیرموثر و با مجموع عدم همدلی است. هر دو را کشت پیچیده کیش شخصیت.

وجود دارد تنها یک قدرت است که آقای لوپز Obrador به عنوان محبوب شناخته شده AMLO به رسمیت می شناسد و ترس است و تنها قدرت بزرگتر از خود — ایالات متحده آمریکا. گفت که او علاقه مند است از اشاره به بیهودگی تلاش برای خراب کردن سامسون در fistfight. داشتن برش دندان های خود را در مکزیک که در آن رئیس جمهور با استفاده از به سلطنت به عنوان امپراتور آقای لوپز Obrador برابر سامسون و ایالات متحده با دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن.

به همین دلیل وقتی آقای ترامپ تهدید به رها کردن توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی یا به اعمال تعرفه های مکزیکی محصولات او قبول کرد که به نوبه خود به مکزیک به آقای تهمت دیوار. جدید گارد ملی که قرار بود برای جلوگیری و مبارزه با این کشور غیر قابل بیان به مواد مخدر و خشونت است به جای آن مستقر شده اند ما در مرز جنوبی به نوبه خود به دور مهاجران آمریکای مرکزی و در مرز شمالی به نگه داشتن آنها را گذراند تا در شرایط مادون انسان.

تا زمانی که مغلوب ساختن پیشی جستن خشوع هرگز مشخصه مکزیکی دیپلماسی vis-à-vis ایالات متحده است. در نزدیک به دو قرن از روابط بین کشورهای ما پر از سیاسی و درگیری های نظامی وجود داشته است و تنها تعداد انگشت شماری از قسمت ها که در آن مکزیک رهبران رانده ترس و ضرورت سجده خود را قبل از “غول از شمال” — ویدیویی معروف مکزیکی-آمریکایی جنگ که به پایان رسید در سال 1848 با مکزیک واگذاری بیش از نیمی از خاک خود را به ایالات متحده است. و در سال 1859 بنیتو جوارز و جیمز بوکانان امضا یک پیمان است که آن را به حال شده است برای وقوع جنگ های داخلی آمریکا می توانست منجر به اضافی از دست دادن حق حاکمیت.

پس از آن با وجود امتیازات جزئی مکزیکی دیپلماسی حفظ یک نگرش کرامت اعطای وام به مثبت همسایگی ارتباط است.

در سال 1927 وقتی Plutarco الیاس Calles در برابر فشار از کالوین کولیج بیش از یک قانون است که تهدید آمریکا شرکت نفت عملیات در مکزیک هرست را sensationalist مطبوعات خواست در برابر تهاجم اتحاد جماهیر شوروی “مکزیک است.”

دولت مکزیک پس از آن منتشر شد اسناد محرمانه که نشان داد قصد ایالات متحده برای حمله به. کولیج در داد ارسال به مکزیک معقول و عملی سفیر دوایت M. فردا آورده است که دو کشور نزدیک تر است.

اخلاقی روشن بود: عزت خاموش می پردازد. رابطه بین دو واقعا مترقی رئیس جمهور فرانکلین دی روزولت و لزرو کردنس تاسیس شد که بر اساس احترام و ایمان خوب است. ایالات متحده خو در واکنش به کردنس را 1938 حکم سلب مالکیت شرکت های نفتی. و در سال 1942 مکزیک پیوست متفقین در جنگ جهانی دوم است.

که پایه عزت و استحکام و احترام و حسن نیت را از دست داده است نه تنها به خاطر از آقای ترامپ با گفتمان نژادپرستانه و خصومت او نسبت به مکزیکی ها که در ایالات متحده زندگی اما آقای لوپز Obrador تحویلی به هر هوی و هوس و تهدید.

فقط به عنوان آقای پنا نیتو او شرط بندی است که او بهره مند خواهد شد اگر او کمک می کند تا آقای ترامپ برنده رای لاتین. اما به عنوان غیر قابل توجیه آن را در سال 2016 آن را نیز توهین آمیز و احمقانه در سال 2020 زمانی که تمام جهان دیده می شود و رنج می برد آقای تهمت طغیان.

ما مکزیکی دموکرات ها را نکنید که آقای لوپز Obrador احترام به مرد است که بدخیم ما. آمریکا و دموکرات ها را نکنید که خدمات آقای لوپز Obrador انجام شده است به رئیس جمهور که باعث شده است که آنها را بسیار آسیب برساند.

اگر جو بایدن پیروزی در ماه نوامبر او را خوب به توجه به همسایه جنوبی که در آن دوست و وفادار بنده از آقای مغلوب ساختن پیشی جستن است, تلاش برای تحمیل یک نظم استبدادی مانند است که آقای مغلوب ساختن پیشی جستن در توییتر خود-پر خوابی همیشه از رویای.

انریکه Krauze (@EnriqueKrauze) یک مورخ سردبیر مجله ادبی Letras لیبرس و نویسنده “Redeemers: ایده ها و قدرت در آمریکای لاتین است.” این مقاله ترجمه شده توسط ارین گودمن از زبان اسپانیایی است.

این بار متعهد به انتشار یک تنوع از نامه به سردبیر. ما می خواهم به شنیدن آنچه که شما فکر می کنم در مورد این و یا هر یک از مقالات ما است. در اینجا برخی از راهنمایی. و در اینجا ما ایمیل: [email protected].

دنبال نیویورک تایمز نظر بخش در Facebook, Twitter (@NYTopinion) و Instagram.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im