جو Tuckman که برای سال های بسیاری گزارش گاردین در مکزیک درگذشت در سن 53.

Jo شده بود تحت درمان برای سرطان پس از سقوط بیمار در سال گذشته و مرگ او در خانه اش در شهر مکزیک در روز پنج شنبه بعد از ظهر احاطه شده توسط دوستان نزدیک.

“او فقط به حال این باور نکردنی تعهد به مکزیک و آمریکای لاتین گفت:” ماریون لوید, یک دوست از دو دهه و سفر شریک از “یک میلیون گزارش سفر” در اطراف منطقه.

“او کاملا دوست مکزیک – و حتی زمانی که او مریض شدم و مردم گفت: “شما باید به بازگشت به انگلستان برای مراقبت های پزشکی’ او گفت: “هیچ از این خانه من است.'”

نگهبان editor-in-chief, Katharine Viner گفت: “جو حساس و محکم خبرنگار و بسیار دوست داشتنی از همکاران که خواهد شد از دست رفته توسط خوانندگان در سراسر جهان.

“او تحت پوشش بسیاری از رویدادهای مهم در تاریخ آمریکا – از Zapatista شورشیان به وقوع جنگ مواد مخدر در مکزیک است – و او هرگز از دست داده و چشم انسان کنار هر داستان” Viner اضافه شده است.

راشل Sieder یک مکزیک مبتنی بر انسان شناس و گفت: “او یک گل نشسته نگار یک نویسنده خوب و یک انسان شناس بود که بی وقفه مجذوب در همه داستان است.

“او درمان می شود همه به او نوشت: در مورد – حتی کسانی که او را دوست ندارم – با احترام و او را به مردم عزت زمانی که او در مورد آنها نوشت.”

عطا بی سی خبرنگار مکزیک و مرکزی امریکا و کوبا به خاطر “یک نشاط, روشن, درستی هوشمند که واقعا کردم مکزیک” و کتاب دموکراسی قطع شد خواندن ضروری برای ورود خبرنگاران خارجی در کشور است.

“او نوشت: با واقعی انسانیت واقعی همدلی و درک آنچه مکزیکی ها بودند که رفتن را از طریق” گرانت گفت. “او عصبانی شدم در سوء استفاده از آن وجود دارد بسیاری در مکزیک است.”

جو نیز یک مربی به نسل جوان روزنامه نگاران مستقل و مورد احترام در مکزیک برای گزارش گیری در سیاست و حقوق بشر است.

“به عنوان یک فرد او لذت بود گفت:” روزنامه نگار مکزیکی Jenaro ویللمیل که به یاد تشریحی در کشور و سیاست با بیش از قهوه در مکزیک شهر زیبا میدان ریو دو ژانیرو. به عنوان یک روزنامه نگار “پس زمینه خود را در جامعه شناسی به او توانایی دیدن چیزهایی که با عمق بسیار بیشتری در آمریکای لاتین و البته مکزیک بیش از دیگران می تواند”.

ویللمیل افزود: “من همیشه احساس کردند که او کتاب … یکی از بهترین متون جامعه شناختی در مورد مکزیک شکست خورده گذار دموکراتیک.”

مارتین هاجسون بین المللی سردبیر گاردین گفت: “جو فوق العاده ای بود دوست و درخشان خبرنگار خارجی: او تا به حال یک درک عمیق از او خوانده کشور اما هرگز نباید از ظرفیت او را به تعجب و خشم و مسحور آن است.”

جو متولد شد و در لندن در 23 مه سال 1967 و مطالعه انسان شناسی اجتماعی در دانشگاه ادینبورگ. علاقه او در امریکا بود و برای اولین بار موجب سفر به پرو.

پس از فارغ التحصیل شدن او به دست آورده کارشناسی ارشد از دانشگاه لندن و موسسه مطالعات آمریکای لاتین قبل از حرکت به گواتمالا جایی که او برش دندان های او به عنوان یک روزنامه نگار در اواسط دهه 1990 و پس از آن اسپانیا که در آن او کار می کرد برای اسوشیتد پرس.

او وارد مکزیک در سال 2000 لحظه ای سرنوشت ساز در تاریخ کشور به عنوان آن را انتقال به دموکراسی پس از هفت دهه از یک حزب حکومت.

بیش از دو دهه آینده جو تحت پوشش طیف عظیمی از داستان از مرگ “گابریل گارسیا مارکز” در مکزیکو سیتی به Zapatista شورشیان و Subcomandante Marcos هجوم به, وابسته به عشق شهوانی, ادبیات مکزیک مقاوم به مواد مخدر درگیری و plights زیر آتش نگاران آواره و آمریکای مرکزی و مهاجران آفریقایی در تلاش برای رسیدن به ما.

“او واقعا یکی از بهترین روزنامه نگاران در مکزیک بود که نبود از اینجا. او یکی از یک نوع و او فقط برگ های واقعا بزرگ, سوراخ” گفت: دبورا Bonello یک دوست و روزنامه نگار.

“مکزیک دیده می شود برخی بسیار تاریک فصل بیش از 15 سال گذشته و او واقعا مراقبت. کار خود را برای نگهبان نبود کار [به او],” Bonello اضافه شده است. “او فقط مرتب کردن بر اساس به حال به می دانم که چگونه همه چیز در مورد آمد و آشکار شد – چه می شود که این mezcal-ساخت روند و یا مکزیک دموکراسی است.”

در سال 2012 Jo گزارش باعث زلزله سیاسی در مکزیک زمانی که گاردین منتشر شده یک رشته از داستان که به نظر می رسد برای تایید دیرینه اتهامات از برنامه های پنهان در پشت پوشش رسانه ای این کشور سیاستمداران است.

لوید سابق بوستون گلوب خبرنگار گفت: “او واقعا درک عمیق از جامعه و سیاست است. او یکی از معدود روزنامه نگاران خارجی که واقعا درک درونی از مکزیک سیاست … او واقعا فقط یک خبرنگار خارجی – او همچنین نوع یک خبرنگار محلی.”

جو نیز مشغول به کار به عنوان آمریکای لاتین دفتر رئیس برای نایب اخبار.

در یکی از آخرین نگهبان داستان Tuckman مصاحبه اوو مورالس پس از او مجبور شد به تبعید در مکزیک-شهرستان – دریافت بولیوی آواره رئیس جمهور سابق و زبر و خشن مکزیکی جزئیات امنیتی در آشپزخانه یک محل دوستان به یاد داشته باشید به عنوان یک واحه Englishness پر نشسته لیوان یک میز بزرگ و بوی توست.

“او تا به حال او را به خانه اش و گفت: این خنده دار داستان او را به نوشیدن از فنجان” اعطای یاد می شود. “این فقط جو را به T.”

Sieder گفت: او را به یاد داشته باشید دوستان خود را به عنوان یک جذاب و دل شنونده. “او تا به حال چنین زیبا, لبخند واقعی, یک میلیون مگاواتی لبخند. ما استفاده می شود به تماس با این جو smile ” – و ما را از دست.”

جو جان سالم به در با پدر خواهر و دو فرزند.

tinyurlis.gdv.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

علمی ترین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *