سیاه و سفید کارفرمایی انقلاب رفتن به گذشته است ؟

میامی — N. F. L. دیرین پیشرو در مردان, آنهایی که با پیتزا تبلیغات و سوپر باول حلقه که نام زینت لیگ را فروخته کشباف خود را نشان داد مرگ و میر در این فصل در راه است که ناراحت کننده به تماشای.

تام بردی و Drew Brees نمی توان آن را از طریق دور اول پلی آف. آرون راجرز از دست رفته Super Bowl هم با از دست دادن در یک بعد ، Eli Manning بازنشسته غصب به عنوان غول’ رهبر پس از 16 سال. بن Roethlisberger بازی مانند او باید با توجه به آن بیش از حد.

با هم آنها را گروگان 12 از 18 سوپر باول-تیم برنده. و همه در حال هل دادن 40 سال و یا آن گذشته است.

در عین حال پیری خود را از این بازی هیچ برگ خالی به این آف را برجسته ظهور quarterbacks که زرنگ و دانا و شجاعانه به سرقت رفته اند توجه ما است. راسل ویلسون سوم-پایین تقلا برای زنده ماندن فیلادلفیا ایگلز, پاتریک Mahomes را bionic touchdown اجرا برای اشراف در برابر تنسی تیتان Deshaun واتسون از اهالی تگزاس’ جادویی فرار از یک کیسه به ضرب و شتم Buffalo Bills. همه چیز که Lamar جکسون انجام داد.

این quarterbacks در حال ایجاد جدید ما جمعی فوتبال خاطرات. آنها هستند که از آنها به ما جرات نگاه به دور و هر یک از آنها سیاه, پیشرو در یک موقعیت که در طول تاریخ بوده و خارج از محدوده به هر مردی که سفید نیست.

دانش سطحی از مردان سیاه و سفید که افزایش یافته است و سرآمد در موضع کارفرمایی شدند و موضوع را به کلیشه تهمت و هدف قرار دادن در این زمینه زمانی که آنها این شانس را به بازی. و این فرصت ها به نظر می رسید تقسیم شده توسط ناگفته “یک در یک زمان” رویکرد که انباشته از بار پیشرفت در هر کدام از سیاه و کارفرمایی از طریق شکست در یک عصر. داگ ویلیامز. وارن ماه. Randall کانینگهام. استیو مک نیر. داناون McNabb. مایکل جکسون. Khezri.

جکسون بود انتظار برای برنده شدن در این لیگ با ارزش ترین بازیکن جایزه در روز شنبه — تنها سومین بار یک سیاه کارفرمایی را انجام داده اند آشکار است. پیروزی پس از برنده سال گذشته پاتریک Mahomes را این اولین بار در لیگ برتر 100 سال سابقه که سیاه quarterbacks برنده شده بود در بازگشت به عقب سال است.

“منظورم این است که آن را به شما نشان می دهد چگونه بازی تکامل یافته است و چگونه بدون توجه به جایی که شما می آیند از شما می تواند بیرون رفتن وجود دارد و بازی در این موقعیت شما می خواهید به بازی و موفقیت آن را انجام می دهند و شما نمی باید آن را در یک راه خاص” Mahomes گفت: در مصاحبه ای در روز پنج شنبه تنها چند روز قبل از دومى را در سان فرانسیسکو 49ers در سوپر باول.

این زمان در اطراف وجود دارد به اندازه کافی از کثرت به نقطه را به یک فراگیر تغییر در موقعیت و نه فقط در میان بازی نخبگان. در سال 2019 وجود دارد 12 سیاه quarterbacks که آغاز شده N. F. L. بازی یکی خجالتی watermark رسیده در پنج فصل در اوایل 2000s. اما این فصل quarterbacks آغاز یک رکورد 138 بازی ادامه یک روند رو به بالا از quarterbacks که حفظ به جای نقطه پر نقش franchises.

معکوس یک سابقه طولانی بودن رد این شانس را به بازی سیاه quarterbacks حیاتی ترین عوامل تغییر این دوره از فوتبال است. اما تا آنجا که ممکن است آنها را جشن ورود آنها زده است بسیاری از سوالات به راحتی جواب داد. فشار بیشتر: اگر این لحظه نقطه عطفی در N. F. L. تاریخ چه می تواند ما انتظار داریم در طرف دیگر تغییر دهید ؟

لیگ و فوتبال به طور کلی دارای یک سابقه طولانی انباشته — funneling بازیکنان به مواضع مبتنی بر کلیشه های نژادی — که نگهداری سیاه استعداد و دور از “فکر کردن” موقعیت مانند وسط linebacker و مرکز برای چند دهه. ضروری به بازی خود را و به آن هاو روایات قومی موضع کارفرمایی بوده است گذشته نقش unlocked برای بازیکنان که 70 درصد از N. F. L. نیروی کار به همان دلیل که موقعیت های دیگر در نهایت شد: این بازی تا به حال به آغوش بازیکنان نخبه که سیاه و سفید هستند و یا در صورت رکود.

که استقبال دارای طرح میتوانست به کلیشه ها در مورد سیاه quarterbacks که به طور طبیعی برتر ورزشکاران ترجیح داده شده تنها برای توپ خود را-توانایی حمل و فکری, بازی استراتژیک, مدیران.

“این ایده که کسی نیست که از امکانات فکری به بازی موقعیت خود را به دلیل نژاد کنار جاده افتاده است و این یک نکته مثبت” گفت: Charles K. راس استاد آفریقایی-آمریکایی مطالعات در دانشگاه می سی سی پی و نویسنده “خارج از خط: آمریکایی های آفریقایی تبار و ادغام لیگ ملی فوتبال.”

هر عضو از این زمان نسل موج ثابت شده است خود را یک جیب رهگذر قادر به تشریحی پوشش و wowing که در راه است. اما بسیاری نیز اجرا شود ، نه فقط clock-مدیریت scampers و مبارزه یا پرواز سراسیمه زمانی که جیب خود را سقوط یا نه. آنها گاهی اوقات حتی اجرای راست تا وسط. موفقیت چنین اجرا-تصویب جرائم بدان معنی است که quarterbacks از این دوره اغلب در حال اجرا طراحی شده توسط, حتی اگر نتیجه آن اجرا می شود به نظر می رسد دارای نعمت غیر مترقبه.

اجرا-تصویب جرم روند را برانگیخته نیاز و پذیرش این افزایش stategically پیچیده quarterbacks که می تواند این تاکتیک کار می کنند.

“این تیم به دنبال رها کردن-عبور عابر سریع از دست آنها گفت:” جیمز هریس شناخته شده به عنوان “زیستن” که برای اولین بار بود سیاه و کارفرمایی برای شروع و برنده N. F. L. حذفی بازی. “تغییر حکومت برای حفاظت از کارفرمایی بیشتر از بازدید که فلسفه اتحادش را تغییر اجازه می دهد تا بیشتر quarterbacks با تحرک.”

هریس بود و خود را شاگرد داگ ویلیامز سابق Washington Redskins بازیکن که برای اولین بار بود سیاه و کارفرمایی برای پیروزی در سوپر باول یکی از پیشینیان است که پدید آمده و بدون سود از افزایش جزر و مد رو لود پرسش که آیا او بهتر خواهد بود مناسب برای موقعیت دیگری. . مانند ویلیامز و هریس قبل از او Jackson بیش از حد رو فشار به تغییر مواضع قبل از او رفت pro که او در اشاره در ماه سپتامبر هنگامی که پس از پرتاب پنج touchdowns او پکتیا میباشد “بد نیست برای در حال اجرا است.”

آیا این نسل وادار دیگر franchises برای کپی کردن این جدید کارفرمایی طراحی دیده خواهد شد به زودی به اندازه کافی در N. F. L. پیش نویس در ماه آوریل است.

این مدار از دو سالمند دولتمردان راسل ویلسون و کامرون نیوتن که رهبری تیم خود را به سوپر کاسه با نمایش هیجان دقت و تماس متلاشیکننده اجرا می شود نیروی ما به روی چیزی حساب کردن با محدودیت های این دریا را تغییر دهید.

پس از 2014 فصل Wilson شد تنها سیاه و سفید دوم کارفرمایی برای پیروزی در سوپر باول 27 سال پس از ویلیامز را نقطه عطفی برنده شوید. ویلسون در 31 در حال حاضر بی چون و چرای رهبر Seattle Seahawks که قدرت وجود دارد مشتق شده حداقل در بخشی از بازی او تعریف اجرا می شود که بدون عبور از گزینه های سمت چپ.

اما نیوتن, 30, اولین, سیاه کارفرمایی به محض برنده شدن در این لیگ با ارزش ترین بازیکن جایزه — زمانی که او رهبری لیگ در زمین نشستن کامل هواپیما در صد و بازی برنده درایو در 2015 فصل چهره یک بازسازی در کارولینای نامشخص ناتوانی خود را برای پای چپ مجروح و یک قرارداد است که منقضی می شود در این سال است. پس از نه فصل برخی از صاحب نظران سوال که آیا نیوتن تیم نمی تواند در بهتر دست دوم خود را در سال undrafted کارفرمایی کایل آلن.

هنوز درست نشانه ای از این است که آیا دوران-تعریف شیفت فقط نمی تواند تعیین سرنوشت خود را, و یا اینکه آیا نسل جدید می دهد افزایش فوری به شرکتی.

آن را به لولا در صورتی که این گروه حفظ هاله-اثر داشتن نخبگان quarterbacks نمادین ترین موقعیت در تمام ورزشی آمریکایی اگر آنها را به ایجاد یک مسیر متفاوت از یک ویلیامز رو در واشنگتن است. دو سال پس از سوپر جام پیروزی او جایگزین شد وسط پشتیبان گیری و با ارائه می دهد از دیگر تیم بازنشسته پس از سال 1989 فصل است.

آن را احتمالا بسیاری از سال را به یاد بگیرند که اگر وجود خواهد داشت فرصت های طلایی روشن و خاموش درست مانند یک پخش غرفه نقطه فورا به همراه داشت به Dak پرسکات از Dallas Cowboys لحظه ای او بازنشسته به عنوان اتفاق افتاده است به برادران خود همین مردیت تروی Aikman و تونی Romo. در زمان کمتر خواهیم دید که اگر در یک حرفه ای چهارراه نیوتن خواهد بود در مقایسه با گفتن الکس اسمیت که دریافت دوم و سوم عکس به عنوان یک حق رای دادن-رهبر پس از تحت فشار قرار دادند در سان فرانسیسکو.

در تقلیدی لیگ که دستیاران در حال مصاحبه برای سر مربیگری اسلات بر اساس صرف نزدیکی به پیشگامان ما در حال یادگیری است که مربیگری پدیداری موفق, سیاه کارفرمایی است و نه تضمین شغلی افزایش است که سفید هماهنگ کننده به طور سنتی دریافت کرده است.

تا آنجا که Mahomes آمده است به تعریف کارفرمایی جایگاه و غرفه در پیشتاز عصر جدید خود را هماهنگ کننده توهین آمیز اریک Bieniemy که سیاه بود گذشت بیش از یک مربی پس از مصاحبه با سه تیم مختلف در این اجرا حذفی. با وجود هدایت در لیگ M. V. P. و آخرین آلو از اندی رید مربیگری درخت Bieniemy با ثبت رزومه-سازندگان نیست یک سر مربیگری فرصت به عنوان مشابه و کمتر واجد شرایط مردان سفید پوست به طور منظم انجام دهید.

اگر این نسل درخشندگی بیش از فقط یک لحظه استثنایی اثر موج دار شدن باید گسترش به رتبه و فایل این فصل. Indianapolis Colts, رهبری, است, خرید, قرارداد Jacoby Brissett که جایگزین حق رای دادن ستاره اندرو شادی پس از تکان دهنده از بازنشستگی. عروسکی بریج که برنده پنج بازی متوالی در نیواورلئان به عنوان Drew Brees را پر و قبلا یک نرم افزار کاسه های انتخاب به عنوان یک مینه سوتا وایکینگ است unsigned.

با این تعریف آن است که تنها یک لحظه حوضه اگر اثر گسترده و مداوم است. سیستمیک یکی ممکن است می گویند. که نسل پیشرفت ناچیز و موضوع را به retrenching است بهترین و مشاهده از راه دور.

کن Belson و بنیامین هافمن کمک گزارش.

عکس توسط آسوشیتد پرس Elise Amendola/آسوشیتد پرس بیل جانسون/دنور پست از طریق گتی ایماژ.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>