جان رابرتز طرف با دیوان عالی کشور لیبرال در نوادا کلیسا تصمیم

قاضی جان رابرتز دوباره طرفه با لیبرالها در دادگاه عالی ایالات متحده در روز جمعه به عنوان آن محروم روستایی نوادا کلیسا درخواست برای اعتصاب کردن 50 نفر کلاه در خدمات عبادت به عنوان بخشی از دولت در پاسخ به کروناویروس بیماری همه گیر.

رابرتز, یک محافظه کار منصوب شده توسط جورج بوش دارای طرفه با چهار لیبرال قضات در احکام اخیر در مورد سقط جنین, مهاجرت و تجاوز+ حقوق. ناظران با اشاره به رای در موارد دیگر در حالی که هشدار می داد که او نه لزوما خود را تغییر راه راه.

در 5-4 تصمیم روز جمعه در دادگاه حاضر به اعطای یک درخواست از Calvary Chapel دیتون دره در شرق رنو به معرض همان Covid-19 محدودیت های است که اجازه می دهد تا قمار و رستوران ها و کسب و کارهای دیگر به کار در 50 درصد از ظرفیت مناسب اجتماعی فاصله.

کلیسا استدلال کرد که یک درپوش بر روی آن قرار بود یک قانون اساسی نقض متمم اول قانون اساسی حقوق برای بیان و ورزش اعتقادات.

رابرتز را توضیح دهد رای او. سه قضات نوشت: به شدت از بیان نظرات مخالف از طرف چهار نفر دیگر محافظه کاران که گفت: آنها اعطا تاکیدی امداد در حالی که دادگاه به طور کامل در نظر شایستگی های مورد.

“که نوادا خواهد تبعیض به نفع قدرتمند صنعت بازی و کارکنان خود را ممکن است به عنوان یک شگفتی آمده اما این دادگاه تمایل به اجازه می دهد چنین تبعیض ناامید کننده است” عدالت ساموئل Alito نوشت: در مخالفت پیوست توسط قضات کلارنس توماس و برت Kavanaugh.

“ما یک وظیفه برای دفاع از قانون اساسی و حتی بهداشت عمومی اورژانس نمی تبرئه ما از این مسئولیت. قانون اساسی تضمین ورزش از دین است. آن را می گوید هیچ چیزی در مورد آزادی به بازی نوعی قمار و یا بزور و با تهدید به غذا نشانه را به حافظه دستگاه و یا به شرکت در هر بازی از شانس است.”

Kavanaugh همچنین نوشت خود را خود مخالفت می کردند تا عدالت نیل Gorsuch که گفت: جهان امروز “با یک بیماری همه گیر بر ما به شمار چالش های غیر معمول”.

“اما وجود دارد که در آن قانون اساسی اجازه نوادا به نفع Caesars Palace بیش از Calvary Chapel,” Gorsuch نوشت.

کلیسا می خواهد اجازه می دهد تا به عنوان بسیاری که 90 نفر برای حضور در خدمات – با ماسک مورد نیاز نشسته 6ft جدا – در یک ساختمان با ظرفیت 200.

اما وکلا برای نوادا دولت گفت: در هفته گذشته چندین دادگاه ها در سراسر کشور باید به دنبال دادگاه عالی رهبری در حمایت از دولت برای تحمیل شرایط اضطراری محدودیت در پاسخ به Covid-19.

سکولار کسب و کار در نوادا که مجاز به کار در نیمی از ظرفیت شامل سالن های ورزشی ، سالن های بولینگ کوچه ها و پارک های آب.

Alito گفت که اجازه می دهد هزاران نفر برای جمع آوری در قمار دولت نمیتواند ادعا می کنند که قانع کننده علاقه ای به محدود کردن تجمعات مذهبی برای 50 نفر – صرف نظر از اندازه از امکانات و اقدامات اتخاذ شده برای جلوگیری از گسترش ویروس.

“ایده این است که اجازه می دهد Calvary Chapel به اعتراف 90 نمازگزاران در حال حاضر بیشتر در خطر بهداشت عمومی از اجازه می دهد قمار به کار در 50 درصد ظرفیت سخت به بلع,” او نوشت.

Kavanaugh گفت: “Covid-19 نیست یک چک سفید برای یک دولت به تبعیض مذهبی مردم و سازمان های مذهبی و دینی خدمات. نوادا است که تبعیض علیه دین است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de