بزرگترین ساز از آفت کش ها مربوط به آسیب های مغزی در کودکان و نوجوانان برای جلوگیری از تولید مواد شیمیاییبزرگترین تولید کننده در جهان از chlorpyrifos کشاورزی آفت کش های مربوط به آسیب های مغزی در کودکان اعلام کرده است که آن را به متوقف کردن تولید مواد شیمیایی تا پایان سال است.

اعلام روز پنج شنبه توسط Corteva شرکت تشکیل شده از یک داو و شیمیایی DuPont ادغام می آید پس از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت معکوس نظارتی برنامه ای برای ممنوعیت آفت کش ها و رد علمی گیری از دولت ایالات متحده ،

Chlorpyrifos شده است به طور گسترده ای مورد استفاده در ذرت و سویا و بادام و مرکبات و پنبه و انگور و گردو و سایر محصولات کشاورزی اما تحقیقات بارها در بر داشت جدی بر سلامت کودکان از جمله اختلال در رشد مغز. گروه های زیست محیطی به مدت طولانی حمایت برای ممنوعیت آن و ایالت کالیفرنیا است که رشد می کند اکثریت ملت را از میوه ها و آجیل را به مبارزه طلبیده ناروا و ممنوع شیمیایی سال گذشته است.

Corteva گفت که پایان دادن به تولید با توجه به کاهش فروش. سوزان Wasson رئیس جمهور Corteva محصول حفاظت از کسب و کار به رویترز گفت این بود: “تصمیم دشوار”.

Chlorpyrifos یک مخدر اعصاب شیمیایی بود که به طور بالقوه می تواند به اندازه کافی به انسان که ما آن ممنوع از استفاده های مسکونی در سال 2000. آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) اما همچنان به دفاع از ایمنی آن برای کشاورزی استفاده می کند.

در کالیفرنیا مرکزی دره قلب صنعت کشاورزی محققان نگرانی در مورد اثرات در زنان باردار است که زندگی در نزدیکی مزارع که اسپری chlorpyrifos. برخی از مطالعات نشان کم به سطح متوسط از قرار گرفتن در معرض در دوران بارداری مربوط به مشکلات حافظه و IQ پایین.

Marisa Ordonia یک وکیل با Earthjustice یک گروه است که به شکایت سازمان حفاظت محیط زیست برای عدم ممنوعیت chlorpyrifos گفت: طرفداران هنوز هم به دنبال ممنوعیت این محصول با توجه به این که آن باقی می ماند در بازار از طریق تولید کنندگان دیگر.

“مردم دیگر رفتن به ادامه سود از آسیب رساندن به کودکان,” او گفت:, و اضافه کرد: “آن بزرگ است که مانند یک بازیکن بزرگ است گفت: ما قصد داریم برای انجام این کار هر بیشتر. این یک سیگنال است که مردم نمی خواهند مغز مضر آفت کش ها در مواد غذایی خود را. اما ما قصد داریم به ادامه مبارزه نگه دارید تا مطمئن شوید که کودکان و farmworkers ها محافظت می شود.”

در ایالات متحده Corteva بزرگترین بازار برای chlorpyrifos تقاضا کمتر از 20 درصد از آنچه در آن بود که در اوج خود در دهه 1990 این شرکت اعلام کرد. صنعت فروش شد $350m در سال 2005 به پایین 45 درصد از سال 1990 با توجه به Corteva که به فروش می رساند chlorpyrifos تحت Lorsban نام تجاری.

وزن تخمینی استفاده کاهش یافته و به کمتر از 5 متر پوند در سال 2016 از حدود 13 متر پوند در سال 1994 با توجه به زمین شناسی ایالات متحده داده است.

جنیفر بی احترامی صحبت کردن, یک, دانشمند ارشد در شورای دفاع منابع طبیعی گفت: در بیانیه ای که Corteva اعلام به معنای “پایان chlorpyrifos در نهایت در چشم”.

“رهایی بازار آمریکا از این آفت کش ها یک گام بزرگ است اما آن را نمی شود مجاز به ادامه تهدید سلامت کودکان و نوجوانان در دیگر بازارهای جهانی,” او اضافه شده است.

ایسنا, گزارش, کمک

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de