مکزیک: گروه زنان تاسف پس از قضات دوج سقط جنین تصمیم

مکزیک گروه زنان ابراز ناامیدی عمیق پس از دادگاه عالی dodged حکم یک پیشنهاد است که می تواند باز یک قانونی مسیر به سمت decriminalizing سقط جنین.

در یک 4-1 تصمیم دادگاه رای دادند در روز چهارشنبه در برابر این پیشنهاد به دلایل فنی – بدون پرداختن به استدلال است که محدودیت در سقط جنین نقض حقوق زنان و contravened معاهدات بین المللی که مکزیک یک امضا.

“آنها حتی نمی نیاز به 20 دقیقه به شلیک کردن یک فرصت نادر ایم” Las Brujas del Mar یک فمینیست جمعی در وراکروس دولت است.

“تشدید نیست چرا که ما موفق به درک کنند که آنچه مورد بحث قرار گرفت دیروز بود مشکل از فرم و نه از ماده” ، ” جمعی ادامه یافت. “مشکل این است که این ماده مورد بحث نیست و فرم هنوز مسائل بیشتر از زندگی زنان است.”

مورد محور در یک دادگاه دستور در وراکروس که به دستور قوه مقننه را به بازنویسی قوانین آن برای حذف مجازات برای سقط جنین در طول 12 هفته اول دوران بارداری است.

در چهارشنبه عدالت نرما Piña ابراز شک و تردید در دادگاه می تواند دیکته محتوای قوانین نوشته شده توسط قانونگذاران ایالتی و هشدار داد که “دادگاه خواهد سقوط قضایی فعالیت”.

تنها دو نفر از مکزیک 32 متحده – مکزیک شهر و اوآخاکا – باید جرمزدایی سقط جنین. بیش از نیمی از این ایالت تصویب قوانین بیشتر محدود کردن دسترسی به سقط جنین و یا قانون اساسی منع آن بیش از گذشته ده سال. دادگاه عالی داد اما تایید فدرال هنجار اجازه می دهد به دنبال سقط جنین در شرایط تجاوز به عنف.

“اجتماعی طرف از چیزهایی که ما پیشرفته فوق العاده” گفت: Rebeca راموس مدیر Gire یک حقوق باروری سازمان است. “در جرم زدایی از آن شده است بسیار کندتر و ما به سمت چپ بسته به اراده سیاسی از قانونگذاران محلی.”

رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز Obrador – خود-توصیف چپ اجتماعی و مالی محافظه کار گرایش – ساخته شده است هر گونه حرکت به سمت اصلاح این کشور سقط جنین قوانین حتی اگر حزب خود را کنترل هر دو مجلس کنگره و بیش از نیمی از قانونگذاران ایالتی.

دولت فدرال در پاسخ به این دادگاه با اشاره به نظرات از وزیر کشور اولگا سانچز کردرو که گفت: در صبح روز چهارشنبه: “این واقعیت است که یک زن در برابر یک دادگاه جنایی برای این نوع از وضعیت است … چیزی قابل پذیرش نیست.”

لوپز Obrador گفت که به او احترام تصمیم دادگاه است.

“حقوق زنان در اولویت نیست [برای لوپز Obrador دولت] حتی اگر او می گوید آنها” گفت: Environment Ocampo, که با این نسخهها کار با قربانیان خشونت جنسی در Querétaro. “اقدامات خود را نشان دادن آنها نیست.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net