John Lewis, شخصیتی از دوران حقوق مدنی می میرد در 80

نماینده John Lewis, پسر sharecroppers و رسول عدم خشونت بود که خون آلود در سلما و در سراسر Jim Crow جنوبی در تاریخی مبارزه برای برابری نژادی و که پس از انجام یک گوشته از اقتدار اخلاقی به کنگره روز جمعه درگذشت. او 80.

مرگ او تایید شد توسط یک عضو ارشد دموکرات رسمی.

او اعلام کرد در دسامبر. 29 که او در مرحله 4 سرطان لوزالمعده و قول داد برای مبارزه با آن با همان شور و شوق است که با او مبارزه نژادی و بی عدالتی است. “من شده اند در برخی از نوع از مبارزه برای آزادی و برابری و حقوق اساسی بشر — برای تقریبا تمام زندگی من,” او گفت:.

در خط مقدم این مبارزه خونین به پایان Jim Crow قوانین با ضربات به بدن و جمجمه شکسته به آن را اثبات کند آقای لوئیس بود شجاع بی باک جنبش حقوق مدنی و آخرین بازمانده سخنران در راهپیمایی تاریخی در واشنگتن برای شغل و آزادی در سال 1963.

بیش از نیم قرن پس از کشتار در ماه مه جورج فلوید یک مرد سیاه پوست در بازداشت پلیس در مینیاپولیس آقای لوئیس استقبال منجر به تظاهرات جهانی علیه نژادپرستی نظاممند و پلیس به کشتار مردم سیاه و سفید. او را دیدم این تظاهرات بزرگترین جنبش اعتراضی در تاریخ آمریکا به عنوان یک ادامه زندگی کاری خود را هر چند بیماری خود را ترک کرده بودند او را به تماشای از حاشیه.

“این بسیار حرکت بسیار حرکت برای دیدن صدها هزار نفر از مردم از سراسر آمریکا و در سراسر جهان به خیابان — به صحبت کردن به صحبت کردن به آنچه که من اسمش” خوب مشکل,'” آقای لوییس گفت: “فردا صبح” در ماه ژوئن.

“این احساس می کند و به نظر می رسد خیلی متفاوت او گفت:” از زندگی مهم جنبش که سوار ضد نژادپرستی تظاهرات که به مراتب بیشتر از حقوق مدنی تظاهرات از 1960s. “این است که بسیار عظیم تر و همه را شامل است.”

و این بار او گفت:, “خواهد بود وجود دارد هیچ عطف بازگشت.”

آقای لوئیس در تاریخ شخصی paralleled که جنبش حقوق مدنی. او در میان اصلی 13 آزادی سواران سیاه و سفید فعالان که به چالش کشیده تفکیک سفر بین ایالتی در جنوب در سال 1961. او بنیانگذار و رهبر اولیه دانشجو بدون خشونت کمیته هماهنگی که هماهنگ ناهار-ضد sit-ins. او به سازماندهی مارس در واشنگتن که در آن سخنران اصلی در مراحل یادبود لینکلن بود کشیش مارتین لوتر کینگ جونیور

آقای لوئیس رهبری تظاهرات علیه نژاد تفکیک دستشویی هتل ها و رستوران ها و پارک های عمومی و استخرهای شنا و او در برابر دیگر indignities دوم-کلاس شهروندی است. در تقریبا در هر نوبت او بود مورد ضرب و شتم تف بر یا سوخته با سیگار. او عذاب فریاد میکشند سفید اوباش و جذب بدن ضربات از اجرای قانون است.

در 7 مارس 1965 او به رهبری یکی از معروف ترین راهپیمایی در تاریخ آمریکا است. در پیشتاز و 600 نفر از مردم خواستار رای گیری حقوق آنها شده بود را تکذیب کرد, آقای لوئیس راهپیمایی partway در سراسر ادموند Pettus پل در سلما علا., به انتظار phalanx دولت گارد ضد شورش.

دستور داد برای متفرق کردن معترضان در سکوت ایستاده خود زمین است. سربازان در پاسخ با گاز اشک آور و bullwhips و لوله های لاستیکی پیچیده شده در سیم خاردار. در غوغا شناخته شده به عنوان یکشنبه خونین یک سپاهی ترک خورده آقای لوئیس جمجمه با بیلی باشگاه او را با ضربه زدن به زمین و سپس ضربه او را دوباره زمانی که او تلاش برای به دست آوردن.

اعتبار…آسوشیتد پرس

تلویزیونی تصاویری از ضرب و شتم آقای لوئیس و نمرات از دیگران خشم ملت و گالوانیزه حمایت قانون حق رای که رئیس جمهور لیندون جانسون ارائه شده به کنگره هشت روز بعد و به قانون امضا شده در Aug. 6. یک نقطه عطف در مبارزه برای حقوق مدنی, قانون زده پایین سواد آزمون است که مردم سیاه شده بود مجبور به قبل از آنها می توانند برای رأی دادن ثبت نام و جایگزین segregationist رای گیری ثبت فدرال و ثبت به اطمینان حاصل شود که آنها دیگر محروم انتخابات.

پس از ثبت نام میلیون ها آفریقایی-آمریکایی ها شروع به تغییر سیاست در سراسر جنوب. آنها به جیمی کارتر یک پسر گرجستان, حاشیه خود از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال 1976. (محبوب پوستر اعلام کرد “در دست است که پس از برداشت پنبه در حال حاضر می توانید انتخاب کنید یک رئیس جمهور.”) و رای خود را در قدرت را باز کرد افرادی از جمله آقای Lewis, برای ریاست اداره عمومی است. منتخب در سال 1986 او دوم شد آفریقایی-آمریکایی در کنگره از گرجستان پس از بازسازی.

در حالی که آقای لوییس نماینده آتلانتا و او را در حوزه بود و مردم محروم در همه جا. شناخته شده کمتر برای حمایت عمده قانون نسبت به او بی امان در تعقیب عدالت و همکارانش او را به نام “وجدان کنگره است.”

هنگامی که به خانه رای دادند در دسامبر 2019 به استیضاح رئیس جمهور تهمت آقای لوئیس کلمات رز بالاتر از بقیه است.

“هنگامی که شما نگاه کنید به چیزی است که درست نیست و نه تنها عادلانه نیست, شما باید یک تعهد اخلاقی به چیزی می گویند او گفت:” در کف خانه. “برای انجام کاری. فرزندان ما و فرزندان خود را از ما بپرسید, ” چه شما انجام دهید ؟ آنچه شما می گویند ؟ برای برخی از, این رای ممکن است سخت. اما ما باید یک ماموریت و دستور به در سمت راست از تاریخ است.”

کلمات خود را طنین انداز و همچنین پس از او را دیدم تصویری از یک مینیاپولیس افسر پلیس زانو آقای فلوید گردن برای بیش از هشت دقیقه به عنوان آقای فلوید gasped برای هوا.

“خیلی دردناک بود آن ساخته شده من گریه” آقای لوییس گفت: “فردا صبح.” “مردم در حال حاضر درک آنچه مبارزه بود و همه چیز درباره,” او گفت:. “این یک گام دیگر به پایین بسیار راه طولانی به سوی آزادی و عدالت برای همه بشریت است.”

اعتبار…ویلیام Lovelace/Daily Express, via Getty Images

به عنوان یک مرد جوان خود را به کلمات می تواند بیشتر شد. تاریخ به یاد مارس در واشنگتن برای دکتر کینگ “من یک رویا دارم” سخنرانی اما آقای لوئیس مبهوت و انرژی رو با خود شور آتشین.

“توسط نیروی ما خواسته های ما عزم و تعداد ما,” او گفت: تشویق ازدحام که اوت روز “ما باید splinter به تفکیک جنوبی به یک هزار قطعه و قرار دادن آنها را با هم در این عکس از خدا و دموکراسی است. ما باید می گویند: “بیدار شو امریکا است. از خواب بیدار شوید!’ برای ما می تواند به توقف و ما نمی خواهد و نمی تواند بیمار است.”

خود متن اصلی بود بیشتر کند. “ما در ماه مارس از طریق جنوب از طریق قلب از دیکسی دین, راه شرمن را,” او تا به حال نوشته شده است. رئیس جمهور جان اف کندی, حقوق مدنی, لایحه بود “خیلی کم و خیلی دیر” او نوشته بود و خواستار “که از طرف دولت فدرال ،

اما دکتر کینگ و دیگر بزرگان — آقای لوئیس بود فقط 23 — نگران این هستید که کسانی که برای اولین بار پیش نویس معابر خواهد توهین به کندی دولت که آنها احساس آنها نمی تواند بیگانه در درایو خود را برای فدرال اقدام در حقوق مدنی. آنها به او گفت که به تن کردن بیان.

هنوز جمعیت تخمین زده می شود بیش از 200,000, roared با تصویب در هر گفته.

جدی که فاقد زبان نقره ای از دیگر حقوق مدنی سخنوران آقای لوئیس می تواند pugnacious, محکم و یکسونگری و او با نیرویی که فرمان توجه است.

اعتبار…Bettmann/کوربیس

او به دست آورده شهرت برای داشتن تقریبا عرفانی ایمان به بقای خود. یک فعال حقوق مدنی می دانستند که او را به خوبی نیویورک تایمز گفت در سال 1976: “برخی از رهبران حتی در سخت ترین, گاهی ظرافت یک وضعیت که در آن آنها می دانستند که رفتن آنها به ضرب و شتم و یا زندانی شده است. جان هرگز این کار را. او همیشه رفت و با تمام نیرو به نزاع.”

آقای لوئیس دستگیر شد 40 بار از سال 1960 تا 1966. او مورد ضرب و شتم بی معنی بارها و بارها توسط پلیس جنوب و مستقل اشرار. در طول این جنبش در سال 1961 او ناخودآگاه به سمت چپ در یک استخر از خون خود در خارج از تازی ترمینال اتوبوس ها در منطقه Ala., پس از او و دیگران مورد حمله قرار گرفتند و صدها نفر از مردم سفید. او های بی شماری را صرف شب و روز در شهرستان برگزار و 31 روز در می سی سی پی را به شدت وحشیانه Parchman زندان.

هنگامی که او در کنگره آقای لوئیس رای دادند با بیشترین لیبرال دموکرات هر چند او همچنین نشان داد که مستقل خط. در تلاش خود را برای ساخت آنچه که دکتر کینگ به نام “معشوق جامعه” — جهان بدون فقر و نژاد پرستی و یا جنگ (آقای لوئیس به تصویب رسید عبارت) — او به طور معمول در برابر رای نظامی صرف. او مخالف جنگ خلیج فارس 1991 و توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی است که وی در سال 1992. او حاضر به شرکت در 1995 “میلیون انسان مارس” در واشنگتن گفت که اظهارات سازمان لوئیس فرخ رهبر ملت اسلام شد “تفرقه و متعصب.”

در سال 2001 آقای لوئیس قلم تحلیف ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش گفت که او فکر می کرد که آقای بوش که در حال تبدیل شدن به رئيس جمهور پس از دیوان عالی کشور متوقف آرا در فلوریدا شده بود واقعا انتخاب شد.

در سال 2017 او را تحریم آقای تهمت افتتاح سوال مشروعیت ریاست جمهوری خود به دلیل شواهدی که روسیه تا به حال دخالت در انتخابات 2016 آقای مغلوب ساختن پیشی جستن از طرف.

که او را به دست آورده derisive توییتر پست از رئیس جمهور: “Congressman John Lewis باید زمان بیشتری را صرف در رفع و کمک به منطقه خود است که در شکل وحشتناک و سقوط از هم جدا (نه به ذکر است جرم و جنایت آلوده) به جای دروغ شکایت در مورد نتایج انتخابات. تمام بحث کثیف, بحث کثیف, بحث — هیچ اقدام و یا نتایج. غمگین!”

اعتبار…Al Drago/نیویورک تایمز

آقای تهمت حمله مشخص تیز مسیر انحرافی از احترام بود که بهآنها آقای لوئیس قبلی رئیس جمهور از جمله اخیرا باراک اوباما ، آقای اوباما اعطا آقای لوئیس مدال آزادی ریاست جمهوری این کشور بالاترین افتخار غیر نظامی در سال 2011.

در اهدای افتخار در کاخ سفید مراسم آقای اوباما گفت: “نسل از زمانی که پدر و مادر به فرزندان خود آموزش دهند به چه معنا است, شجاعت, داستان John Lewis خواهد آمد به ذهن یک آمریکایی که می دانستند که تغییر نمی تواند صبر کنید برای برخی از شخص دیگر و یا برخی از زمان های دیگر; که زندگی یک درس در شدید فوریت در حال حاضر.”

جان رابرت لوئیس بزرگ شدم با همه تحقیر اعمال شده توسط تفکیک روستایی Alabama. او متولد فوریه. 21, سال 1940 به ادی و ویلی مای (کارتر) لوئیس در نزدیکی شهر تروی در یک sharecropping مزرعه متعلق به یک مرد سفید پوست. پس از او پدر و مادر خود را خریداری مزرعه — 110 هکتار برای $300 — John سوم 10 کودک به اشتراک گذاشته شده در مزرعه و کار و خروج از مدرسه در زمان برداشت به انتخاب پنبه بادام زمینی و ذرت است. خانه خود را تا به حال هیچ لوله کشی یا برق است. در outhouse آنها با استفاده از صفحات از یک فروشگاه سیرز به عنوان کاغذ توالت.

جان مسئول مراقبت از جوجه ها. او آنها را تغذیه و خواندن آنها را از کتاب مقدس است. او تعمید آنها را زمانی که آنها متولد شدند و صحنه استادانه مجالس ترحیم که آنها کشته شدند.

“من واقعا قصد صرفه جویی در پرندگان کوچک’ روح” او در کتاب خاطرات خود ، “راه رفتن با باد” (1998). “من می توانم تصور کنید که آنها من را به جماعت. و به من یک واعظ.”

خانواده اش او را به نام “واعظ” و تبدیل شدن به یکی به نظر می رسید به سرنوشت خود. او الهام به خود جلب کرد با گوش دادن به یک جوان وزیر به نام مارتین لوتر کینگ در رادیو و خواندن در مورد 1955-56 انتخاب شد Montgomery bus boycott. او در نهایت در نامه ای به دکتر کینگ که او را فرستاده یک رفت و برگشت بلیط اتوبوس به دیدار او در مونتگمری در سال 1958.

سپس توسط آقای لوئیس آغاز شده بود مطالعات خود را در آمریکا باپتیست کلامی حوزه علمیه (در حال حاضر باپتیست آمریکایی کالج) در نشویل که در آن او کار می کرد به عنوان یک ماشین ظرفشویی و سرایدار به پرداخت هزینه برای آموزش و پرورش خود را.

در متروپلیتن گورنمنت آاف نشویللدیویدسن بالانس آقای لوییس ملاقات بسیاری از حقوق مدنی محکوم خواهد مرحله ناهار مقابله با تحصن آزادی سواری و ثبت نام رای دهندگان مبارزات. آنها شامل Rev. James J. Lawson جونیور بود که در یکی از نقاط کشور از برجسته ترین دانشمندان و نافرمانی مدنی که منجر کارگاه های آموزشی در گاندی و عدم خشونت. او مربی یک نسل از حقوق مدنی سازمان از جمله آقای Lewis.

اعتبار…جک ذرت/این Tennessean از طریق ایالات متحده آمریکا امروز شبکه

آقای لوئیس اولین دستگیری آمد و در فوریه سال 1960 زمانی که او و دیگر دانش آموزان خواستار خدمات در سفیده فقط ناهار شمارنده در نشویل. این اولین نبرد طولانی مدت از این جنبش است که تکامل یافته به دانش آموز بی خشونت کمیته هماهنگی.

دیوید Halberstam سپس یک خبرنگار برای نشویل Tennessean بعد از توصیف صحنه: “تظاهرات انجام شده است با استثنایی کرامت و به تدریج یک تصویر آمده بود به غالب — که از ظریف مودب جوان سیاه, مردم, برگزاری, به خود گاندی اصول, به دنبال ترین عنصری از حقوق, در حالی که در حال حمله جوان سفید اوباش که آنها را ضرب و شتم و در مناسبت خاموش سیگار در بدن خود را.”

در سه ماه پس از تکرار و به اطلاع عموم sit-ins, شهر سیاسی و جوامع کسب و کار به در فشار و نشویل شد اولین بار عمده ای از جنوب شهر شروع به desegregating امکانات عمومی.

اما آقای Lewis را از دست داد خانواده اش خوب خواهد شد. هنگامی که پدر و مادر خود آموخته است که او دستگیر شده بود در نشویل او نوشت: آنها شرمنده بودند. آنها آموخته بود او را به عنوان یک کودک به پذیرش جهان به عنوان او آن را در بر داشت. زمانی که او از آنها خواست تا در مورد علائم و گفت “رنگی تنها” آنها به او گفت, “این راهی است که آن را نمی کنید.”

اما به عنوان یک فرد بالغ او گفت: او پس از ملاقات دکتر کینگ و رزا پارکس که امتناع از تسلیم او صندلی های اتوبوس به یک مرد سفید بود فلش نقطه برای جنبش حقوق مدنی او الهام گرفته شده بود به “دردسر خوب مشکل لازم است مشکل است.”

به “خوب مشکل” تبدیل شد و شعار او برای زندگی است. یک فیلم مستند “جان لوییس: خوب مشکل” منتشر شد در این ماه.

با وجود رسوایی او آورده بود و در خانواده او احساس کردند که او تا به حال شده است “که در مقدس جنگهای صلیبی” و که گرفتن دستگیر شده بود “نشان افتخار” در یک مصاحبه تاریخ شفاهی در سال 1979 با دانشگاه.

در سال 1961 هنگامی که او فارغ التحصیل از حوزه علمیه به او پیوست آزادی سوار سازماندهی شده توسط کنگره برابری نژادی شناخته شده به عنوان هسته است. او و دیگران بودند مورد ضرب و شتم خونین زمانی که آنها در تلاش برای ورود سفید پوستان تنها اتاق انتظار در ایستگاه اتوبوس در راک هیل, S. C. او زندانی در بیرمنگام Ala., و مورد ضرب و شتم دوباره در مونتگمری که در آن چندین نفر دیگر به شدت مجروح شدند و یک فلج شده بود و برای زندگی است.

“اگر وجود دارد هر چیزی یاد گرفتم که طولانی و خونین اتوبوس سفر از سال 1961” او در خاطرات خود “آن بود — که ما در یک مبارزه خونین در اینجا در آمریکای جنوبی. و من در نظر گرفته شده برای ماندن در وسط آن است.”

در همان زمان یک شکاف در جنبش بود باز بین کسانی که می خواستند خود را برای ابراز خشم و مبارزه و کسانی که معتقد بودند در فشار و با خشونت. آقای لوئیس انتخاب وجود داره.

اعتبار…سام Falk/نیویورک تایمز

اما در زمان مسابقه شهری شورش از 1960s به خصوص در واتس بخش از لس آنجلس در سال 1965 بسیاری از مردم سیاه و سفید را رد کرده بود خشونت در حمایت از رویارویی مستقیم. آقای لوئیس سرنگون شد به عنوان رئیس این دانشجو بدون خشونت هماهنگی کمیته در سال 1966 و با جایگزین آتشین Stokely کارمایکل که نکردم عبارت “قدرت سیاه.”

آقای لوئیس صرف چند سال از محل موردتوجه وتماشای عموم. او در راس رای دهندگان پروژه آموزش ثبت نام رای دهندگان به پایان رسید و مدرک لیسانس خود را در دین و فلسفه دانشگاه فیسک در نشویل در سال 1967.

در طول این دوره او ملاقات لیلیان مایل یک کتابدار و معلم سابق داوطلب سپاه صلح. او خروجی و سیاسی است و می تواند قول دکتر کینگ سخنرانی کلمه به کلمه. آنها ازدواج کرده بود در سال 1968 و او تبدیل به یکی از نزدیکترین مشاوران سیاسی.

او در سال 2012. آقای لوئیس بازماندگان شامل چندین خواهر و برادر و پسرش جان-مایلز لوئیس.

آقای لوئیس ساخته شده اولین تلاش خود را در حال اجرا برای دفتر در سال 1977 پیشنهاد ناموفق برای کنگره است. او موفق به کسب یک کرسی در شورای شهر آتلانتا در سال 1981 و در سال 1986 او فرار دوباره به خانه. آن را تلخ مسابقه که برابر یکدیگر بازمی گردد دو حقوق مدنی و ارقام آقای لوئیس و جولیان باند, یک دوست سابق و دستیار نزدیک او در جنبش. کاریزماتیک آقای باند بیشتر بیان و جلا از آقای لوئیس بود درک های مورد علاقه.

“من می خواهم شما را به فکر می کنم در مورد ارسال یک اسب بارکش به واشنگتن و نه یک اسب نشان می دهد” آقای لوئیس گفت: در بحث است. “من می خواهم شما را به فکر می کنم در مورد ارسال یک tugboat و نه یک showboat.”

آقای لوئیس برنده در ناراحتی با 52 درصد آرا. حمایت خود را از آمد آتلانتا سفید حوزه و از طبقه کارگر و فقیر سیاه رای دهندگان که احساس راحت تر با او از با آقای باند هر چند آقای باند موفق به کسب اکثریت رای دهندگان سیاه.

جای تعجب نیست که آقای لوئیس طولانی کنگره حرفه ای مشخص شده بود تظاهرات. او دستگیر شد, در واشنگتن چندین بار از جمله در خارج از آفریقای جنوبی سفارت برای نشان دادن در برابر آپارتاید و در سودان سفارت در حالی که در اعتراض به نسل کشی در دارفور است.

او با حمایت آقای اوباما لایحه بهداشت و درمان در سال 2010 اندازه گیری تفرقه به خود جلب کرد که به کنگره عصبانی معترضان از جمله بسیاری از جناح راست حزب چای. برخی از تظاهرکنندگان فریاد زد: فحاشی و نژادی تهمت ها در آقای لوئیس و دیگر اعضای کنگره سیاه حزبی.

“آنها فریاد نوع اذیت و آزار” آقای لوئیس به خبرنگاران گفت: در آن زمان. “اما آن را OK. من این رو قبل از.”

اعتبار…دفتر نماینده الیزابت Esty از طریق Agence France-Presse — Getty Images

در سال 2016 پس از یک قتل عام در اورلاندو فلوریدا., کلوپ شبانه چپ 49 نفر مرده او به رهبری یک نشستن در خانه کف در اعتراض به فدرال انفعال در کنترل اسلحه. تظاهرات جلب حمایت از 170 قانونگذاران اما جمهوریخواهان را رد کرد و آن را به عنوان یک شیرین کاری تبلیغاتی و squelched هر گونه اقدام قوه مقننه.

از طریق آن همه حوادث یکشنبه خونین شد و هرگز دور از ذهن خود و هر سال آقای لوئیس سفر به سلما به مناسبت سالگرد خود را. در طول زمان او را تماشا نگرش ها را تغییر دهید. در این مراسم در سال 1998 Joseph T. Smitherman بود که سلما را segregationist شهردار در سال 1965 بود و هنوز شهردار — هر چند توبه یکی به آقای لوئیس یک کلید به شهرستان.

“سپس من او را به نام خارج rabble-rouser” آقای Smitherman گفت: آقای Lewis. “امروز من او یکی از شجاع ترین مردم من تا کنون ملاقات کرد.”

آقای لوئیس بود یک سخنران محبوب در کالج commencements و همیشه ارائه مشاوره همان — که فارغ التحصیلان را به “خوب مشکل” را به عنوان او انجام داده بود در برابر پدر و مادر خود بخواهد.

اعتبار…Al Drago/نیویورک تایمز

او آن را در این راه در توییتر در سال 2018:

“نمی گم شدن در دریایی از ناامیدی. توان امیدوار بود خوش بینانه است. ما مبارزه است مبارزه یک روز یک هفته یک ماه یا یک سال این مبارزه از یک عمر. هرگز ترس به ایجاد برخی از سر و صدا و خوب مشکل لازم است مشکل است.”

روی نی که تحت پوشش جنبش حقوق مدنی برای نیویورک تایمز و درگذشت در سال 2017 کمک گزارش از نسخه قبلی این اگهی در گذشت. شریل گی استولبرگ کمک گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de