ایرلندی برای حمایت از آمریکایی های بومی Covid-19 امداد برجسته تاریخی پیوند

لیست اهدا کنندگان اخیر بار خوانده شده مانند یک ایرلندی دفترچه تلفن. Aisling Ní Chuimín شین Ó Leary, شان گیبونز کوین بویل کوین کین کلر Quinn, Eamonn مک دونالد و در پایین GoFundMe صفحه ای که روز جمعه مطرح کرده بود $3.15 m a $5m هدف است.

این فرد مقادیر قابل توجه نیست– $10, $20, $30, برخی از بیش از $100 – اما داستان پشت این کمک های مالی امتداد دو قرن و شامل منحصر به فرد عمل سخاوت که جعلی از یک باند بین بومیان آمریکایی و ایرلند یک باند شرکت مجدد در coronavirus عصر.

در سال 1847 در چاکتو ملت را کنار بگذارند و خود را فقر و درد و رنج به 170 دلار کمک مالی به قربانیان ایرلندی قحطی. قبیله تا به حال دچار grievously طول دنباله آن از اشک یک مجبور به نقل مکان به ایالت اوکلاهما و empathised با ایرلندی ها پایدار بدبختی و گرسنگی بیش از 4000 مایل دور.

سخاوت چپ ماندگار را در ایرلند که به خاطر آن از طریق هنر و بزرگداشت.

در حال حاضر ایرلندی مردم در حال رفت و برگشتی با اهدای یک صندوق برای نوجو و هوپی جوامع ضربه Covid-19.

“یک عمل همبستگی از دوستان ما در ایرلند که به خاطر مهربانی نشان داده شده به آنها توسط ما چاکتو برادران و خواهران که با ارسال آنها را کمک در طول قحطی سیب زمینی در سال 1847. از شما بسیار سپاسگزارم, ایرلند!!!” نوشت: اتل شعبه یکی از صندوق شرکت کردند.

“به نفع بازگشت از طریق کمک های مالی سخاوتمندانه از مردم ایرلند به ناواهو ملت ما در طول زمان بحران. با تشکر از شما ایرلند برای نشان دادن همبستگی و بودن در اینجا برای ما” نوشت: ونسا Tully دیگر سازمان.

سختی اغلب به ارمغان می آورد بهترین در مردم چاکتو قبیله در بیانیه ای گفت. “ما احساس خشنودی و شاید در همه تعجب به یاد بگیرند که از کمک های ویژه ما دوستان ایرلندی در حال دادن به نوجو و هوپی سازمان ملل. حرف ما خود را فداکارانه عمل است ‘iyyikowa’ – آن را به معنی خدمت به کسانی که نیاز دارند.”

این چاکتو و ایرلندی حال تبدیل شدن به ارواح قوم و خویشی از قحطی سیب زمینی, قبیله گفت. “ما امیدواریم که این ایرلندی نوجو و هوپی مردم توسعه پایدار دوستی ما به عنوان. های فرهنگ ما باعث می شود جهان رشد کوچکتر است.”

کمک های مالی کمک خواهد کرد که تامین آب و غذا و تجهیزات پزشکی برای خانواده های آسیب پذیر بسیاری از آنها مبتلا به دیابت و بیماری های دیگر.

ملت ناواهو دارای بالاترین سرانه Covid-19 ميزان عفونت پس از نیویورک و نیوجرسی. آن روستایی قلمرو امتداد 27,000 مایل مربع در سراسر آریزونا و نیومکزیکو و یوتا و احاطه هوپی رزرو.

از روز شنبه وجود دارد 2,757 موارد تایید شده. رسمی کشته شدگان 88 بود اما واقعی تلفات به احتمال زیاد بسیار بالاتر به دلیل بدحال بیماران منتقل شده به بیمارستان های دولتی.

این ویروس به سرعت در حال گسترش حتی اگر قبیله ای دولت در میان اولین به موضوع اقامت در خانه سفارش قفل کردن مدارس و کسب و کار. روز چهارشنبه این کشور دریافت کرد و سهم خود را در حدود $600 متر از فدرال coronavirus امداد بودجه شش هفته پس از آن وعده داده شده بود و تنها پس از تحت پیگرد دولت فدرال بیش از که واجد شرایط برای پول است.

این GoFundMe درخواست تجدید نظر اصلی هدف از $2m افزایش یافته بود پس از ایرلندی ها کشف شده درخواست تجدید نظر از طریق رسانه های اجتماعی و به سرعت متورم کمک های مالی از آمریکا و جاهای دیگر.

ایرلند هرگز فراموش Choctaws’ سخاوت. قبیله تا به حال تحمل مجبور 600 مایل بازحمت حرکت کردن که در سمت چپ هزاران مرده را از گرسنگی و سرما و بیماری و سپس فقر در اوکلاهما و در عین حال به نحوی rustled تا $170 – که امروز ترجمه برای $5,350 – برای کمک به ایرلند.

حدود 1 میلیون ایرلندی نفر از گرسنگی یا بیماری از سال 1845 به سال 1849 و یکی دیگر از میلیون مهاجرت کرد.

در سال 1995 مری رابینسون ایرلند پس از آن رئیس جمهور در بازدید از اوکلاهما برای تشکر از Choctaws یک زیارت مکرر توسط Leo Varadkar این taoiseach در سال 2018 است.

یک مجسمه با عنوان ارواح قوم و خویشی در میدلتن شهرستان و چوب پنبه و بزرگداشت پیوند بین ایرلند و مادری آمریکایی است. فولاد ضد زنگ در فرم پر عقاب به شکل یک دایره به نمایندگی از یک هدیه از یک کاسه غذا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im